Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok mi a sorrend karácsony...

Nálatok mi a sorrend karácsonykor és miért így?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen arra lennék kíváncsi, hogy mióta önálló család vagytok, hogy oldjátok meg a karácsonyt?

Kik vannak nálatok Szenteste, vagy csak szűk családban ünnepeltek?

Ha igen, akkor ti kihez mentek először és kihez utána?

Ez elsősorban a szülőkkel kapcsolatban érdekel.

Melyikőtök szüleihez mentek 25-én és kihez 26-án?

Nem volt ebből még nézeteltérés?



2016. okt. 8. 10:01
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

24.-én otthon a szűk család. Apa-anya-gyerek.


25,-én délre megyünk a szüleimhez, vagy anyám testvéréhez. Pontosan 25főről van szó.Ez minden évben váltakozik.Vacsira pedig átvonulunk ahhoz,akinél adott évben nem a karácsonyi ebéd volt. Tehát ha anyámnál van az ebéd,akkor a vacsora a tesójánál lesz, ha a tesójánál van az ebéd anyámék van a vacsora.

A vacsi már könnyed,rendszerint halak,saláta,stb. Utána dumcsi,közben egy finom pohár bor...Az ebéd pedig mindig jó nagy több fogásos ünnepi menü,rendszerint 4-5 fajta, plusz a desszert.

26.-án megyünk férjem szüleihez. Nem szeretem,nyűgként élem meg. Ekkor jön a bátyja és családja, illetve a húga is a férjjel és a gyerekekkel.(kivéve amikor nem)


Nekem a karácsony a mindenem.Alig várom,hogy igényesen és szépen feldíszíthessem a házat.Minden évben más a dekoráció és a színösszeállítás.Gondosan válogatom össze a díszcsomagolást. A készülődés,a mézeskalács sütés, a tipikus karácsonyi illatok és zenék.....hogy együtt a család. <3 <3 <3

Ezzel szemben anyósék 24.-én 15-16óra körül előveszik a dobozból a nagyon műanyag cseppet sem élethű 1,50cm-s karácsonyfát, akasztanak rá kb 5 díszt (nem túlzok), a fa alá teszi az ajándékot pontosan úgy,és abban, ahogy a boltban megkapta. Igen, abban az ocsmány neylon szatyorba, rendszerint még a blokk is benne van a szatyorba (5ből 4 alkalommal tuti dec24es dátummal a blokk)

A kaja paprikás csirke,vagy valami ehhez hasonló.Telne ünnepibbre is,de vagy nem érdekli, vagy nincs rá igénye, nem tudom. A lényeg, hogy semmi ünnepi.

Régebben 24.-én mentünk ebédre anyóshoz,de szerencsére anyós gyerekei,köztük a férjem is megvétózták.

Aznap sietve kellett a fát díszíteni, öltözzél már haladjál már, elkésünk...ott ugyancsak haladjunk már mert max 4re haza akartunk érni,hogy legyen szent esténk.

Na meg kedves anyósnak mániája,hogy a jézuska és mikulás sztori egy nagy baromság,és ő bizony elmondja az unokáknak,hogy az nem is létezik.Kértük már szépen,csúnyán,de hajthatatlan.Ennek az lett az eredménye, hogy tavaly nem mentünk,mert nem akartuk,hogy a 4 éves gyerek túl hamar felnőjön(persze én voltam a szemét)

A sógornőmék se mentek,mert a keresztlányomat sajnos tavalyelőtt felvilágosította a mama,azóta nem is nagyon beszélnek,és sógornő kijelentette,hogy idén sem fognak menni.


27.-én vagy 28.-án általában nálunk jön össze a család az én részemről.Itt kaja nincs,mert egy 70nm-s panelban lakunk,a konyha és étkező elég picike,de vacsi helyett van más. Soha nem beszélünk meg konkrétumot,de valahogy úgy alakul,hogy késő délután vagy kora este megjelennek a családtagok,beszélgetünk,karácsonyi filmeket nézünk a szőnyegen ülve, bejglit nasizunk, a gyerekeknek pizzát rendelünk,mi felnőttek pedig a film mellett iszunk egy jó pohár vörösbort.Társasjátékozunk vagy valami hasonló.

Nem egy részeges családot kell elképzelni,de ilyenkor megengedjük magunkank,hogy valami nagyon minőségi bort vegyünk,és azt kortyolgatjuk.

Nagyon meghitt boldog meleg karácsonyunk szokott lenni.

Szerencsére a gyerekek is nagyon szeretik a karácsonyt, és nem az ajándékok miatt.Persze azért is oda vannak,de nem ez a fő szempont nekik. :)

2016. okt. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki elolvasta a kérdésemet és válaszolt rá.

Külön köszönet azoknak, akik részletesen megosztották velünk a karácsonyi szokásaikat, bepillantást engedve otthonukba, a meghitt pillanataikba.

Jó volt olvasni, egész karácsonyi hangulatba kerültem!

Máris megyek és elkezdem a készülődést! :)

Bár kicsit korai még, de ha itt lesz ideje nem biztos, hogy "találkozunk", ezért mindnyájatoknak békés, áldott karácsonyt kívánok!

2016. okt. 10. 08:36
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Szenteste kirázólag otthon, szűk család (nálunk ez kettesben a párommal most még). Utána meg kinél mikor érünk éppen rá. Mivel ez az első évünk, még nem bejáratott, de mivel anyósom szervez családi összejövetelt (ahol ott van pl. párom nagynénje, az ő férje, párom unokatesója, ő barátnője is), ezért hozzá kell alkalmazkodni... szüleimnél kb. 2évente meghívjuk unokatesóimat, aztán annyi, és mindkét részről elég rugalmasak... azt sem tudom még, idén hogy lesz :D. De ahogy ismerem őket, egyik sem megsértődni, hogy miért xy-hoz mentünk előbb. Sőt az is lehet, hogy van, akikhez nem is karácsony első vagy második napján megyünk, hane,m később.
2016. okt. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

24-én itthon kettesben.

25-én a párom szüleit látogatjuk meg.

Az én szüleimhez a két ünnep között megyünk (karácsonykor nincsenek otthon)

2016. okt. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!