Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség! Anyám elveszi...

Segítség! Anyám elveszi mindig a spórolt pénzem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A sztori annyi h anya meg apa külön vannak és apa mindig ad pénzt amit persze belerakok a fiókomba. De ő állandóan kutakodik és elveszi.. Mert szerinte hülyeség az amire gyűjtök. (vb-selejtező meccsre szeretnék menni). Pedig van pénzünk csak mindig azzal jön h majd visszaadja meg h csak nagy pénz van neki és nem akar váltatni.. Mikor meg kérem a pénzt elkezd kiabálni h menni mindent vesz nekem.. Segítsetek kérlek mert nekem ebből nagyon elegem van.. 13/L

2016. szept. 15. 21:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%

Már nem azért, de 13 évesen már lehetne annyi eszed, hogy ha a fiókodból kiveszi, akkor nem rakod oda...


Egyébként ennyiből nem lehet túl sok mindent mondani, de ha ő azt mondta, hogy elveszi, és visszaadja, akkor később ne jöjjön azzal, hogy mit vett... Tartsa magát ahhoz, amit megígért... Azt pedig milyen alapon minősíti, hogy a te saját pénzed (amit azért kaptál, hogy magadra költsd) mire gyűjtöd?

2016. szept. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
77%

Annó, mikor iskolába jártam, volt egy nagyon jó rendszer.

Iskolai takarékbélyeg. :D Most nincs valamilyen hasonló megoldás?

2016. szept. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Én pénztárolási módszerem fura, de még sose hagyott cserben: Van a számítógépemben egy elromlott DVD meghajtó, kivágtam a tálcáját, kitömtem belül kartonnal, takarásnak pedig a tálca végén lévő hosszú részt levágtam, bemágneseztem. Így, ha ki akarom venni a pénzem, lepattintom a takarót és kiveszem. Főleg olyanoknak ajánlom, akik értenek a szerszámokhoz és esetleg nem vágják le az ujjukat :)
2016. szept. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem egyszerűen szólj apukádnak, hogy anyád minden pénzedet elveszi, amit ő ad, és nem adja vissza (ezt jobb helyen lopásnak nevezik). Hidd, el, anyád nem teszi zsebre, amit kapni fog, talán el is szégyelli magát. A megoldás tényleg az lenne, ha Apukád nyitna neked egy számlát, amiről anyád nem tud, a bankkártyát meg hordhatod a pénztárcádban, onnan csak nem tudja kilopni, mert pin kód nélkül semmire se megy. Vagy ha kp, akkor rakd könyv lapjai közé, vegyetek pénzkazettát, vagy egyszerűen ne tedd olyan helyre, ahol tudod, hogy kutat és úgyis elveszi (ha egyszer kilopta a fiókodból, másodjára én biztos nem tettem volna oda).
2016. szept. 16. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Szólj erről apukádnak.

Keress más rejtekhelyet a pénzednek vagy nyiss egy számlát.

Ne mondd el anyukádnak, ha apukád ad neked zsebpénzt.

2016. szept. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Otp junior kártya ha jól tudom még ingyenes. Az benne a rossz, ha apud készpénzt ad, akkor el kell mennem a bankba, hogy rarakd. Vagy megbeszeled vele, hogy inkább utalja át zsebpenzed. Ha meg anyad ekkora troger, hogy ellopja a pénzed, a pinkodod véletlen se írd fel sehova, az otp-s mappát amit kapsz még tedd a falra és vakold be. Mert csak "nagypenze lesz" és a tiedrol kell levenni, ilyen logika alapjan.
2016. szept. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem beszélsz a faterral? Miért nem dugod el a pénzt a mutter elől? Megannyi kérdés...
2016. szept. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyissatok junior számlát. Ahhoz is kell az egyik szülő, intézd apukáddal. Ami viszont még ennél is sokkalta egyszerűbb: tárold és gyűjtögesd a pénzedet apukádnál. Ha megvan a pénz, a segítségével megveszed amit szeretnél és annyi. Apróságokra tudsz tartani magadnál kisebb összeget, de az ezresen felüli tételeket tárold nála, biztosan ott is van szobád, vagy valamilyen zugod,ami a tiéd, hisz rendszeresen tartjátok a kapcsolatot. Pofátlanság az ilyen. Sosem értettem. A saját pénzével az ember maga rendelkezik és ha épp nem vodkára gyűjt a 13 éves gyerek, akko én magam marhára nem szólnék abba bele, hogy mire is kuporgat. Elvenni és nem visszaadni pedig egyenesen bunkóság, arra hivatkozni, hogy költségei vannak Veled, meg végképp nonszensz, még jó, hogy nem állít ki számlát minden hó végén a szülőanyád a tartásod költségeiről, hogy aztán később kifizettesse Veled. Apukád a megoldás.
2016. szept. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek.
2016. szept. 16. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!