Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerekeim állandóan háborúzn...

A gyerekeim állandóan háborúznak. Mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Van 2 lányom (10,13) és 2 fiam (8,14). Nagy házunk van és ők ezt ki is használják, mindenhol csak rosszat csinálnak, még az udvaron is. Nem tudnak semmi mást csak veszekedni és verekedni. Hiába küldjük el őket a szobájukba, akkor az egyik kiabál a másiknak, a másik zenét hallgat, a harmadik énekel. Próbáltunk közös programokat csinálni, de akkor is csak a veszekedés megy. 1 perc nyugtunk sincs. Már próbáltuk a nagyihoz vinni őket egy kicsit, náluk úgy ahogy megvannak, de néha már ők is ki vannak akadva. A férjem kitalálta, hogy mindenkinek ad valami munkát, most az megy meg a tanulás. Így legalább mi is tudunk egy kicsit pihenni. És még csak most fog jönni a nyár...tudom, a gyerekek szeretnek veszekedni, de hát ez így nem lehet mindig. Mit lehet tenni ez ellen?
2010. ápr. 24. 20:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Semmit. én 23/F, de ha kell a mai napig elverem az öcséimet
2010. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
gyerekek. Ezt ki kell használni, azért ne verd el őket!!!!!
2010. ápr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én is 4 gyereket tervezek....

Jó ez az oldal, legaláb felkészülhetek lelkiekben mire számítsak majd:D

Amúgy sztem ha jó idöben csattan el egy-egy nyakleves, akkor azzal semmi bajt nem teszel, sőt! kell is.

20/f

2010. ápr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a családban van egy 23 éves fiú és egy 20 éves lány (mindketten egyetemisták már, testévérek), de még ők is örökké "ölik" egymást, persze a lány sikít, hogy "apúúúú, védjél meg"... Aztán megy a gyepálás.. Néha nekem is sok már :))
2010. ápr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyesével elvered őket alaposan, aztán kötsz velük békeszerződést. Tudod, mint anno a franciák meg az angolok fél Európával. :P
2010. ápr. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem szeretem őket bántani, de néha kijön belőlem egy kis kiabálás meg egy-két nyakas. :)
2010. ápr. 24. 21:15
 7/15 anonim válasza:

Hát, én 14, a húgom 11, az öcsém meg 4 éves, és mi is egyfolytában veszekedünk és verekedünk egymással (én a húgommal, húgom meg velem és az öcsénkkel). A mi szüleink is megőrülnek tőlünk. Az a helyzet, hogy ez legfőképpen a gyerekeken múlik, mert a kisebb piszkálja, hergeli a nagyobbat, a nagy meg alkalom adtán visszaadja, a kicsi persze nem hagyja magát, stb... szerintem ismerős a folyamat...

Amúgy mindennel büntettek már minket, mindenféle szankciók lettek bevezetve, és az sem elég, hogyha csak az egyik gyerek akar (vagy legalábbis próbál) változtatni a stílusán! Mindegyiknek meg kell próbálnia, csakhogy ez eléggé lehetetlen fealdat....:S (amúgy sokszor már én is utálom, hogy szinte csak veszekedni lehet a tesóimmal...)

Tudom milyen roszz érzés, látom a szüleimen, úgyhogy csak egyet tudok tanácsolni: kitartás!

2010. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az lehet, hogy unatkoznak, ezért jó ötletnek tartom, hogy próbáljátok őket lefoglalni. Szerintem jó lenne, ha intenziven sportolnának-ott is levezethetnék a plussz energiát. Az meg ha néha rájuk kiabálsz, vagy ha ads egy-két taslit ha szemtelek az csak a javukra válik
2010. ápr. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

semmit---mi is állandóan vertük egymást pedig lányok vagyunk:D

most pedig már együtt lakunk, albérletben és leszoktunk a bunyóról:D ez a tesók dolga:D

2010. ápr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én csak a saját példámat tudom felhozni. 3éves voltam mitn az öcsém,onnantóél kezdve egészen a mai napig (2x évesek vagyunk) mindig hozzá kellett alkalmazkodni,mindig kötelező volt szeretni,ha széthagyta a mosatlan tányérjait,a szemetét takaritnai utána mert "ő a kicsi". Ha rugdosott,ütött vert,én nem szólhattam egy szót se ,mert még kicsi.És a testvérem,szeretni kell. Azthiszem már csak ezért is utáltam,mert mindig kötelező volt szeretni,és megvertem amikor csak lehetett..:) Mostmár nem verekszünk,nem is evszekszünk,de sosem volt köztünk az az igazi testvér kapcsolat,szerintem nem is lesz.

Szóval én azt tanácsolom ne mondogasd nekik,hogy a jó testvérek szeretik egymást,játszatok együtt szépen,mert ezeknek mind muszáj szaga van,és azt utálják a gyerekek:) Csak akkor avatkozz bele,ha tényleg életveszélyes dolgot csinálnak,és ne tegysél kivételt köztük .

2010. ápr. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!