Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tettetek volna ebben a...

Mit tettetek volna ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A 16 éves fiad mint minden péntek este, bulizni van. Hajnali 2-kor felébredsz, és nincs itthon. Telefonálsz neki, de nem veszi fel a telefont.

Aztán hajnali 5-kor végre felveszi, és elmondja, hogy az egyik haverjánál aludt.

Mikor hazajön mit csináltok? Büntetés, veszekedés, vagy csöndesen megbeszélés?

Kort-nemet is kérek!


2010. ápr. 18. 17:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát, mondanám neki, hogy semmi baj, aludhat a haverjánál, csak máskor előre szóljon mert sík ideg voltál. Ez esetben még nem büntetném meg. Fontos lenne ha leírnád a körülményeket, rendes gyerek? Nem iszik/dohányzik/drogozik? Azt írod minden hétvégén bulizik, gondolom megbízol benne ezért engeded el és látom nem is sokáig szoktad engedni. Azért kérdezd meg a haver anyukáját, hogy tényleg ott aludt-e.
2010. ápr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

nem lehet hogy csak kitalálta hogy a havernál aludt és igazából máshol volt?

17/L

2010. ápr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehetőség szerint a legnyugodtabban megbeszélni vele.Legközelebb szóljon haza(vagy legalább egy sms)hogy nem megy, ne idegeskedj.

És igen, akér még valami büntetés is.Attól megvonni egy időre ami nagyon fontos neki.És ha nem használ, akkor egyébb komolyabb dolgok, ha végképp nem hallgat rád.De csírályában kell ezt elintézni.

2010. ápr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

És miért csak hajnali 2 kor derül ki számodra, hogy nincs otthon?

Szerintem előre beszéld meg vele mikor hova megy el otthonról, mikor ér haza és hogyha a haverjánál alszik szóljon előre. Az is lehet, hogy összejött egy lánnyal, de ilyenkor is küldjön azért haza egy sms-t hogy csak reggel jön. Nem hiszem, hogy büntetés vagy üvöltözés kellene ehhez, csak add világosan a tudtára hogy mindig tudni szeretnéd mikor jön haza.

28/L

2010. ápr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%

Csatlakozom az előttem szólóhoz: elaludni se tudnék addig, míg nem tudom, hol a gyerekem.

Amúgy üvöltéssel és tiltással nem érsz sokat, csak lázadni fog. Meg kell értetned vele, hogy lehet ilyet, de megvan a rendje: szól előre, hogy hol, kinél, kábé meddig, és közben küld egy sms-t, hogy minden oké-e.

Vagy bármi, ami nektek megfelel, de kell egy bejáratott koreográfia ilyen helyzetekre, hogy érezze a kezeteket maga fölött, de az ne legyen fenyegető.

2010. ápr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt tudom, hogy amikor én voltam ennyi idős, az üvöltés, cirkusz csak dacot, ellenkezést, bezárkózást váltott ki belőlem. Viszont ha Anyukám elmondta, hogy mennyire aggódott, sík ideg volt, akkor azzal hatott a lelkiismeretemre, és inkább többször telefonáltam, hogy minden oké. Megoldottam, fülke, stb. - akkor még mobil se volt. ...Ne távolítsd el magadtól a gyerekedet,mert akkor majd nem mer Veled őszinte lenni, ha felpofozod, leordítod. Érezze, hogy nem így kéne,de azt is, hogy azért szereted, és nem akarod, hogy neki rossz legyen.

29/N

2010. ápr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Jaj, de nagy emberek vagytok!! Fogadom még gyereketek sincs!

Mindenképpen vedd rá, hogy legközelebb szóljon haza, de

2010. ápr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

na, bocs, folytatom, megzavartak.

Én azért a 16 éves gyereket még nem engedném annyira bulizni, úgyhogy higgadtan beszélj a fejével. Nem javaslok sem büntetést, se más megtorlást, nem vezet jóra, szerintem. Beszélgess el vele!!!!! (2 kamaszos anyuka)

2010. ápr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

De ha már egyszer eddig is elengedte minden héten, ez után elég következetlen dolog lenne nem elengedni.

Az más kérdés, hogy szólnia kellene, de ahhoz tudnia kell, hogy szólnia kell mikor jön haza.

2010. ápr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Megkérném, ha nem jön haza reggelig legalább egy sms-t küldjön, mert szeretem és aggódom érte, hogy hol van és történik-e vele valami.

Beszélnék vele, hogy esetleg más elfoglaltságot is kereshetne. Sokféle hobby létezik, az állandó buli helyett vagy mellett érdemes lenne mást is kipróbálnia, amíg fiatal és van ideje, nem fáradt pl. a munkától.

Büntetni tilos, főleg, hogy a legrosszabb és legnehezebb korban van! Éri őt az iskolában elég sérelem és érheti még elég rossz az életben is.

Kell hogy érezze, hogy a szülő szereti és aggódik érte.


35/nő

2010. ápr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!