Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerelmes lettem egy roma...

Szerelmes lettem egy roma fiúba, de a szülők nem fogadják el. Mit tegyek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

13 éves (magyar) lány vagyok és van egy velem egy idős roma fiú akivel két hete járok.Szeretjük egymást.Teljesen normális srác,a deszka függőséget leszámítva. :D

Az anyámnak elmondtam,mert úgy is a fülébe jutott volna(több ismerőse látott vele együtt).Ellenzi,azért,mert cigány és,mert úgy gondolja én királynő vagyok hozzá képest.Apámnak egyszerűen nem is mertem elmondani,mert megfenyegetett pár hete,hogy ha megtudja,hogy cigány fiúval járok kitagad a családból.

Anya azt mondta szakítanom kell vele,de nem tettem azt mondtam,hogy már nem is nagyon látom.

Mit tegyek,hogy elfogadják?


2010. ápr. 19. 15:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nem NÉHÁNY cigánnyal, hanem a CIGÁNYOKKAL ÖSSZESSÉGÉBEN van a baj! Soha nem fognak asszimilálódni sem Magyarországon, sem másutt, mert NEM akarnak. A minap láttam egy törökországi cigányokról készült filmet. Ott még annyiba sem veszik őket, mint Magyarországon. Nincs a világnak olyan szeglete, ahol szívesen fogadnák őket. És erről csakis ŐK tehetnek, senki más!
2010. ápr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nincs azzal semmi baj,hogy cigány fiúba vagy szerelmes,ha az a fiú nem tróger,rendesen tanul és tényleg normális.Néha egy cigány sokkal jobb tud lenni mint egy magyar fiú!Nem itélem el azokat a cigányokat akik normálisan élnek.Az én párom is cigány lányba szeretett bele,vagyis belém:)Az én apukám cigány volt,az anyukám magyar.Nagyon büszke vagyok az apukámra,mert sok mindent elért az életben.Igen is végig dolgozta az életét és nem várt a segélyekre...Szerintetek magyar ember nem él segélyen?szerintetek mi nem tartjuk el a magyar embereket akik kapják a segélyt a mi pénzünkböl???Sok magyar ember nem dolgozik,és sok cigány se dolgozik,mégsem nézem le a magyarokat,pedig azokkal is van gond böven..Magyar bünözés nincs?csak cigány bünözés van???
2010. ápr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
61%

hagyd abba az iskolát, költözzetek össze és boldogan éltek, amíg...

meg nem csal, meg ne ver, eljátékgépezi a pénzeteket, szartja vele a purdékat a világra, családi pótlékot elkártyázza, összedől a vályogviskó...

folytassam


Csodás életed lesz és hülye szüleid ettől akarnak megkímélni. Ilyen szemeteket.

2010. ápr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Még gyerek vagy így nagyon nem tudsz csinálni semmit. Elmondhatod mit érzel, bár nem hiszem hogy ez segítene. De idővel úgy is elfelejted majd, ez még csak egy gyerek szerelem.
2010. ápr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy milyen a bőrszine hanem az hogy milyen ember.
2010. ápr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
Ezzel nem is lenne semmi baj, hisz "amilyet választasz olyat szagolsz", de piszkosul gyerek vagy még ehhez, én elhiszem hogy a szerelemben nincs korhatár, és esetleg valós érzelmeket táplálsz, de lehet ha nem tiltanának a szüleid nem tartana tovább ez az egész pár hétnél, hónapnál, itt rontják el a szülők, bár én a lányomat 13 évesen sem cigánnyal sem magyarral nem engedném még úgymond szerelembe esni, legyen felőlem, de elégedjen meg a plátóival! A másik gusztustalan ahogy beszéltek a cigányokról, a magyarokba épp olyan mértékkel vannak szemetek és hagy ne ragozzam, mint a romákba. Én éppúgy félek elmenni egy rossz cigány mellett, mint egy rossz magyar mellett!
2010. ápr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
En lassan 30 eves vagyok es a parom is,párom felcigány,tehat aposom cigány,mindketten magasan az átlag felett vannak mint értelmi,iskolázottság,tolerancia terén.Sose bándd ha lecigányoznak,ne vedd magadra,tudd hogy érdemes ember vagy és tartsd magad a sajat értékeidhez,aki téged lecigányoz nem téged értékel,önmagát minösiti más elött hogy mennyire ostoba mivel etnikum szerint itél.És bár tudjuk Senki sem tehet arról hogy hová,milyen etnikumba születik,szerintem a normálisabbja igy gondolkodik,aki pedig nem igy gondolja azzal nem nagyon érdemes foglalkozni.Én külföldön élek,lehet nekünk ezert könnyebb,én ilyet még sosem éreztem hogy sértés ért volna minket,soha még miota párommal vagyok.A 13 éves kislánynak üzenem Te most még inkább mindenben halgass a szüleidre,ha nagy leszel mindenben dönthetsz a saját belátásod és józanságod szerint,most van ahová tartozol,és aki felelösségel tartozik érted,lehetsz szerelmes,ez még ezt nem zárja ki.A családi gondokat velük kell ugyis megoldanod,innen bárki bármit is mondd neked.
2010. ápr. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Magyar vagyok és azt vallom hogy minden ember egyforma, s nem a bőrszin számít. Hiszek abban, hogy egy roma is lehet normális. Nem vagyok rasszista,és nem bőrszin alapján itélek meg másokat. Soha nem értettem, hogy mások miért teszik ezt.

Leírni egy másik embert,csak azért mert más a bőrszine vagy másképp nézz ki. Az igazi dolog az mikor megismerjük a másikat előitéletek nélkül.

2010. ápr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Most már mind1...

Szakított velem a fiú,mert,hogy nem tud tőlem deszkázni,azt mondta soha nem is szeretett.

A hátam mögött azt mondta rám,hogy prosti vagyok és hogy nagyon csúnya,stb.

Ha lát elfordítja a fejét,nem köszön,át megy a msáik oldalra.

A barátai azt mondják,ha boldog mindíg rólam beszél.:S

Én még mindíg szeretem,pedig ennek már több,mint egy hónapja.Azt mondja a barátnőimnek,hogy van barátnője,de az ő haverjai nem tudnak róla.

Nem tudom elfelejteni.Segítenétek?

2010. jún. 1. 15:17
 20/20 A kérdező kommentje:
Mármint mostanában is mindíg rólam beszél,ha boldog.És a szakítás történt több,mint egy hónapja.
2010. jún. 1. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!