Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénzt kérnek azért mert nem...

Pénzt kérnek azért mert nem lakok otthon? Lent a többi

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem,hogy szerintetek normális ha a nevelőszülők havi 20 ezret kérnek azért mert otthon se lakok de ők kb 2 millió ft tartozásba vannak.?
2016. aug. 17. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem normális. Ha magadtól ajánlanád fel, hogy adsz nekik havi 20 ezret, az oké, mert a te döntésed. De ha tényleg nem élsz otthon és életvitelszerűen máshol laksz/élsz. Szerintem nem jogos a havi pénz kérése részükről.
2016. aug. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg nekik,hogy egyedül kell boldogulnod, fenttartani magadat.Sajnos minden forint számít, nem tudsz havi szinten 20 ezer forintot nélkülözni. Ez van.Ha nem tetszik így jártak.

Nem akarok gonosz lenni,de szülőként nekem lesülne a bőr a képemről,ha ezt csinálnám.Az egy dolog,hogy nem tudnak téged segíteni.De hogy még hátráltatnak is az mindennek a teteje.

Én max kajával vagy alapanyaggal segítenék.Vagy ha elromlik valamilyük akkor segítenék újat venni.Ilyesmikben.De nem pénzben.

Ha több millió tartozásuk van,akkor úgysem tudnak bánni a pénzzel, ablakon kidobott pénz.Ha viszel nekik egy szatyor élelmiszert az legalább jó ,hasznos helyre megy.

2016. aug. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Ha nevelőszülőknél laksz,nem várhatják el,hogy kifizesd őket,mint egy albérletet, hiszen ha nem is vagy ott az esetek többségében,teljesen logikátlan.

Amint a nevükben is benne van,ők "szülők" és nem lenne joguk hasznot húzni a nevelt gyerek pénzéből, abban az esetben a legkevésbé,ha még nem töltötted be a 18. életévedet. Nem szívességből laksz náluk, hiszen elsődleges feladatuk az lenne,hogy a jólétben való felnövekvésedhez,az általános és középfokú,esetleg későbbi tanulmányaid befejezéséhez anyagilag,de legfőképp érzelmileg hozzásegítsenek.

Ez ügyben fordulhatsz a gyermekjóléti szolgálathoz, rokonaidhoz,ha van olyan,akit ismersz.

Egyébként hol laksz,ha nem otthon?

2016. aug. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

már 27 vagyok és kint dolgozok Németországba

köszönöm az eddigi válaszokat

2016. aug. 17. 12:39
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Talán 27 évesen, ha otthon laknál, még úgy-úgy elmenne. Bár nem tisztességes, de nehezen elfogadható. Úgy, hogy otthon se laksz, kizárt hogy normális legyen. Azonnal tenned kell valamit, 27 éves vagy és gondolom nem egy idióta.
2016. aug. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Mi itt a kérdés? Kérni lehet, te meg udvariasan elutasítod. Ha megsértődnek, így jártak.

Ilyen emberekért kár lenne.

2016. aug. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Piócák!

Nevelőszülőként egy rakás pénzt kaptak az államtól, addig abból éltek, most meg téged pumpolnának. Arról már ne is beszéljünk, hogy 2 milliós adósságot csinálni (ha csak nem ingatlanra vették fel) az önmagában felelőtlen életvitelre utal. Fölvették, hát fizessék!

Látszik, hogy szeretet nincs bennük irántad, csak fejni akarnak.

2016. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

Azért azt hozzáfűzném, hogy nem mindegy, mitől mentek tartozásba?

Ha azért, hogy valamit kifizessenek neked, akkor viszont evidens, hogy illik neked is beleadnod.

2016. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
Egyet értek utolsóval. Több infó kellene arról a 2 millióról. Amúgy ha nekem szarban lennének a szüleim és tudnám őket támogatni, akkor megtenném. Felneveltek úgy ahogy, és ha tudom, hogy valami mucsai faluban élnek, ahol semmi esély vm. normális melóra, akkor besegítek.
2016. aug. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Ha nemetben dolgozol segitheted oket havi 100 eu val ha jo gyerekkorod volt
2016. aug. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!