Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok mi a sorrend karácsony...

Nálatok mi a sorrend karácsonykor és miért így?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen arra lennék kíváncsi, hogy mióta önálló család vagytok, hogy oldjátok meg a karácsonyt?

Kik vannak nálatok Szenteste, vagy csak szűk családban ünnepeltek?

Ha igen, akkor ti kihez mentek először és kihez utána?

Ez elsősorban a szülőkkel kapcsolatban érdekel.

Melyikőtök szüleihez mentek 25-én és kihez 26-án?

Nem volt ebből még nézeteltérés?



2016. okt. 8. 10:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%
Mi is mindig az anyai rokonsághoz mentünk 25-én, és igen, az apai nagyszülő ezt nehezményezte is. Viszont 25-én az egész anyai ág összejön, és az összes többi rokon is úgy időzíti a másik ág felé való látogatást (függetlenül attól, hogy nekik ez anyai vagy apai ágat jelent-e), hogy ezzel passzoljon, így belenyugodott.
2016. okt. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
86%
Nalunk a Szenteste a szuk csalade, ami en es a ferjem. Bar ebbol is balhe volt...ferjem csaladja minden Szentesebol es Karacsonybol ordibalos, tanyertobalos balhet csinalt en meg ebbol nem kertem. Sogornom eloadta hogy elvettem tole a tesojat, megoltem a Karacsonyat stb. 25-26 a tobbieke, tele szajhuzogatasokkal. 25-en eloszor az en anyukamhoz megyunk, mert a ferjem csaladja ugyis orakat kesik (apukammal nem tartom a kapcsolatot). Ferjemnek nincsenek szulei, csak nagymamaja, hozza megyunk es vagy megvarjuk a tobbieket, vagy ha annyit kesnek akkor nem. 26-an eddig nalunk hederelt mindenki, filmeztek es nem meg a konyhaban tettem-vettem, hogy ne kelljen veluk lennem. Hala istennek egy kisebb lakasba koltoztunk azota, ugyhogy iden senki nem tud atjonni.
2016. okt. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
83%
24-én először itthon megajándékozzuk a gyereket, aztán átmegyünk férjem anyukájához vacsorázni(ő egyedül él) 25 vagy 26án megyünk az én szüleimhez, attól függ ki hogy dolgozik.
2016. okt. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nincs családom,szüleimmel élek ,de ettől függetlenül le írom.

24.-én otthon vagyunk anyáék,bátyám én,majd a párom jön hozzánk eltölt nálunk 1 kis időt majd megyünk ő hozzájuk.

25.-én megyünk apunak a tesojáékhoz (mama 3 hete meghallt,eddig nála gyülekeztünk,majd most szerintem temetőbe majd úgy kereszt szüleimhez),jön a párom is..ott leszünk mi 5-en + kereszt szüleim,gyerekeik családjuk.

26.-án kereszt szüleim,unokatesoim jönnek hozzánk családostúl (anyu szülei még előttem meghalltak) ,aztán ebédre megyek én a barátomhoz! kb.ennyi

2016. okt. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
49%

szenteste otthon a gyerekekkel


dec. 25. változó vagy hozzánk jönnek ár anyámék (testvéremék) vagy mi megyünk anyámhoz (és a testvéreim is)


anyóshoz valamikor január elején mennek le a párom és a gyerek bár volt h feb eleje lett

túl messze laknak és a decemberi költségvetésbe nem fér bele több 10e tételként az utazás

2016. okt. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
75%

24.én 3asban: A férjem, A kisfiam és Én

25.én az én szüleimhez megyünk.

26.án szintén hármasban... filmezünk meg lustálkodunk ill. Van olyan mikor a férjem és az én testvéreim jönnek hozzánk.


Nem vagyunk jóban anyósomékkal és a fiunktól is el van tiltva így Ők kiestek.


Idén pedig minden borul mert elutazunk wellnessezni. Inkább ez mint a botrány és legalább mi is kikapcsolódunk egy kicsit.

2016. okt. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
49%

24 nálunk, 25-én pedig utazunk vidékre a szüleimhez. A párom anyukájával régóta nem beszélünk, így hozzá nem megyünk. Előtte úgy oldotta meg, hogy 23-án mentünk oda.


Annyiban nehéz nálunk, hogy mindkettőnknek 2-2 tesója van, szóval az, hogy váltogassunk, kizárt, hiszen fél tucat családot kell összehangolni.

2016. okt. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
71%

Mi anyósommal lakunk (beteg, már akkor is gondozásra szorult, mikor 20 éve összeházasodtunk a férjemmel). Az első évben anyós felrakta a fáját 23-án, nem értettem. Aztán beállított a sógornőm 24-én délelőtt a gyerekekkel, hogy nekik otthon nyugi kell, ez a szokás, itt lesznek, majd este elviszik őket. Én akkor terhes voltam, és közöltem, hogy már most agyaljanak, jövőre hogyan oldják meg, mert ide nem hozzák őket, max délig.

Azóta persze felnőttek :)

24-én mindenki otthon van, ajándékozás után persze körbetelefonálunk, anyukám, tesóim, sógornőmék... 25-én én főzök délre, jön a férjem családja. este mi megyünk hozzájuk.

26-án délben megyünk az anyukámhoz, az este pedig évente változik, melyik tesó szervezi :)

20 éve tökéletesen működik.

2016. okt. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi 28 éve vagyunk együtt a férjemmel, ebből 23 év házasság és mindig is tökéletesen működött a módszerünk.

24-én, Szenteste itthon vagyunk a 3 gyermekünkkel. (Egyikük már nem lakik velünk, idén már gondolom a párjával tölti a Szentestét).

25-én jön ebédre a nagyobbik fiam a barátnőjével, az én testvéreim a családjaikkal és anyukám. Idén ehhez csatlakozik már a kisebbik fiunk barátnője is, ha minden igaz. :)

25-én este megyünk át a férjem anyukájához és nővéréékhez (ők együtt laknak, férjem édesapja 19 éve meghalt). Ilyen jön a nővérének a két felnőtt fia is a párjukkal. Általában náluk szoktunk aludni, együtt filmezünk este, igazi nagycsaládos hangulat van olyankor és olyan jó közben ránézni a családra, a szépen feldíszített fára.

Aztán 26-án ebédre szoktunk menni apukámékhoz (ez jól működik, mert egyrészt annyira nagyon nem vagyunk jóban, másrészt meg elváltak a szüleim 2 éves koromban, a láthatást pedig úgy ítélték anno meg, hogy karácsonykor csak 26-án voltam apukámnál, így már mondhatni meg is szoktuk a hosszú évek során, hogy akkor van nekünk együtt karácsony), azt a délutánt ott töltjük velük és este jövünk haza, még együtt lustizunk egy kicsit. :)

A távolabbi rokonokkal meg a barátainkkal az ünnep után szoktunk találkozni, esetleg ajándékozni, mert azt a 3 napot mindenki igyekszik a közeli családdal tölteni. Néha még így is nehezen összeegyeztethető meg folyamatosan jönni vagy menni kell, nem is tudom mi lenne, ha még több embert be kéne iktatni. :)

2016. okt. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyósom nem képes felfogni a dolgokat, a 24-ét nagy duzzogva már képes nélkülünk eltölteni, de a 25-e neki JÁR, a másik család meg csináljon amit akar.
2016. okt. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!