Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet tenni valamit ebben a...

Lehet tenni valamit ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, kétszobás lakásban élünk, eddig a szüleimmel laktam és tök jól megvoltunk most viszont hazaköltözött a bátyám (aki eddig a menyasszonyával élt), gyakorlatilag betolakodott a szobámba, mukanélküli, egész nap semmit nem csinál, mindenbe belepofázik, hazudozik, anyám mellettem van, apám viszont az ő pártját fogja így nem rakják ki, de még csak arra se kényszerítik, hogy munkát keressen és eltűnjön innen. Egyetemista vagyok, nappali tagozaton, mellette diákmelózok,de az nem elég arra, hogy eltudjak költözni. Viszont ez így nem állapot és tönkremegyek idegileg.
2016. aug. 25. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kollégiumba nem tudsz költözni, vagy albérletbe? Mert ilyen esetben csak azt tudom ajánlani vagy próbálj beszélni a bátyáddal és az apáddal.
2016. aug. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg a koleszt, az nem olyan drága. Persze gáz, hogy te zívsz a hülye tesód miatt, de a te érdekedben érdemes lenne.
2016. aug. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak a költözés a megoldás ugye? Igazából erre voltam kíváncsi, hogy tényleg csak én érzem így vagy nincs más megoldás... Beszélni már próbáltam velük, de azzal csak magam alatt vágom a fát.
2016. aug. 25. 22:46
 4/6 anonim ***** válasza:
19%
a szüleid lakása és a tesod otthona is nem csak neked jár ám a kényelem
2016. aug. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
Erdekes, hogy a szuleid a munkanelkuli tesod igenyeit elorebb teszik a te igenyeidnel, mikozben te egyetemista vagy es meg dolgozol is! Ez elgondolkodtato, foleg hogy lany vagy es egy szobaban kell laknod vele. Nem lehetnek valami nagyeszu szuleid, mar bocsanat! Ilyenkor 1 dolgot tehetsz, elmesz kollegiumba vagy keresel valami egyeb szallast. Sajnalom, de ilyen ostoba emberekkel nehez szot erteni, ha onmaguktol nem tudjak kinek hol a helye, akkor te hiaba is akarnad nekik elmagyarazni. Felnott emberek, szulok, es ilyen butak?! Tenyleg sajnallak, nem lehet konnyu! Nem tudom hol elsz, melyik varosban, de szerintem 1 vagy 2 masik lannyal keress egy olcso albit.
2016. aug. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet ez mindenkinek, hidd el.

Gondolom nem véletlen, hogy a menyasszonya szakított a bátyáddal, ezt te is biztos megérted.

A szüleidnek ő is ugyanúgy a gyereke, mint a te, és neki is ugyanúgy joga van ott lakni, ahogy neked. Mit tehetnének vele, dobják ki egy fillér nélkül az utcára? Ahogy nézem, nem olyan szüleitek vannak (SZERENCSÉRE!!), akik ilyenre képesek. Szerintem időt akarnak neki adni, hogy összeszedje magát és talpra álljon, illetve nem akarják tudomásul venni, hogy tényleg olyan hazudós és lusta, elvégre nem hiszem, hogy erre nevelték. Nehéz ám egy szülőnek belátnia, hogy a gyereke ilyen, inkább hazudik magának. Apádnál kb. ez a helyzet.


Sajnos sok lehetőséget én sem látok, ha neked ez ennyire elviselhetetlen, akkor kénytelen vagy költözni. Mivel te keresel is valamennyit, és van lehetőséged kollégiumi elhelyezést kérni, még mindig könnyebben meg tudod ezt tenni, mint a tesód, akinek legfeljebb annyi lehetősége van, hogy két szatyor ruhával kiköltözik az utcára csövesnek.


Azt kéne velük megértetni, hogy egy dolog, hogy lakhat náluk, de azzal nem segítenek neki, ha munkát se kell keresnie, és eltartják. Ha ebbe beleszokik, innen sose fogják tudni kimozdítani, és gondolom ők se arra rendezkedtek be, hogy őt el fogják tartani élete végéig. Tőled sem várhatják, hogy támogasd, ha velük bármi történik, márpedig ők sem élnek örökké, és a bátyádnak azután is ennie kell valamit.

Egy-két hét, max. egy hónap nyavalygás után ideje, hogy visszarángassák a normális életbe, különben csak ártanak neki.

2016. aug. 26. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!