Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem elveszi tőlem a...

A feleségem elveszi tőlem a lányomat! Megteheti?

Figyelt kérdés

5 éve külön élünk a feleségemmel (ő hagyott el).

Én külföldre mentem dolgozni, ő otthon maradt a kislányommal. A kislány után mindig becsületesen fizettem. A kislányom egy hónapot töltött velem idekint tavaly nyáron, akkor kiengedte. Most is szeretném ha itt lenne velem, berendeztem neki egy külön bejáratú szobát, nagyon jó helyre jönne.

Van-e joga megtiltani, hogy kihozhassam? Mert erősen gyanús, hogy nem! Nem vagyunk elválva, nincs semmilyen bírósági végzés láthatásról, sem semmi ami ellenem szólna.

A feleségemnek élettársa van, aki egy háztartásban él a kislányommal, az persze nem baj...

De nekem is van élettársam, és a feleségem ő rá féltékeny, elsősorban azért nem engedi a ki a kislányt. Ez a tipikus nekem lehet, neked nem felhördülés...

Soha nem látott, hallott jogszabályok születnek a fejében...

Mit tegyek? Ki akarom hozni a lányomat!

Az ügyvédi segítség nagyon lassú megoldás?

Én már vinném is...

Köszönöm


2014. jún. 13. 18:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%

Mi a gyerek lakcíme -lakcímkártya szerint?

Amennyiben a feleséged lakóhelye, akkor sajnos még be is perelhet kiskorú jogellenes lakóhelymegváltoztatása -valami hasonló a jogi meghatározás- miatt.

2014. jún. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Csak a nyári szünetre gondoltam. Tavaly hivatalos papírt írattam vele alá, úgy hoztam ki a lányomat. De idén erre már nem hajlandó.
2014. jún. 13. 19:21
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Akkor ad be a válást, és kérd a gyerekelhelyezést majd törvény megtételi neked. Akivel nem lehet felnőttként beszélni, azzal nem kell, majd a törvény megítéli az apai jogaidat amit köteles betartani vagy feljelentheted.



(Másrészt minél előbb válj el, mert ha terhes lesz az új párjától a gyerek a te nevedre kerül mert fogantatáskor házas volt, hitelt vesz fel az is közös hitel házasságba)

2014. jún. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A teljes nyári szünetre gondoltál vagy megint csak egy hónapra?

Nem beszéltétek ki a háta mögött úgy, hogy megtudta (gyerek visszamondta)?

2014. jún. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
21%

Te jó ég, 5 éve nem vagy képes elválni, de milyen lehet az az ember aki így képes együtt lenni valakikkel.

A gyereket nem viheted, pont emiatt, vagy válsz vagy a gyereknek annyi.

2014. jún. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A 3. válaszolónak igaza van válj el és kérd a láthatást.
2014. jún. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Én lennék a legboldogabb ha elválnánk! DE NEM HAJLANDÓ VÁLNI! Azt mondta, hogy úgy kicsinál, hogy beledöglök. És akkor majd ő víg özvegy lesz...
2014. jún. 13. 19:44
 8/20 A kérdező kommentje:
Egy hónapra. Nem beszéltük ki, de a kislány már a saját eszével felfogja, hogy nem normális az anyja.
2014. jún. 13. 19:47
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"Te jó ég, 5 éve nem vagy képes elválni, de milyen lehet az az ember aki így képes együtt lenni valakikkel.

A gyereket nem viheted, pont emiatt, vagy válsz vagy a gyereknek annyi."


Te logikád szerint akkor a gyereknek már rég árvaházba kellene nevelkedni,hisz nyilván ha apa nem vált el anya sem, és mégis együtt él valakivel.

Nagy az isten állatkertje.

2014. jún. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

"Én lennék a legboldogabb ha elválnánk! DE NEM HAJLANDÓ VÁLNI! Azt mondta, hogy úgy kicsinál, hogy beledöglök. És akkor majd ő víg özvegy lesz..."


Házassághoz kell két ember, váláshoz egy is elég. Szépen fogadsz egy ügyvédet aztán elválsz, nem kell senki más beleegyezése a váláshoz csak az, hogy te akard.

2014. jún. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!