Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy nyissam fel a szemét az...

Hogy nyissam fel a szemét az unokanővéremnek?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy van gyerek is már,a férj külföldön dolgozik(ott lakik egész héten és hétvégente jön haza akkor sem mindig)az anyuka 2-3helyen dolgozik mert a férj elvárja tőle de ha munkalehetőség van itthon ami ugyanannyira fizetne vagy jobb és még a családdal is lakhatna hétközben akkor sem jön haza.Pénzt nem hagy itthon nekik,azt mondja nagyon jól keres mégis amikor megkérdezi a feleség mennyit nem mondja meg.Állandóan veszekszik vele,mert hogy a nőnek az a dolga hogy vezesse a háztartást és dolgozzon(Ez valahol oké de nem úgy hogy 3munkahelye van mert a férje nem képes itthon dolgozni vagy pénzt adni)Tudom kicsit összevissza lett,ha kérdeztek esetleg akkor arra válaszolok.A lényeg hogy hogy nyithatnánk (család) a szemét hogy észrevegye a férje nem is akar hazaköltözni?Megmondta hogy nem boldog de szerintünk a gyerekek miatt nem akar lépni.
2010. ápr. 22. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem tartom jó ötletnek beleszólni más életébe még akkor se ha igazad van

Unokatesód felnőtt nő.Tudnia kell mi az ami jó neki, hogy akar élni....stb

2010. ápr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem sokat tehetek(tehetünk) :( Nem szoktunk beleszólni csak már beleszakad a munkába amit persze a gyerekek miatt csinál.
2010. ápr. 22. 09:47
 3/11 ltimea ***** válasza:
40%
arra nincs lehetőség hogy ő - ők is kiköltözzenek az apához? vagy azt sem engedi, vagy igy mindenkinek jó? kérdezd meg ezeket az unotesódtól. talán fölnyitja majd a szemét.... vagy az van hogy a pasi kettős életet él?...
2010. ápr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem ad haza pénzt? Az unokatesód meg gürizik, ez a drága férj egy rabszolgatartó, én elválnék tőle az biztos.
2010. ápr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Max azt teheted, hogy egyszerűen elmondod neki hogy szerintetek mi a helyzet, mi lenne a helyes( de nem győzködöd meg ilyenek)
2010. ápr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem az unokanővéred pontosan tudja, hogy mi a helyzet, csak nem tesz semmit, mert..

Ő biztosan meg tudná indokolni, hogy miért nem lép semmit, lenne bőven mi mögé bújnia. Mindaddig amíg ő nem lép semmit, nem tudtok neki segíteni sem.

2010. ápr. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát az apa nem akarja.Nemrég lett volna lehetőség hogy hazaköltözzön és itt dolgozzon de nem akart.Még az asszonytól várta el hogy bevállalja azt a melót is :( Én tudom hogy ő is tudja nincs minden rendben,de fél gondolom(gyerekek miatt).Szerintem is van kint valakije de nem akarok gyanusítgatni(ezt az unokanővéremnek nem is mondtam).
2010. ápr. 22. 09:56
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha az unokanővérednek ez az élet megfelel( ezért vagy azért) akkor nem sok mindent tehetsz
2010. ápr. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért nem árthat, ha finoman elmondjátok neki, hogy hogyan látjátok az életét félig-meddig kívülről. Lehet, hogy egy nap felnyílik a szeme, és akkor tőletek is megkérdezi, hogy ha láttátok, hogy ez nem vezet sehova, miért hagytátok? Nem egy idegen életéről van szó, hanem egy családtagról, akiért felelősséggel tartoztok.
2010. ápr. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jól írták már többen is.


Ha valaki beleragad egy ilyen helyzetbe, akkor azzal még dolga van, tanulnia, tapasztalnia kell. Ilyenkor ellenáll annak, hogy akár erőszakkal is kirángassák belőle. Kívülről nézve ez persze elég fura, mert úgy tűnik, hogy az illető ÉRTELMETLENÜL szenved. Persze, szenved is, csak nem értelmetlenül, hanem ezen keresztül tanulja meg a "leckét". Az életben vannak ilyen fájdalmas leckék, amiket csak a saját bőrünkön tudunk megtanulni, tapasztalni.


Ebből még nem következik egyenesen az, hogy az illetőnek szüksége van erre a tapasztalatra. Ha ez a helyzet, akkor az a legjobb, ha nem teszel semmit. Hiszen, ha te most kirángatod ebből, jó nagy esély van rá, hogy keres magának egy másik hasonló helyzetet, ahol átélheti ezt. Viszont az is lehetséges, hogy ez egy önként magára vállalt sors, ami nem az övé. Ekkor az illető TÉVEDÉSBŐL szenved. Például azt hiszi, ettől valaki másnak jobb, valakit megmenthet ezzel, akit szeret. Ezekben az esetekben lehet és érdemes felnyitni valakinek a szemét. Ez viszont csak akkor megy, ha tudod, mi áll a háttérben?


Magára a konkrét helyzetre hiába akarod rányitni a szemét, számára az nem probléma, ezer okot fog mondani, hogy miért jó az úgy.


A háttérben lévő probléma felderítésénél, kezelésénél pedig az merül fel, hogy ez mennyire a te kompetenciád? A leírásod alapján nem igazán látom annak. Te pusztán szeretetből, jó szándékból akarsz segíteni, ami nem mindig helyes a fentiek miatt. Kérlek, gondold ezt át, mielőtt lépsz! Ha az illető segítséget, tanácsot kér tőled, akkor az teljesen más helyzet, akkor persze mindent bele, ezerrel! Addig türelem. Legyél mellette, hogy kéznél legyél, ha tanácsot akar kérni! Vagy segítséget. Ez a legjobb, amit tehetsz. Szerintem.

2010. ápr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!