Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Árthat nekem? Hogyan tudnám...

Árthat nekem? Hogyan tudnám leállítani?

Figyelt kérdés

Apámmal nem jó a kapcsolatom, már négy éves koromban magamra hagyott anyával,és kiment külföldre úgy,hogy a szüleivel sem tartotta a kapcsolatot. Időközben az anyukája meghalt,és a papa is néhány hete eltávozott közülünk. Előtte még rám íratta a házát. Apám a temetésen valami csoda folytán megjelent,és eljátszotta a megtört magára maradt kisfiút. Nemrég viszont az ügyvédtől megtudta,hogy a ház az enyém és ide jött fenyegetőzni,hogy be fog perelni,mert az a ház őt illeti meg. Köpni nyelni nem tudtam,de kérlek nyugtassatok meg. Megszerezheti? Vagy már semmit sem tehet?

24/N

Ha rossz kategóriába raktam,akkor bocsánat,de nem tudtam hova sorolni.


2016. szept. 9. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Van egy olyan, hogy kötelező rész, ami jár neki, egy nagyon minimális százalék, de mindenképp menj ügyvédhez, hogy ne érjen meglepetés. Elvenni/elperelni viszont nem tudja.
2016. szept. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 H_Vivien ***** válasza:
100%
Szerintem, ha a Papa még életében hivatalosan ráiratta az unokára a házat, akkor az az Ő tulajdona, nem követelhet semmit a "kedves" Apuka. De nem vagyok ügyvéd, utána kell kérdezni mindenképp.
2016. szept. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Hétfőn az első utam az ügyvédhez fog vezetni.
2016. szept. 9. 17:01
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
A köteles részt ki kell fizetned, de a ház a te tulajdonod, így az nem örökség része.
2016. szept. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, egyik szavad üti a másikat.


Ha nincs örökség, akkor nincs köteles rész.

Köteles rész akkor lenne, ha a papa nevén lenne a ház, de végrendelkezett volna az unoka nevére.

2016. szept. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha a nagypapád életében a te nevedre íratta a házát, gondolom ajándékozással, akkor ahhoz apádnak semmi köze nincsen.
2016. szept. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%

ma 19:05-nek


Nem ütöm a szavaimat. Ugyanis nem csak az ingatlan van mint örökség.

Az ingatlan ha papa még életében az unokájára íratta, akkor az tényleg nem az örökség része. De a benne található ingó vagyonok igen. Az ingó vagyonra is kell kötelesrészt fizetni vagy leltárba veszik, hogy mi volt a nagyszülőkké, és abból örököl az apja is.

2016. szept. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbálod menteni a menthetőt, de ez most nem jön össze.


Vagy nem siekrül értelmezni a kérdést. Segítek:

"rám íratta a házát"

"a ház az enyém"

"az a ház őt illeti meg"


Itt csak és kizárólag a házról volt szó.

Azt íratta át a papa, az apának pedig arra fáj a foga.

Nem bútorokról vagy egy étészletről van szó.

Azokat akár oda is adná a kérdező szerintem, csak hogy elkerülje a balhét.

De ha ilyen "apróságokról" lenne szó, akkor azt megemlítette volna a kérdésben.


Egyértelmű, hogy a házról volt szó, mi erre válaszoltunk, te pedig egy olyan választ adtál, ami nem állja meg a helyét.

2016. szept. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!