Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom az előző házasságában...

Párom az előző házasságában mindent úgy csinált ahogy az asszony akarta. Velem meg makacs mindenben. Nem szeret, vagy ennyire meg akarja mutatni csak azért is hogy ő az úr a háznál?

Figyelt kérdés
A volt feleség mindent megmondott mi hogyan és mikor legyen, hova költözzenek, hány gyerek legyen, mikor legyen esküvő, hol legyen munkahelyük, egyszerüen mindent. Páromnak semmibe nem volt beleszólása, egy igazi papucs volt. A mi kapcsolatunkban viszont úgy érzem én vagyok a papucs. Semmiben nem lehet vele megegyezni, mindenért könyörögnöm kell, csak együtt vagyok vele úgy mint barátnő 3 éve, nincs se eljegyzés, se gyerek, a volt asszonnyal meg egy éven belül volt MINDEN. Én elhiszem, hogy csalódott, de én tényleg szeretem őt és vele akarok mindent, nem engem kéne ezért büntetnie. Ráadásul még azt állítja jobban szeret mint az exét valaha. Akkor mi a baj? Mit tehetnék?
2016. szept. 23. 08:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
kinyílt a csipája! az egésznek köze van ahhoz, hogy elvált, otthagyta a terrorizáló asszonykát és a szegény ártatlanul szenvedő gyerekeket - most essen vissza abba a kómába, amiből elmenekült? Az érzésem szerint, már nem akar új házasság-gyerek dolgot - de ezt tisztázd vele!!, mert elmegy az időd, anélkül, hogy tudnád - mi itt csak találgatunk, hisz nem ismerünk titeket és a körülményeket sem.
2016. szept. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Beszéltünk már erről nem egyszer nem kétszer, szeretne ő is gyereket, a házasságba is belement bár nem olyan könnyen mint a gyerek dologba. Pár hete kérdeztem tőle hogy eljutunk-e valaha arra a szintre hogy elvesz rávágta hogy igen. Mégsem történik semmi.
2016. szept. 23. 08:52
 3/14 anonim ***** válasza:
55%

Nem veled van baja, hanem a régi életével. Nagyon valószínű, hogy végre amikor kitört egy zsarnok asszony kezei közül, már nem akar még egyszer ilyen hibába esni. Tudod a hibáinkat mindig utólag vesszük észre, és mindig változtatni akarunk. Azt, hogy régen papucs volt, elnyomták, erre rájött, és nem akar belőle még egyszer. Mindegy, hogy a barátnője vagy, inkább makacs lesz de nem fog újra ugyanabba a hibába esni, ami érthető.

Fogadd el. Ha képesek lesztek egymással, egymás mellett úgy élni, hogy nem akarjátok a másikat megváltoztatni akkor boldog hosszú kapcsolat lesz. De ne akard, hogy elfogadja a te változtatásaidat is.

2016. szept. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%
Egyértelmű : az a rendszer nem működött, tehát másikat próbál ki. 3 év nem a világ vége. Mondjuk beszélni nem ártana róla, hogy egyáltalán felmerult e benne, hogy lesz e esküvő, gyerek
2016. szept. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mondom hogy beszéltünk róla, nem is olyan rég! De most minden héten járjak a nyakára ezzel? Azt sem akarom hogy erőltetésnek vegye, de higgyétek el beszéltünk róla, ezért vagyok tanácstalan, ezért nem tudom mit gondoljak!
2016. szept. 23. 09:09
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem akarja ugyanazokat a hibákat elkövetni, mint korábban.

Nem volt papucs, csak fiatal és nem gondolta át, hogy minek milyen következménye lehet, vagy nem is gondolt rá, hogy ilyen rosszul végződhetnek a dolgok. Most nyilván nem akar megint mindenbe csak úgy fejest ugrani.

2016. szept. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el neki,hogy úgy érzed kissé elnyom. Nem te szeretnél lenni a nagyfőnök, hanem egy kompromisszum képes,egyenrangú kapcsolatban szeretnél élni vele.

3 év alatt meg már úgyis rájöhetett,hogy nem vagy az a diktátor típus. Mondd el,hogy mennyire szereted őt,és szándékosan sosem bántanád meg stb. Csak biztosítsd arról a lelkét, hogy melletted boldogabb,szebb élete lesz (van),mint az asszony mellett. És a férfiasságát is erősítsd benne. Hadd érezze magát férfinak,de csak józan határokon belül, téged nem elnyomva.

2016. szept. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
mint az asszony mellett volt*
2016. szept. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Fuuuuh, mintha csak a saját kérdésemet olvasnám, annyi különbséggel, hogy a párom nem házasodott meg, illetve nincs gyerek, de 6 évig volt az exével, és be is vallja, hogy azért ilyen makacs, mert ott elnyomta a nő. Én is kivagyok ettől, hogy én szívok miatta. Hisz nem én tehetek róla. Nálunk is ugyanez a sztori a házassággal meg a gyerektémával is. Én csak cselekhez tudok folyamodni, pl. ha valami szerintem úgy jobb, ahogy én gondolom, de tudom, hogy szerinte úgysem úgy lesz jó, akkor előtte 2-3 olyan döntéshelyzetet felállítok, ahol nekem végülis mindegy, hogyan dönt, és utána hozakodok elő azzal, ami a lényeges számomra, úgy, hogy nem azt mondom, hogy így lesz, hanem elmondom az én meglátásomat, és megkérdezem, mit gondol, jó ötlet? Többször beválik, mint ahányszor nem. Most lüke példa, de mondjuk milyen színű legyen a kanapé, akkor először beszélek vele a szekrényről, mit, hova akar tenni, aztán a függönyről, amikben kiélheti magát, aztán hozom csak elő a kanapét, hogy nézd csak, milyen csúcs kanapét láttam, nézd meg a képet, mi a véleményed? A lényeg, hogy úgy érezze, az ő döntése. Nálam más nem válik be, hiába mondják, hogy kommunikálni kell, ha egyszer az arany középutat nem ismeri, és nem is akarja.
2016. szept. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem csak nem akar visszakerülni oda, ahonnét végre elszabadult.

3 éve vagy vele, mit parázol azon, hogy nem vesz még el feleségül? Majd elvesz, ha készen áll rá.


Irigy vagy a volt asszonyára, nekem úgy tűnik. "1 éven belül volt MINDEN". Igen. Milyen áron? Hogy kvázi egy szolga volt. Tenyészbika, stb. Erre ne legyél irigy.


Hidd el, jobban fog esni neked is és neki is, ha megvárod amíg ő dönt róla. Egy papír semmit nem bizonyít, mint az előző példájából láthattad, nem ettől lesz valaki boldog.

És azt is hidd el, nem téged büntet, csak kínkeservvel menekül minden olyan dolog elől, ami újra elnyomásba taszíthatja. Az utolsó hozzászólónak jó ötlete van, próbáld ki. Valamint, mondd meg neki, hogy kicsit azt csinálja veled, amit vele, és hogy neked ez rosszul esik. Persze ne támadd le, finoman hozd a tudtára. Mondd meg nem akarsz te belőle papucsot csinálni, de egyenlő félnek kell lennetek. Erre törekedjetek. Ha ez sikerül utána lehet gondolkodni a házasságon, különben valaki sérül.

20N

2016. szept. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!