Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem merek a szuleimtol kerni...

Nem merek a szuleimtol kerni penzt szemuvegre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2016. okt. 1. 21:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Mondd csak meg ha rosszul látsz mert például a tanulásban is hátráltat.
2016. okt. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
10%
Nekem nem volt szemüvegem, mert akkor szüleimnek nem volt rá pénze, mos meg azért mert nekem nincs rá.
2016. okt. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
#2, ez aztán építő jellegű hozzászólás volt... Kérdező, nem a szemüvegre kell pénzt kérni. Mondd meg a szüleidnek, hogy nem látsz jól, hátráltat a tanulásban, vigyenek el szemészetre. Aztán ott elmondják, kell-e szemüveg. Ha igen, abból is van olcsóbb, ami nem szifon. Ez végülis a szemed egészségének érdekében van, nem luxuscikk. Persze be kell érni nem a legdrágábbal.
2016. okt. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Ezt kérni sem kellene egy gyereknek.

De tudják egyáltalán, hogy kéne?

Anyagi gondjaitok vannak, vagy mi a baj?


Nekem 6 évig ugyanaz volt, de nem is volt vele gondom.

Most a munkahelyem fizeti, így csináltattam újat.

Mindenkitől azt hallottam, hogy 60-70 ezret fizetett a szemüvegért, így kicsit paráztam, ezt soknak tartom.

Bementem a nagyobb helyekre, és tényleg, 30-40 ezer a keret, a lencsének is DARABJA 16 ezer. Na gondoltam, nem lesz szemüvegem.

Aztán elmentem kisebb helyekre is, nem a plázákba.

Teljesen divatos keretek 7 ezerért, a lencse meg egy PÁR 4000 ft.

A drágább helyeken meg majdnem 10x ennyi.

Szóval szét kell nézni, és ha szükség van rá, akkor nincs mese, ez nem egy iPhone vagy hasonló, egy szülő ezt biztosan megérti.

2016. okt. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Mondd nekik, hogy az még mindig olcsóbb mint a

pl. a kontaktlencse

2016. okt. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Hány éves VAGY?
2016. okt. 2. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Miért nem mersz ? Talán havonta elhagyod szemüvegedet ?
2016. okt. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
41%

Nekem sem volt pénzem rá, mert egy normális szemüveg 30ezertől kezdődik. A bónusz brigádon vettem kupont és így megúsztam tíz alatt.


Hány éves vagy?

2016. okt. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem kezdődik 30 ezernél, csak nem kell az első helyen megvenni.
2016. okt. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Miért nem mersz kérni?

Amúgy nem pénzt kellene kérned, hanem hogy vigyenek el szemészetre, mert nem látsz jól. Ott megmondják, hogy kell-e szemüveg.

Amúgy nekem sosem adtak otthon pénzt, ha valamit szerettem volna, legtöbbször nem kaptam meg de amikor kiderült, hogy szemüveg, fogszabályzó kell, azt kifizették. Ez nem kívánság, hanem szükséglet, aminek hiánya az egészséget veszélyezteti.

2016. okt. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!