Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ferjem nem akar gyereket,...

A ferjem nem akar gyereket, mit tegyek?

Figyelt kérdés
6 honapja vagyunk hazasok.4 honapja probalkoztunk a babaval, sikertelenul. A ferjem 2 napja, amikor szoba jott a gyerek tema, kozolte, hogy igazabol megsem akar gyereket. Van mar neki 2 gyerek, az elozo hazassagabol. En 40 eves vagyok, ha most nem lesz, mar kesobb nem lehet. Valojaban nem is az bant, hogy nem szeretne tobbet, ez picit megertem. Hanem az, hogy ezt egyedul dontotte el. Nem kaptam egyaltalan valasztasi lehetoseget. Egyszeruen eldontotte, hogy nem lehetek anya. Mit gondoltok errol?
2016. okt. 10. 00:32
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
73%

Sürgősen döntened kellene, hogy mi a fontosabb az életedben, ez a férfi vagy a gyerek?

Ha a gyerek, akkor ha megfelelő egészséggel és egzisztenciával rendelkezel, akkor nyugodtan szülhetsz egyedülállóként is gyereket.

Mellesleg még egy házasság, vagy kapcsolat sem ad 100%-os biztosítékot egy embernek sem, hogy nem marad egyedül a gyerekével, mert bármi megtörténhet.

Én biztos nem szeretnék olyan kapcsolatban élni, ahol sorsdöntő, komoly kérdésekben a kizárásommal hoznak döntést az életemről.

Félelmetes lenne és nem érezném biztonságban magam.

2016. okt. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
49%

"Viszont ez nem valtozat azon a tenyen, hogy ugy erzi, egyedul donthet, nem kozosen. En sem dontenek arrol egyedul, hogy mar pedig igenis lesz... pedig megtehetnem, de megis mi ertelme lenne."


Kicsit logikatlan amit irsz. Abban mindenki egyedul donthet hogy nem akar gyereket. Abban kell kozos dontes hogy legyen gyerek...


Nyugodtan el lehet valni es nyugodtan tudsz egyedul is gyereket vallalni. Felnott no vagy, nem is fiatal, siman meg tudod csinalni.

2016. okt. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
88%

"Termeszetesen rakerdeztem az okara is. A valasz az volt, hogy nem akar tobb felelosseget gyerek ugyben es nem akarja, hogy megvaltozzon a kapcsolatunk. "


És akkor mi történt volna, ha az elmúlt 4 hónap alatt összejött volna a baba???

Én még mindig nem értem, hogy minek próbálkoztatok, miért akart eddig gyereket, és most meg csak úgy hirtelen meggondolta magát. Ha nem akar, akkor 4 hónapja sem akart, nem?

2016. okt. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:
79%

Az eddigiek alapján nem stimmel a történet. Azt mondod, hogy az utóbbi hónapokban dolgoztatok az ügyön, most meg a férjed "hirtelen" pont az ellenkezőjét gondolja, mint 1-2 hete. Két lehetőség van:

1. Át lettél b*szva, és sosem akart gyereket.

2. Ez egy átmeneti lehangoltság az eddigi sikertelenség miatt, de még az is lehet, hogy valami elmebetegsége van, de erre igen kicsi az esély.

Az meg nem igaz, hogy ő dönti el, hogy legyen-e gyereked, vagy nem. Ha ezt átbeszéltétek a házasság előtt, és most pont az ellenkezőjét mondja, akkor vagy feladod, és ő nyer, vagy váltasz. Az egyik a tuti vesztes szerep, a másik pedig a kockázatos, hiszen (már bocsánat az érintettektől, de) pár hónapos kapcsolatra csak egy bolond alapoz házasságot és gyereket. Szóval a következő jelölt megtalálása már nehéz lenne, hiszen szorít az idő, utána kellene egy legalább 1 éves, de inkább hosszabb kapcsolat, aztán a többi. De elég könnyen abba a hibába lehet esni, hogy nem férjet/társat keresel, hanem apát. Ekkor bizony jó esélyed van rá, hogy egy rossz házasságba futsz bele, cserébe lesz gyereked, aki majd egy rossz mintát kap otthon, egymást nem, vagy alig szerető szülők képében.

Kicsit hosszú lett, de talán rted a lényeget.

2016. okt. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
82%

Valószínűleg csak látja rajtad, hogy te szeretnél, emiatt a kedvedben akar járni a válaszaival:

- először akkor, amikor mondtad neki, hogy akarsz, s ő rábólintott, hogy legyen

- másodszor pedig most, amikor látja, h nem jön össze: a "nem is akar annyira" szöveggel próbálja az amúgy is benned gyülemlő érzelmi nyomást csökkenteni, nehogy még amiatt is görcsölj, h NEKI akarsz esetleg megfelelni

Úgy vélem az általad leírt kevéske infóból, hogy a párodnak TE vagy a fontos, bárhogy is döntesz.

2016. okt. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!