Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan titkoljam el a családom...

Hogyan titkoljam el a családom elől, hogy zsinagógába járok, fel akarom venni a vallást és tanulok héberül?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, a szüleim tartanak el és már eléggé feltűnő nekik, hogy eljárok pénteken es szombaton a "barátnőmhöz"

A szüleim nagyon antiszemiták.



2016. aug. 1. 23:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
44%
ha valóban járnál zsincsibe, nem itt tennéd fel ezt a kérdést, hanem a rabbiddal beszélnéd meg.
2016. aug. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%
amúgy a zsidó vallást "fel lehet venni", csak éppen betérésnek hívják, és hosszú, több hónapos-éves tanulási folyamat előzi meg, ha anyukád nem zsidó.
2016. aug. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
78%

2-es,11-es ti tévedtek.


A zsidó vallást valóban "fel lehet venni" (helyesebb kifejezéssel élve betérni ,vagy nem-vallásos/nem-zsidó vallású családból jövő zsidó származású ember esetén inkább a visszatérés a helyes kifejezést) ,még akkor is ,ha nincsenek valakinek az ősei között zsidók.


Nézzetek utánuk: Shyne,Y-Love,Nissim...stb ezek afro-amerikai rapperek ,akik betértek a zsidóságba.


Vissza térve, az ortodoxoknál pl., (meg asszem neológoknál) ez sokkal hosszabb folyamat ,mint másutt.

Legalább 3x elfog utasítani a rabbi ,kötelezően.


Van akinél ez csak 3 hónap ,valakinél meg 7 év...


------------------------------------------


Egyébként kérdező megkérdezhetem ,hogy miért szeretnél betérni? :)

2016. aug. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
32%
Jó látni a rasszizmus jeleit a kommentekben. Gg.
2016. aug. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

A kötekedőknek: a rabbival beszéltem, ő azt mondta hogy oké, felőle legyen, de 3x el kell utasítania, hogy lássa a komoly szándékot is. Azt mondta, hogyha rajta múlik és nem a rendőrség keres, akkor nem árulja el a családomnak. :D


#14

Azért szeretnék betérni mert volt egy felmenőm, aki zsidó volt. Az nem számít sehogy sem, mert apai ágon van, a dédim mamája volt zsidó. Szóval nagyon régen :D

És egy zsidó ismerősöm 1.5 hónapja elvitt egy zsinagógába, mert mindig is kérdeztem tőle hogy milyen egy I-tentisztelet. Megtetszett nagyon.


Csak az a gond, hogy már a szüleim gyanakodnak, mert eddig nem volt az, hogy péntek este és szombat reggel gyorsan elrohanok, aztán 2-3 óra múlva visszatérek.

A kajálásomon is rengeteget változtattam.

2016. aug. 2. 11:37
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyõztél meg, kérdezõ.


De, tegyük fel, hogy nem kamu!


1) Valóban jobb az õszinteség, ha csak nem kell attól tartanod, hogy esetleg azt mondják, vagy abbahagyod, vagy tartsd el magadat. zt viszont Te tudod, Te ismered õket. Valóban lehetséges, amit korábban írtak, hogy a vallással nincs bajuk, bár akkor is elõfordulhat, hogy az ellen van kifogásuk, hogy zsidók közé jársz.


Lehet kifogásuk a vallás ellen is, sokan pl azt hiszik, a zsidó vallás lényege, hogy "szemet szemért, fogat fogért", amiben mindjárt két tévedés is van.

( Egyik, hogy nem ez a lényege, hanem, hogy "szeresd felebarátodat, mint megadat" ( 3Móz 19:18 ) és persze a Tízparancsolat,

másik, hogy azt, hogy "szemet szemért, fogat fogért", soha nem szószerint értették és nem is alkalmazták szó szerint, csak a szándékos gyilkos esetében. Errõl részéletesen olvashatsz [link] vagy [link] ( ugyanaz, magyarázatok Mózes öt könyvéhez ) úgy találod meg, hogy Ex 21,24 . Ott a végén említi a a 288-ik oldalt, de sajnos oldalszámozás nincs, a reader számozása nem egyezik, azt így találod meg: "Hammurabi Kódexe forrása-e a mózesi polgári jognak?" Egy további jegyzet errõl Lev 24,18 -nél )


2) Ha mégis a leplezés, pl variálhatod, péntek este kocsma vagy haverok, szombat de pl uszoda, strand, kirándulás, stb.

+++++++

Megint nyilatkozott több "tudós", hogy "Nem veheted fel, ha nincs a felmenőid között zsidó" és hasonlók.

SZAMÁRSÁG.

A zsidó vallás nem térít, nem beszél rá senkit, de befogad bárkit.

Bárki "felveheti" a zsidó vallást, mint már néhányan írták, a folyamat neve betérés és ha valaki betért, az ugyanolyan zsidón, mint aki úgy született. Viszont, mint szintén írták, elég macerás, inkább évek, mint hónapok.

Amit viszont érdemes tudni: csak ortodox hitközségnél történt betérés, amit mindenütt elfogadnak, a neológot csak a neológok. Talán még a nyugati Konzervatív Mozgalom, de errõl nincs infóm.

2016. aug. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

14-es vagyok:


Értem kérdező.

Elégé kemény dió. Mondjuk azt azért nagyon nem értem ,hogy ha az egyik szülőd "részbe" zsidó származású ,akkor miért "antiszemita"?


Egyébként én is hasonló történeten mentem át (bár néhol itt-ott eltér a történetünk). De ha kíváncsi vagy a sztorimra ,vagy segítség kell ,fordulj hozzám bizalommal. ;)


---------------------------


Nneduddgi:


"Amit viszont érdemes tudni: csak ortodox hitközségnél történt betérés, amit mindenütt elfogadnak, a neológot csak a neológok"


A neológot még egy reform is elfogadja. ;)

2016. aug. 8. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!