Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezek miatt leszek házi sárkány...

Ezek miatt leszek házi sárkány a későbbiekben?

Figyelt kérdés

A 18 éves öcsémmel, apukámmal és nagymamámmal élek együtt (mama külön háztartásban).


Mivel anyánk nincsen, apa hetente 65-70 óra kemény fizikai melót végez, öcsém pedig reggel 9-től hajnali 2-ig gépezik, így a takarítás és a mosás kizárólag az én reszortom. (Főzni mama szokott.)


A probléma ott kezdődik, hogy meg szoktam kérni öcsémet és apámat, hogy bizonyos tekintetben tegyék könnyebbé a munkámat, de öcsém le sem tojja a kéréseimet, amelyek például a következők szoktak lenni:

- takarítsa le a morzsát az asztalról, ha evett;

- a szemetet (pl üres kajás zacskót) ne az asztalon hagyja, hanem dobja ki;

- öblítse le a tányérját, hogy ne száradjon rá a kajamaradék;

- a kajamaradékot vigye ki a hátra, ne hagyja a tányérján;

- ha elfogyott a WC-papír, tegyen ki új gurigát;

- miután borotválkozott, tegye vissza a kupakot a borotvahabra, pakolja el a borotvajaval együtt és öblítse le maga után a mosdót, hogy ne nekem kelljen a szőrszálaival szembesülnöm;

- használja a WC-kefét, ha szükséges és ne hagyja a WC-ben állni a pisijét (nem nyomja le eléggé a kart, amivel lehúzhatná, aztán bűzlik az egész fürdőszoba).


And guess what? Egyiket sem hajlandó megtenni, és még ennél több is van természetesen. Felsorolni sem tudom, hányféle szempontból sz arik bele a munkámba. Soha sincs megkérve, hogy mosogasson el vagy vigye ki a szemetet, mert kiveri a hisztit, csak azt szeretném, ha rendet hagyna maga után. Csak MAGA UTÁN.


Most van életem első komoly kapcsolata. Megnyugtatnátok, hogy ez a jelenség nem igaz a férfiakra úgy általában? Vagy ez mindenhol így van, és házi sárkánnyá válok, ha ilyenek miatt szólni merek? Öcsémmel már nagyon megromlott a kapcsolatunk, főleg az ilyen apróságok mérgezték meg.


(Hogy minden világos és érthető legyen:

- azért élek még otthon, mert egyetemre járok és igen, tudom, tényleg szerencsés vagyok, amiért édesapám ezt kemény munkával lehetővé teszi számomra;

- igen, a költözés tervben van, de még van egy évem az egyetemen, így nem tudok heti 40 órát dolgozni, hogy albérletben élhessek;

- azért főz a mama, mert ő a pótanya szerepét vállalta és a nagynéném családjára is főz, úgyhogy akkor már nekünk is. Nincs kihasználva a nagyi.)


23N


2016. aug. 16. 02:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%

Nem leszel, mindig van egy kisebb-nagyobb családban olyan, aki lóg a másiknak a nyakán, és amíg van, aki eltakarít utána, addig ő bolond lenne.

Ismerősöm gyerek is ilyen, mint az öcséd, de várom már, mi lesz, ha kikerül az életbe, hogy boldogul.

Valószínű akkor is talál egy szerencsétlen valakit, akin tud majd élősködni.

Nem, nem minden férfi ilyen, én sem vagyok, apám anno jól belémverte, mit kéne, és hogyan.

Faterodnak is valahogy így kéne az öcséddel, az a baj, simán elnézi, hogy nem csinál semmit.

2016. aug. 16. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
76%

Nem minden ferfi ilyen, csak az elkenyeztetett sggfej! Most egesz pontosan te vagy otthon a hazicseled? Mert nalunk is apam meg az ocsem erre a posztra emelte anyamat, meg probalnak engem is. Kedvencem, mikor kotelezo vacsora vagy ebed abbol all, hogy engem pattogtat: hozd be a sot, hozd be a vizet, csukd be az ajtot! Abbol all az eves, hogy en 4 percenkent ugorjak, ha meg beszolok, jon a veszekedes meg a megsertodes. En ezt ugy oldom meg, hogy haza sem jovok fel evig. Kimegyek kulfoldre es 6 honapig nem latnak! Ugyanis mar halalosan idegesit, hogy anyam az egyetlen ertekelheto ebben a csaladban, o a diplomas, kb 80%-ban a kenyerkereso (en mar 100%-ban onallo vagyok, sajat keresetem van, tehat apam, anyam es ocsemre ertheto) es ugy bannak vele, mint egy cseleddel. Fozz-moss-takarits-ugorj! Es mert en is no vagyok, hazajovok es velem is ezt csinaljak!

Szoval ha ez vigasztal, nem vagy egyedul! Es nem vagy hazisarkany, de senkinek nem vagy a cseledje! Nekem az exeim kozul volt egy ugyan ilyen anyuci kedvence, aztan mikor kepes volt felebreszteni este 11-kor, hogy mosogassak el utana, jott az ordibalas, utana minden masnap o mosogatott! Megtanulta ... Mas exeim rendesek voltak es mindig takaritottak.

Tehat meg ha ossze is fogsz balhezni neha a paroddal, akkor sem leszel hazisarkany!

2016. aug. 16. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
2%
te nem leszel te már az vagy.
2016. aug. 16. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
91%
Nem te vagy házisárkány, hanem az öcséd egy elkényeztett, életképtelen kis hülye. Apád hibája.
2016. aug. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
79%

Nem vagy házisárkány, csak sajnos apád meg testvéred azok közzé tartozik, akik azt hiszik hogy pusztán a nemük miatt kötelességed kiszolgálni őket. Pedig nem. Nem kell senki cselédjének lenned azért mert nőnek születtél, nekik sincsen semmi előjoguk csak azért mert férfiak. Csak sajnos akadnak ilyen lusta alakok, akik kihasználnak másokat. És még azt is hiszik hogy joguk van hozzá....


Csak hogy megnyugtassalak: Nem minden férfinak ilyen szánalmas a hozzáállása. Vannak akik felérik ésszel hogy a nők nem cselédek.

2016. aug. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
85%

ez a barátodtól függ. ha úgy volt otthon nevelve,hogy anya kinyalta a seggét és az apja is belésulykolta,hogy a nő dolga a házimunka , akkor igen, az összeköltözés után is ugyanez lesz, mint most otthon.

de ha a barátodat úgy nevelték,hogy mindig is ki kellett vennie a részét a házimunkából,akkor ne aggódj nem lesz semmi baj.

én amúgy úgy gondolom,hogy amíg egy párkapcsolatban a férfi és a nő is dolgozik, addig egyértelmű,hogy osztoznak a házimunkán egyenlő arányban. ha a nő háztartásbeli,akkor viszont nekem evidens,hogy ő végzi a házimunka nagy részét. én ezt a kapcsolatim elején is elmondtam. volt akivel azért szakítottunk, mert még huszonévesen is az anyja készítette reggel a reggelijét meg a ruháját kikészítette (hogy mit kell felvennie reggel stb). és a srác elvárta volna,hogy ugyanezeket csináljam,ha összeköltözünk.. tudod mikor. :)

úgyhogy ez fiútól is függ. a mostani párommal osztozunk a házimunkán. így normális szerintem.

amúgy apukádat még megértem,hogy nem segít annyit, hiszen rengeteget dolgozik, kb aludni jár haza.

de az öcsédre nem igen van mentség, hiszen egész nap otthon veri, nem csinál semmit.

2016. aug. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom az öcséd nyomatja, hogy házisárkány leszel. Hát nem! A legtöbb pasi összeteheti a két kezét, ha ilyen házias barátnője van.

De az öcséd tipikusan az az életképtelen, hulladék kan lesz, akitől minden normális nő el fog menekülni. Senki se kíván olyan pasival együtt élni, aki a wc-t se húzza le maga után és mindenhol disznóólat hagy. Ha szól érte a csaja, majd neki is veri magát, hogy házisárkány? Mert akkor sokáig apád nyakán marad.


Nyugodtan mondogasd otthon, hogy milyen jó lesz, ha nem sokára elköltözöl, aztán majd pakolhatnak maguk után. Hátha apádnak leesik, hogy így napi 10 óra után ő lesz házicseléd, vagy a nagyi lesz a haláláig belehajszolva, csak ő már nem bírja. Közben öcséd meg eljátszik, mint egy kisgyerek.

2016. aug. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
66%

Nem vagy az/nem leszel az emiatt. Figyelj, én olyan férjet találtam, akivel felesben visszük a háztartást. A gyerekkel nagyon sokat van, és nem tekinti az én munkámnak munka mellett a háztartás vezetését is. Nem maga után pakol el, hanem mindhármunk után, ha éppen neki esik kézre, ahogyan én is. Ezt már előre látni fogod a férfin, akivel megismerkedsz. Mármint nem úgy értem, hogy a szeméből.:) Hanem ahogy él, ahogy viselkedik, ha esetleg összeköltöztök, miket csinál. Nyilván ha nem tökéletes a rendszer, kialakíthattok sajátot is! Nem kell, hogy beleszülessen ebbe (vagyis, hogy így nevelje az anyja, persze nem hátrány), de kell, hogy akarja közösen csinálni veled a feladatokat.


Tetszik, ahogy a zárójelben megvéded magad az esetleges bunkó kommentektől, de fogadok, hogy nem tudtál mindenre gondolni. A gyk tele van meglepetésekkel:D

2016. aug. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
40%

apukád napi 12-14 órákat dolgozik. ez bőven több, mint lenni kéne. őt még talán megértem, hogy nincs túl sok ereje abban a kevés időben amíg otthon van. bár mondjuk a budit lehúzhatná attól,mert sokat dolgozik. de hogy mosogatni nem áll be ennyi munka után azt még megértem. az öcséddel kéne ezt mebeszélni.

én pl nem takarítanék utána. akkor egyen a használt tányérjából és akkor ne legyen wc papír kirakva,majd ha szarás után nem találja akkor legközelebb rak ki

a szemetet amit meg maga után kinthagy azokat szépen vidd be a szobájába, kerülgesse ő.

idővel csak rájön,hogy ez így nem jó és változtat majd.

2016. aug. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
48%
én a helyedben csak a saját szobámat tartanám rendben, egyszer persze mindenkinek szólnék hogy oké srácok és sztrájkolok és mostantól mindenki végzia saját dolgát.És ennyi, ha zavar is a mocsok akkor is hagynám hogy ráébredjenek nekik kell megemelni a popójukat ha akarnak valamit. Férjemmel mikor összeköltöztünk mivel kezdte, mikor hajtogattam a ruhákat? Azt mondta- ez így nem jó anyukám nem így szokta csinálni :S mire én hozzávágtam a ruhákat és nevetve közöltem hogy akkor vigye ezeket az anyjához. Ezután a mosogatást próbálta leszólni, hogy foltos maradt apohár, anyu nem így csinálja :P én közöltem akkor ha jobban tudja mosogassa el ő. Addig csinálta ezt velem a párom hogy most már mindent ő takarít, mert ő azt jobban tudja és azt hiszi ezzel ő nyert XD férfiak fárasztóak és aranyosak egyszerre :D
2016. aug. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!