Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelező apámat eltemetnem?

Kötelező apámat eltemetnem?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy apám meghal, én lemondok minden örökségről. kötelezik, hogy eltemessem, én álljam a temetését?

Én vagyok csak gyereke, van egy felesége akitől nem vállt el, de már vagy 30 éve semmi közük egymáshoz, más rokonok is vannak, de azokkal sem tartja a kapcsolatot.


2016. szept. 15. 20:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen esetben nem temetik el. Nem kotelezo az. Megsemmisitik a holttestet.
2016. szept. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Én azért eltemettetném. De az is érthető, ha ez megterhelő anyagilag.
2016. szept. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Alain Delon ***** válasza:
54%
Kb. ilyesmi helyzetben van egy barátom. Az önkormányzat eltemette az apját, és most, mint egyetlen keresettel rendelkező rokon, rajta hajtják be temetés árát.
2016. szept. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Az orokosoknek kell a temetést állni. Ha lemondasz az oroksegrol, akkor nem a tiéd a temetés költsége
2016. szept. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
2016. szept. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

20. § (1) A temetésről sorrendben a következők kötelesek gondoskodni:


a) aki a temetést szerződésben vállalta;


b) akit arra az elhunyt végrendelete kötelez;


c)végintézkedés hiányában elhunyt temetéséről az elhalálozása előtt vele együtt élő házastársa vagy élettársa;


d) az elhunyt egyéb, közeli hozzátartozója a törvényes öröklés rendje szerint.


(2) Ha temetésre kötelezett személy nincs, ismeretlen helyen tartózkodik vagy a kötelezettségét nem teljesíti, a temetésről az elhalálozás helye szerint illetékes települési önkormányzat (fővárosban a kerületi önkormányzat) polgármestere, illetve ha az elhalálozásra a fővárosi önkormányzat által közvetlenül igazgatott területen kerül sor, a főpolgármester - jogszabályban meghatározott határidőn belül - gondoskodik.

2016. szept. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. szept. 15. 21:12
 8/18 anonim ***** válasza:
Olyat is hallottam hogy fel lehet ajánlani orvosi egyetemnek ahol gyakorlatozás után megsemmisítik, de ezt is úgy hallottam baránőmtől hogy "anyám barátnőjének a családtagja" szóval lehet nem sok igazság van benne.
2016. szept. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
10%

Egy dolog a jog,másik dolog a jövőd.


Ha nem veszel tudomást haláláról,és nem adod meg neki a végtisztességet,lelkedről sosem mosod le,és sosem bocsájtod meg önmagadnak.


A következő visszaszálló büntetés az,amikor beteg patkányként kell meghalnod magányosságban.

2016. szept. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%
Az érzelmi zsarolást és a lelki terrort, meg a bigott emberek megvétését már vártam!
2016. szept. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!