Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vagy két éve az orvosom aki...

Vagy két éve az orvosom aki jóba volt anyámmal csináltatott egy drogtesztet rajtam anélkül hogy nekem mondta volna és megosztotta anyámmal. Én már 20 fölött voltam. Utólagosan pereskedhetek?

Figyelt kérdés
Lehet ebböl nekem hasznom? Vagy mi van ha felajánlok a dokinak egy olyat hogy fizessen vagy nem praktizálhat. Elvileg a titoktartás köti nem?
2008. aug. 23. 21:16
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Amit csinált etikátlan. fordulj a helyi etikai bizottsághoz és keresd fel a betegjogi képviselőt. Egyébként meg lehet próbálni kártérítést követelni, mondván etz téged hátrányosan befolyásolt stb.
2008. aug. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
82%
Az eredményről nem írtál. Valószínűleg édesanyádnak oka volt ezt kérni. Csak nem pozitív lett a végeredmény?
2008. aug. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
94%
Pereskedhetsz, ha 18 felett vagy, akkor nincs joga bármilyen orvosi adatot kiadni az engedélyed nélkül senkinek. Hasznod annyi lehet, hogy az illetőnek esetleg a munkahelyébe kerül a dolog, de nem biztos, hogy ez megéri. Egy per nagyon sok huzavona, és amíg nincs ítélet, addig te fizeted az ügyvédet (egyébként ha nyersz, akkor ő állja a perköltséget)
2008. aug. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
42%

Ha a teszted pozítív lett, akkor inkább örülj neki, hogy kiderült.

Csak egy indiszkrét kérdés (remélem, nem így van - csak a cikked alapján néz ki így) azért kellene most a pénz, hogy legyen drogra?

2008. aug. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
98%
Engem is idegesítene ha anyám a fejem fölött átnyúlva kutatna olyan ügyben amihez semmi köze, bár nekem tiszta a lelkiismeretem akármilyen tesztet csináltatna rajtam. De ha az én gyerekem gyanús lenne nekem akkor igenis csináltatnék tesztet róla, amíg velem él egy fedél alatt tudni akarom milyen szer befolyásolja a tudatát. Lehet csak aggódott anyud. A doki viszont egyértelműen hibázott. Perelni lehet de nem érdemes.
2008. aug. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
41%

Én személy szerint szíjjat hasítanék a hátából,ha drogozna a gyermekem.Nem sok minden van,amit nem viselek el,de ez azok közé tartozik.Ebben a helyzetben,amíg az én kenyeremet eszed szülő vagyok.

Inkább szokj le,mintsem ilyenekkel foglalkozz.Mindenkinek jobb lesz.

2008. aug. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

1-ez vagy két éve volt és IGEN...füveztem...fu de nagy dolog.

2-emiatt a szemét orvos miatt mára teljesen megromlott a kapcsolatom anyámmal.

ő telerakta a fejét hülyeségekkel hogy ez hú de milyen veszélyes...7 éve csinálom...de csak fü. eszem ágába sincs mást kipróbálni se. semmi bajom nincs töle, jobb az életfelfogásom, boldogabb vagyok, kiokosodtam.

és most erre lehet írni megint ilyen gagyi kábszerellenes dumákat...de szerintem csak el kell lesni hollandia felé.

évi 3000 milliárd euró évente az államnak....

a pénz meg nem drogra kell mer az terem, hanem arra hogy a mocskos gazdag doki feneke alól kiszegyem az s6-os audiját. mer az se munkából van.

2008. aug. 24. 10:18
 8/35 A kérdező kommentje:

szóval mennyit is követelhetek hogy elvette és meghülyítette anyámat? a perköltséget úgy is ő állja.

engem meg a drog miatt úgy se ítélnek el mer függő vagyok papíron.

2008. aug. 24. 10:21
 9/35 anonim ***** válasza:
72%

Csókoltatlak.

Tudod nem biztos, hogy a fű mindenre megoldás. Lehet,hogy neked most ez így jó, de hosszútávon nem.

Azért pedig nem tudsz peres eljárást inditani mert anyukád félt téged és ezért mivel nem vagy a dolgokraelátással. Megromlott a kacsolatotok. hát talán inkább anyukáddal kéne leüljél beszélni és rendezni a dolgokat. Attól ,hogy a doki és anyád etikátlanul járt el nem tudsz pereskedni.

Ha akarsz tenni valamit hát fordulj a helyi orvosetikai bizottsághoz és panaszold el a dolgot. De bizonyítsd is, hogy nem tudtál róla stb. Kérhetsz egy fegyelmit a doki ellen. De ettől anyáddal a kapcsolatod még nem rendeződik. De élj csak így ha te ettől boldog vagy.

2008. aug. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

figyej én csinálom nem te

a másik az hogy ez már hosszútáv

három hogy én művész vagyok és igenis jövedelmez ez így nekem.

amugy meg nem véleményt kértem hanem választ!

lehet hogy te begyepesedett vagy azt félted a saját pulyád.

amúgy meg azt hittem itt olyanok válaszonak akik értenek hozzá nem az akinek kedve van beledumálni.

bizonyítékom van meg mindenféle papírom. tanuskodáson meg senki nem hazudhat...okoska.

a másik az hogy most nem a doki meg anyám érdekét kell nézni hanem azt akivel szembe TÖRVÉNYT sértettek!

ÉS ha én nem sérthetem akkor egy orvos miért?

mert én a fűvel nem sértem...papírom van róla.

2008. aug. 24. 12:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!