Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben mi a...

Ebben a helyzetben mi a teendő? Hányfelé tud az ember szakadni?

Figyelt kérdés

Külföldön élek a párommal és a lányommal. Meghívtuk a szüleimet, már meg is van véve a repülőjegy, 2 hét múlva jönnének. Van egy bátyám, panaszkodott, hogy ő nem tud menni nyaralni, gondoltam akkor meghívom őt is a barátnőjével. De a párom nem ment bele, mert utálja a bátyám barátnőjét. Ok, eddig meg is értettem a dolgot.

Erre ma anyukám közölte, hogy akkor ő sem hajlandó jönni, mert a párom egy szemétláda, belém kötött, hogy ugyanolyan vagyok mint ő (holott én ajánlottam tesómnak az utat!) és elkezdett szapulni engem.

Most vajon mit csináljak? Egyik jobban köpköd a másikra és nem veszik észre, hogy nagyon nagy fájdalmat okoznak.

Hogy jönnétek ki ebből? Én arra gondoltam, fogom magam és lelépek, senkinek se mondom meg hova. Ebben a családban mindig köpköd valaki a másikra, nem bírom ezt tovább idegekkel.

25/N


2010. ápr. 24. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Ilyenkor toleránsnak kell lenni. És az elsősorban a férjedre vonatkozik. Ha utálja, ha nem el kell viselni. Nem muszáj agyonajnározni, de a minimum kötelező. Az pedig az, hogy a lány is ott legyen.

Nálunk is van ilyen. A párom sógornőjét ki nem állhatjuk, de a családi béke kedvéért elviseljük. A párom kevésbé tud vele kedves lenni, alig beszélnek egymással, sőt, szinte csak annyit hogy hello, de ez van. A családi béke és a párom bátyja miatt.

Beszélj a férjeddel, mert ez nem szép tőle!

2010. ápr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy én se szeretem a lányt, de egy hétig elviseltem volna. Párom hajthatatlan sajnos.
2010. ápr. 24. 13:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne a legjobb, ha elmennél egy kis időre wellnes hétvégére, ilyenre. Szólni nem szóljál senkinek, hogy hova, max. üzenetet hagynál a párodnak és a lányodnak, hogy ne aggodjanak, biztonságban vagy, de szükséged van egy ki pihenésre, mert már nem bírod ezt.

Te ki tudsz kapcsolódni, át tudod gondolni a helyzetet.

Persze a párod biztosan aggodni fog és rá fog jönni ő is és a szüleid is (biztosan szól nekik), hogy hibát vétettek. Amikor visszajössz mindent megbeszéltek, te is nyugodtabb leszel, Ő/ők is jobban megértenek téged ezek után.

2010. ápr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
szerintem a párodnak nincs joga utálni a batyád barátnőjét, jó lehet h nem egy csodalény, de azért ki lehet bírni, akármilyen is, beszélnék vele is, h ezzel csak engem bánt, meg anyukámmal is, h mi a szitu, ha idáig nem jött volna le neki......
2010. ápr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok.

Akkor tényleg ugyanaz a helyzet mint nálunk.

Ha a férjed hajthatatlan mondd meg neki, hogy legalább a Te kedvedért. És mondd meg neki, hogy nem kell hogy beszélgessen vele. Egyszerűen ne szóljon hozzá, csak ha nagyon muszáj. Ha a lány kérdez, akkor meg el lehet intézni egyszavas, rövid válaszokkal. Ha van egy kis esze, akkor leesik majd neki, hogy nem szeretitek és akkor meghúzza magát vagy változtat a viselkedésén.

Amúgy mi az oka nálatok az utálatnak?

2010. ápr. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyszer a lány nagyon bekavart nekem, összehordott mindenféle dolgokat anyukámnak ami nem is volt igaz. Ezért én megharagudtam.

De a páromra sose szólt egy rossz szót.

Sajnos anyukám is és a párom is önfejűek, már mindkettővel beszéltem, mint írtam anyukám megküldött, párom meg úgy csinál mintha minden rendben lenne. És feszt ugyanazt hajtogatja.

2010. ápr. 24. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!