Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tettetek volna ebben a...

Mit tettetek volna ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A 16 éves fiad mint minden péntek este, bulizni van. Hajnali 2-kor felébredsz, és nincs itthon. Telefonálsz neki, de nem veszi fel a telefont.

Aztán hajnali 5-kor végre felveszi, és elmondja, hogy az egyik haverjánál aludt.

Mikor hazajön mit csináltok? Büntetés, veszekedés, vagy csöndesen megbeszélés?

Kort-nemet is kérek!


2010. ápr. 18. 17:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt 2 fiúval csináltam végig.Beszéld meg vele,hogy ideges voltál,nem tudtál aludni,és a megbeszélt idő előtt hívjon fel,hogy nem jön haza,vagy később jön.És mondd,hogy jó,rendben.Veszekedni nem érdemes,mert akkor elkezd hazudni.Sajnos hamarabb felnőnek,mint azt gondolnánk.
2010. ápr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Kiabálással biztosan nem mész semmire, de azért nézzük konkrétan, egész éjjel nem veszi fel a telefont, majd hajnali 5-kor meg azzal a szöveggel, hogy a elmondja, hogy az egyik haverjánál aludt, ez a vicc. Kamuzik, már innen lejött nekem a dolog. Én is voltam kamasz, kb. 15 évvel ezelőtt voltam ennyi idős igaz, de ilyen szöveget én sem találtam még ki. Először is ha valaki haverjánál alszik egy buli után, akkor nem ebben az időben veszi fel a telefont, hanem kb. reggel 8-kor. Ez az egyik, tuti addig bulizott, szerintem már itt nem is mond igazat...
2010. ápr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem veszekednék vele, megbeszélném vele a dolgot. Aztán, hogy megjegyezze, hogy rossz dolgot csinált, pár hétre, max. 1 hónapra eltiltanám a bulizástól. Utána elmondanám neki, mik a feltételek, ha legközelebb bulizni akar. Nem vagyok a tiltás híve (tényleg hazugsághoz vezet), viszont a túlzott engedékenységé sem. Egy mai kamaszhoz szerintem kell egy kis szigor is, mert különben elkallódik teljesen. Ha a szabályokat betartja, semmi gáz, mehet nyugodtan. De azért az sem jó, ha a nyúl viszi a vadászpuskát. Ő még gyerek, aki a szüleire van utalva, bármennyire is nagyfiúnak érzi magát.


29/n

2010. ápr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy normálisan elbeszélgetnék vele. Nemtudom, én egy pár évvel vagyok a fiadnál idősebb, de az egy alapvető dolog, hogy akkor is hazaszóltam, ha kések 1-2 órát. Olyat, meg, hogy másnál alszok, még mielőtt elindultam volna megbeszélem. Ilyet talán akkor mertem volna megtenni, ha mattra iszom magam, és még akkor sem biztos. Pedig nagyon rendes anyám van, de tudtam mennyire aggódik. Mondd el neki Te is, hogy aggódsz érte, ha már ennyit eljárhat bulizni, legalább szóljon haza, vagy beszéljétek meg otthon. Lehet, velem van a baj, de ez kicsit fura, hogy 2-kor még nem veszi föl a telefont, de 5-kor meg már ott alszik a barátjánál.
2010. ápr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Tisztázni kell a játékszabályokat és megmondani mit vársz el tőle. Mi az amit megtehet és mi az amit már nem. Ha teljesíti a játékszabályokat megköszönni, ha nem megbüntetni.

33F

2010. ápr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
19.08 - én csak azt nem értem, hogy azt mondod, "jaj de nagy emberek vagyunk" - és igen, valóban nincs gyerekem,ezért azt írtam le, hogy én a hasonló szitut hogyan éltem meg tizenévesként - aztán kb. Te is azt tanácsolod, amit én/mi :)
2010. ápr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Bátyámmal történt ez. (hosszú, hogy miért fontos ez a kérdés...) Anyum elég mérges volt. Bátyám éjfél és egy között szokott hazaérni, ezért kelt fel kettőkor anyum, hogy hazaért-e. Bátyám ilyenben eléggé őszinte, valószínű úgy volt, ahogy mondta.

Köszönöm a válaszokat :)) sokat segítettetek!

2010. ápr. 20. 21:52
 18/18 anonim válasza:
Bocs de szerintem ez szülői hiba hogy egy 16 éves gyerek péntekenként, oda van. Vagy rántasz a gyeplőn és felfogja végre a szülői nemzet hogy ők a hülyék, és nem a tanár, meg a kis fa*@om. Nekünk kell nevelni. Engem anyám elvert a ge***ibe ha okosnak hittem magam. Most már nem szabad ilyet uniós szabvány lett a gyereknevelés ájjj szerintem egy szülő legyen karakteres és előbb tanuljon meg fegyelmezni. Csak egy sztori: egy 15 éves lány azért halt meg a disco vécéjében tűvel a vénájában mert a szülők engedték hogy elmenjen (nem tudhatták, de egy 15 éves mit keres ott?). ja ez magyarországon volt egy X nevű faluban. Hát gratula. De előbb mindenképp meg kellene beszélni vele.
2010. aug. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!