Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tetszik, ahogy a férjem...

Nem tetszik, ahogy a férjem elosztja a szabadidejét a két gyereke között, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Az előző házasságából van már egy kisiskolás gyereke, és egy nolc hónapos közös babánk.

Az a gondom, hogy a szabadideje nagy részét a nagyobb gyerekével tölti, velünk meg szinte alig van.


Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy a férjem heti 3 napot a munkahelyén dolgozik, ilyenkor reggel 8ra megy (a baba még alszik), és este 7 körül ér haza. Ilyenkor a baba gyorsan fürdik, egy fél óra játék, aztán vacsora és alvás.


Heti 2 napot itthonról dolgozik, ilyenkor 9kor kezdi a melót és 4kor fejezi be. Ezeken a napokon lenne több ideje a babával foglalkozni. De mégsincs, mert 4kor leteszi a munkát, gyorsan letusol, aztán megy az elsőszülött gyerekéért és viszi játszóházba, moziba, játszótérre, cirkuszba, stb. És az a vége, hogy este 8ra esik haza, a baba persze már alszik, vagy éppen altatom, így idő ismét nem jut rá.


Maradnak a hétvégék. Havi egy hétvégét bent tölt a munkahelyén, mindkét napon reggel fél 8tól este 8ig, merta cégnél, ahol dolgozik, kötelező havi egy hétvégét túlórázni. (Szerencsére nagyon jól fizetik ezt a kötelező túlórát, így ezt el tudom fogadni.)


A mradék 3 hétvégén a hónapból pedig itt van nálunk az elsőszülött gyereke. És persze olyankor a férjem minden lehetséges időt vele tölt, a két napból egyiken elmennek egész napos közös programra, a másikon pedig filmeket/meséket néznek, együtt játszanak valamit, stb. Nekem marad a főzés, takarítás, stb, és a babával is én foglalkozom, mert a férjem energiáját és idejét leköti a nagyobb gyereke.


Tehát gyakorlatilag a babára szinte semmi ideje nem marad, nekem pedig ez nem igazán tetszik. Nagyon fáj, hogy a férjem lemarad a baba minden fontos fejlődési állomásáról? Értem én, hogy a másik gyerekének is szüksége van az apjára, de ez szerintem már túlzás, és nagyon fáj, hogy ezért a baba fog "apa nélkül" felnőni.


Mit tehetnék, hogy ez változzon, vagy milyen időbeosztás lehetne a megoldás szerintetek?



2015. jún. 2. 07:10
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
91%

Néma gyereknek...

Az lenne a legjobb ,ha egy nyugodt este ezt szépen elmondanád neki.

2015. jún. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
78%
Majd ha nagyobb lesz a csecsemő, akinek most még az anyja a fontosabb, akkor őt is viszi "játszóházba, moziba, játszótérre, cirkuszba. Feltéve, ha elégedetlenkedéseiddel, telhetetlenségeiddel, mohóságoddal addig nem marod el magatok mellől ezt a rendes, szorgalmas férfit, mert akkor valóban apa nélkül fog felnőni.
2015. jún. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
82%
Igaza van a másodiknak. Tudtad, hogy van egy gyereke, amikor feleségül mentél hozzá. A nagyobb gyerekkel hasznosabban tudja eltölteni az idejét, mint egy 8 hónapossal. Majd ha ő is nagyobb lesz, akkor viszi őket együtt a programokra. Feltéve, ha te nem fogod ezt kifogásolni.
2015. jún. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 A kérdező kommentje:

#2 és #3,


csak arra lennék kíváncsi, hogy ha ti lennétek ebben a helyzetben, ti is zokszó nélkül, mosolyogva tűrnétek-e, hogy a férjetek nem látja a baba első mosolyát, lemarad arról, amikor hasról hátra fordul, amikor elkezd kúszni, vagy majd később ha megteszi az első lépéseit és kimondja az első szót.

2015. jún. 2. 07:35
 5/66 anonim ***** válasza:
81%
Ő már ezt mind látta egyszer. Másodszorra már nem hozzák az ilyenek annyira lázba az embert. Neked ez az első, azért ilyen izgi még.
2015. jún. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
52%

b+ átéltük mi ezt, az apa a kenyérkereset kínja miatt alig látja a kisbabát...


"Szerencsére nagyon jól fizetik ezt a kötelező túlórát, így ezt el tudom fogadni"

- egy mohó, kapzsi gyűlölködő (másik gyerek) nő mellől elmennek a férfiak

2015. jún. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem azokon a napokon, amikor négykor végez, add oda neki a babát, hogy vigye el sétálni. Addig te tudod végezni a házimunkát, ő pedig a kicsivel tölti az idejét. Ugyanezt megteheted hétvégenként is, nyomd a kezébe és oldja meg, hogy olykor a két gyerekkel is tudjon együtt foglalkozni. Elvégre két gyereke van, nem egy.
2015. jún. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 A kérdező kommentje:

Azokon a napokon, amikor 4kor végez, egyből rohan a nagyobbért, párszor próbálkoztam azzal, hogy sétáljunk egyet a picivel hármasban, de az volt a válasz, hogy nincs ideje, mennie kell a nagyért.


Amikor meg itt a nagy, és megkérem, hogy mondjuk a játszótérre vigye el a kicsit is (elvégre elvan a babakocsiban, sok vizet nem zavar), azt mondja, hogy nem tud egyszerre két gyerekre figyelni.


Aki szerint meg "gyűlölködő" vagyok: ezt mire alapozod? Egy rossz szót se szóltam a nagyobb gyerekére, egyszerűen nem tartom farirnek, hogy mindig csak vele legyen és a babával gyakorlatilag soha. Nem hiszem, hogy olyan valóságtól elrugaszkodott igény, hogy a kicsivel is foglalkozzon néha.

2015. jún. 2. 07:50
 9/66 A kérdező kommentje:
Ja és még valami: tényleg "mohó és kapzsi" lennék azért, mert örülök annak, hogy ha már a férjemnek kötelező túlóráznia, legalább rendesen megfizetik? Hol van ebben a kapzsiság? Nem én zavarom el túlórázni azért, hogy megvehessük a huszadik tengerparti luxusnyaralót vagy Ferrarit is, hanem KÖTELEZŐ havi egy hétvégét bevállalni mindenkinek a cégnél. Miért gond, hogy örülök neki, hogy egyáltalán kifizetik, méghozzá kiemelt bért kap azokra a napokra?
2015. jún. 2. 07:55
 10/66 anonim ***** válasza:
85%
Akarta egyáltalán ő is a második gyereket, vagy csak te rágtad érte a fülét? Vagy esetleg "véletlen" sikerült be?
2015. jún. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!