Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezek miatt leszek házi sárkány...

Ezek miatt leszek házi sárkány a későbbiekben?

Figyelt kérdés

A 18 éves öcsémmel, apukámmal és nagymamámmal élek együtt (mama külön háztartásban).


Mivel anyánk nincsen, apa hetente 65-70 óra kemény fizikai melót végez, öcsém pedig reggel 9-től hajnali 2-ig gépezik, így a takarítás és a mosás kizárólag az én reszortom. (Főzni mama szokott.)


A probléma ott kezdődik, hogy meg szoktam kérni öcsémet és apámat, hogy bizonyos tekintetben tegyék könnyebbé a munkámat, de öcsém le sem tojja a kéréseimet, amelyek például a következők szoktak lenni:

- takarítsa le a morzsát az asztalról, ha evett;

- a szemetet (pl üres kajás zacskót) ne az asztalon hagyja, hanem dobja ki;

- öblítse le a tányérját, hogy ne száradjon rá a kajamaradék;

- a kajamaradékot vigye ki a hátra, ne hagyja a tányérján;

- ha elfogyott a WC-papír, tegyen ki új gurigát;

- miután borotválkozott, tegye vissza a kupakot a borotvahabra, pakolja el a borotvajaval együtt és öblítse le maga után a mosdót, hogy ne nekem kelljen a szőrszálaival szembesülnöm;

- használja a WC-kefét, ha szükséges és ne hagyja a WC-ben állni a pisijét (nem nyomja le eléggé a kart, amivel lehúzhatná, aztán bűzlik az egész fürdőszoba).


And guess what? Egyiket sem hajlandó megtenni, és még ennél több is van természetesen. Felsorolni sem tudom, hányféle szempontból sz arik bele a munkámba. Soha sincs megkérve, hogy mosogasson el vagy vigye ki a szemetet, mert kiveri a hisztit, csak azt szeretném, ha rendet hagyna maga után. Csak MAGA UTÁN.


Most van életem első komoly kapcsolata. Megnyugtatnátok, hogy ez a jelenség nem igaz a férfiakra úgy általában? Vagy ez mindenhol így van, és házi sárkánnyá válok, ha ilyenek miatt szólni merek? Öcsémmel már nagyon megromlott a kapcsolatunk, főleg az ilyen apróságok mérgezték meg.


(Hogy minden világos és érthető legyen:

- azért élek még otthon, mert egyetemre járok és igen, tudom, tényleg szerencsés vagyok, amiért édesapám ezt kemény munkával lehetővé teszi számomra;

- igen, a költözés tervben van, de még van egy évem az egyetemen, így nem tudok heti 40 órát dolgozni, hogy albérletben élhessek;

- azért főz a mama, mert ő a pótanya szerepét vállalta és a nagynéném családjára is főz, úgyhogy akkor már nekünk is. Nincs kihasználva a nagyi.)


23N


2016. aug. 16. 02:31
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
34%
Az a senkiházi tróger öcséd miért nem takarodik el otthonról? Zavard el egyszer ha felidegesít húzd ki a gépet a konnektorból nyisd ki a bejárati ajtót és mond meg neki takarodjon a lakásból ha nem megy fogjál meg egy adagot a rongyaiból és vágd ki az ajtó elé megismételve hogy takarodjon mert nem vagy a cselédje.Húzd ki a gépet előle napjába 20 30-szor ne hagyd magad tedd pokollá az otthonlétet a számára amíg nem csinálja azt amit mondol neki. Fészbuk patkány aki a legutolsó drogos haverját is többre tartja mint téged meg a nagyid. Te házitündér vagy és mamád is nem házisárkány. Apád is egy gyenge jellem lehet ha nem tud parancsolni a hülyegyereknek
2016. aug. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
49%

Egyáltalán nem vagy házisárkány. Pl. az eltakarítás, a wc lehúzás, ezek mind olyan dolgok, amiket természetesnek kellene vennie.


Az lesz amúgy szép, mikor majd elköltözöl és tesód meg apád együtt marad a házban. Milyen disznóól lesz már. De legkésőbb majd akkor ráébrednek, hogy ha nem akarnak térdig járni a szemétben, akkor eltakarítanak.


A férfiaknál meg neveltetés kérdése, hogy ki milyen. Párom igazi mama kicsi fia :D szóval neki sok mindent meg kellett tanítani, de ő pl. nyitott volt rá és nem úgy állt a dolgokhoz, hogy márpedig a nőket arra találták ki, hogy őt kiszolgálják. Szóval ilyen is létezik.

2016. aug. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%
Házisárkánynak azt hívják, aki csak zsörtölődik, morog, mindig ugyanazért veszekszik... pont mint te most. Csak az a baj, hogy így nem fog megváltozni semmi, öcséd undorító marad, te meg sikálhatod az odaszáradt kakáját helyette. Morogva persze, mert ez gusztustalan. Tenned kellene valamit, legyen következménye a lustaságának, igénytelenségének, mert a jelek szerint a szemrehányás eddig sem ért semmit, ezután sem fog. Én a helyedben megfenyegetném, lefotóznám a vécét, a kuplerájt a szobájában és megmondanám, hogy ha továbbra is így folytatja, kiteszem Facere, hadd lássák a barátai, vagy a barátnője, milyen igénytelen kis hernyóként viselkedik otthon. Valamit tenned kell, mert máris nagyon beleragadtatok a szerepeitekbe, te morogsz, ő letojja minden szavadat.
2016. aug. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagy házisárkány és teljes mértékben megértelek. Most költöztem össze a barátommal és hasonló dolgokkal szembesülök. Ha szólok ezekért a dolgokért, akkor azt mondja, hogy "mindenért b*szogatom". Pedig csak annyit kérek én is, hogy pakoljon el maga után, ne halmozza fel a poharakat a szobában, törölje le maga után az asztalt, ha borotválkozik, a szőrét takarítsa le a csapról.

Nemrég a szennyesét az asztalra(!) tette, én meg fogtam és betettem a szekrényébe. Mikor megtalálta, kérdezte "hát ez?", mondom, ott volt az asztalon, gondoltam berakom a szekrénybe, erre ő "de hát ez szennyes", ja, akkor talán be kéne rakni a szennyeskosárba, +10 másodperc lett volna, de nem, ő az étkezőasztalra tette. És még utána kérdezte, hogy miért baj, ha ideiglenesen ott van.

Most épp harmadik napja van a szekrényen a koszos kanala, nem szóltam direkt, várom és számolom a napokat, hogy mikor veszi észre és viszi ki a konyhába, mert mindig csak elmegy mellette.


Én persze mindig elpakolok magam után, utána már nem pakolok, inkább rászólok, ha b*szogatásnak veszi, vegye annak, de már sokáig én sem bírom ezt és még csak most költöztem oda...

2016. aug. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon megértelek!

Egy rettentő trehány apa mellett nőttem fel. Anyu elköltözött, és tisztelem becsülöm, hogy ő nem mondott le rólam, DE nagyon nagyon piszkosan élt, és sosem takarított. Hiába pöröltem vele, akkor sem. Egy életet átveszekedtünk. Amint el tudtam magam tartani, elköltöztem.


Nem mondom, hogy most egy tisztaság mániás párom van:) De kiöblíti a tányért maga után, ha kérem kitereget, és nem hagy nyomot a borotválkozásával:)


Megnyugtatlak: nem lettem házi sárkány. Néha viccesen megjegyzem, hogy:


"Ma sem sikerült olyan csokit vennem, aminek a papírja elmegy a kukához...:)"


" Vagy sajnos ma sem tanultak meg a zoknijaid elmenni a szennyesig" Ha véletlen szét hagyja, de mivel alapvetően nem koszol maga után, én sem pörölök. Szerintem ha elköltözöl Te sem leszel házi sárkány, nyugi:)

2016. aug. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Megpróbálok egységes választ adni, köszi a rengeteg hozzászólást! :)


Nem arra kerestem választ, mit tegyek öcsémmel, de bevallom, tényleg buta kérdést tettem fel: nem tervezem hagyni, hogy így kihasználjon a jövőbeli élettársam, de ki tudja, milyen lesz a partnerem? A jövő zenéje. Öcsém ellen sajnos semmit nem merek tenni már, mert erőszakos alkat, és annyira hasonlít az iszákos, verekedős, lecsúszott és tanulatlan anyjára, hogy félek, neki is eljár majd a keze. Szerintem nem tudjátok elképzelni azt az agyi szintet, amin ő van: mindenre az üvöltözés a megoldás, az érvelés szót nem ismeri, sosem olvasott el egyetlen könyvet sem, csak butul a számítógép előtt folyamatosan. Empátiája semmi, gondolkodásra nem képes. Felmerült a gyanú, hogy néha-néha pénzt lop apánktól. Még 2 évre van az érettségitől, ha egyáltalán a mostani pótvizsgán átmegy, és hiába kell olykor megjavíttatni a gépét, apu vígan kicsengeti - a tartalékból - a 70-100 000 Ft-okat rá, mert hogy az öcsém is az ő gyereke.


Egy hiperérzékeny, egoista kis roh adék, az tuti. Csak hogy kapjatok egy képet róla. :)


Apa igyekszik, rá nem is haragszom, hiszen, ha néha-néha nem takarít el maga után, az azért van, mert alig lát a faradtságtól. Nincs is semmi baj ezzel, ő nem hagyja mocskosan a WC-t például soha.


Az a baj az ilyenekkel, mint az öcsém, hogy a környezetét szépen kihasználhatja, ahogy neki tetszik, és még a buksiját is megsimogatják érte. Ő a 3. ilyen élősködő a családban, akit ismerek. Az emberek tönkrementek mellettük.


Én nem fogok, mert dobbantok, amint lehet. :D Mivel apámnak sincs tekintélye, ezért vagy hagyja majd, hogy belefulladjanak a szemétbe vagy seg gbe rúgja öcsémet, de az biztos, hogy onnantól kezdve egy tányért sem fogok odébb tenni ebben a házban. Apa nagy fiú már, védje meg magát a saját gyereke ellen.

2016. aug. 16. 14:21
 17/28 anonim ***** válasza:
63%
Egyáltalán nem vagy házisárkány, teljesen normális dolgokat vársz el, az a szomorú, hogy sok olyan férfi van, akinek ezek a dolgok nem magától értetődőek. És akkor jön az, hogy házisárkány a feleségem, elegem van az otthonlétből. Ja, csak azért, mert nem hajlandó házicselédesdit játszani, meg nem vakarja a kedves férje sz@rát a wc-ből mosolyogva. Ezeket a "férfiakat" a kedves anyukájuk cseszi el, mert egész életükben ahhoz szoknak hozzá, hogy ki van nyalva a popsijuk. És ha ez nem folytatódik, akkor azt a nőt el kell hagyni, meg kell csalni, futni kell anyucihoz vissza. Bár néhány anyóskának ez is szokott lenni a célja. De az ne csodálkozzon, mikor mások megjegyzik, hogy micsoda felesleges kis hulladékot pottyantottak a világra.
2016. aug. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Én azon csodálkozom, hogy mennyire tűz és víz vagyunk öcsémmel, pedig egyformán bánt velünk anya, apa és a mama is. Mégis szöges ellentétei lettünk egymásnak. :/
2016. aug. 16. 14:41
 19/28 anonim ***** válasza:
43%
A genetika is sokat számít, igen, ezt mindig elfelejtem...
2016. aug. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
63%
Igazából az mindegy kedves kérdező, hogy egyformán bántak veletek, a hangsúly azon van, hogy tőle is elvárták-e, hogy eltakarítson maga után? Mert ha ez kimaradt, akkor semmit nem ér a nagy egyforma bánásmód.Írod, hogy apukád sem tesz sokmindent ellene, hogy ilyen legyen a fia, meg ugyanúgy kicsengeti a hülyeségére a sok pénzt, mert ő is a gyereke. Hát akkor takarítson ő a gyereke után, te meg lépj le minél hamarabb, ne asszisztálj az igénytelen öcséd után. Egyébként próbáltad már ignorálni a testvérkédet? Nem pakolni utána, nem mosni rá, nem főzni rá (tudom nehéz, de meg lehet próbálni egy ideig) ?
2016. aug. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!