Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen "Norma", "Normák"...

Milyen "Norma", "Normák" szerint Normális, egy szokás?

Figyelt kérdés
Kinek, milyen rossz szokása van,egy családon belül? Úgy értem, mit találtok normálisnak,egy családon belül, és mit nem? Mindig vannak ellentétek,de példának, normális, ha egy családi rokon, pucéran mászkál, a szobában? Vagy az, hogy vannak olyan tabu témák,melyek,másoknak is botrányos lehet, de valakiknek normális? Mi a normális, és mi nem normális, ezt ki dönti el, egy családon belül, akár szokásokon belül? milyen norma szerint normális, valami? Ez alatt, a hit is szerepet játszhat, minden, ami végül is TABU? Milyen Norma szerint Normális valami? És mihez képest? Minden nézőpont kérdése... Pl:. vannak országok, ahol,korán házasodnak,nálunk, nem szokás,attól még normális lehet,számukra! Vannak országok, ahol megeszik a rovarokat! Más gusztustalannak tartja, a rovar evését, mások számára, lakoma...,mi eredendően a Normális? Mi hozta ki az emberekből, a rovarok láttán, az undort? Ez normális? Vagy csak egy szokás? És Normális szokás ez? Mi a Véleményetek ezekről, a dolgokról? Mi szerint gondolkodik az ember? Mi szól,ezek ellen, és mellette? Kérlek titeket, írjatok 2 sorba,mi szól ellene, és mi mellette? Ha van más is azt is írd hozzá, bátran! Mindenki Véleménye számít! Ne legyen ebből vita! Csak, egy bővített, fontos Kérdés volt! Mert Fontos, ismerni, mások szokásait, ne legyen mások számára, egy negatív élmény, és ne érezzék, magukat rosszul, ezek miatt...Örülnék, ha sokan írnának, véleményt!

2016. okt. 24. 14:24
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Mert megítélte maga a gyilkos,azt akit megölt! Mindennek oka van! Sosem kérdőjelezhetem meg,az okát,mert már elítélte,ami megtörtént, visszafordíthatatlan! kételkedett...Tehát ,azért ölnek,mert más felett akarnak dönteni,de ez egy pszcihologiai kérdés...az ok mindig

"én-vagy-ok" Minden ítélet,egy döntés! Aki már ítélkezett,azt ítéltessék! Aki baleset miatt,vagy gondatlanságból követte el,azok balesetek,de mivel felelnünk kell tetteinkért valahol, ezért büntetendő! Akár véletlen, vagy sem... sajnos elő fordul....

2016. nov. 10. 03:20
 12/27 A kérdező kommentje:
Remélem ismered azt,hogy "ne ìtélkezz,hogy?... ,hogy ne ítéltessék!"
2016. nov. 10. 03:26
 13/27 A kérdező kommentje:
Vagy talán ezt ismeritek?.... Az dobja rám az első követ,aki "bűntelen" közületek!!! köszönöm!
2016. nov. 10. 03:30
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

A pápák csalafinta módon írták (írják) át, és értelmezték (értelmezik) át a Bibliát két ezer év óta.


"Az dobja rám az első követ,aki "bűntelen" közületek"


Ez a mondat (ami lehet, h más nyelvekre fordítva a Bibliából nem pont ezt jelenti, mindenesetre tényleg létezik ilyen fajta magyar Bibliafordítás, ahol ez a mondat előfordul) :

egy csúsztatás.


Csúsztatás azét, mert elbagatellizálja a hibák, szándékosságok súlyát, intenzitását. Nem mindegy, hogy éhes valaki és kenyeret lop, vagy pl az, h gyilkol (pláne ha nem létszükségletből, hanem indokolatlanul gyilkol valaki).


A bűn fogalmát is egybemossák: nem mindegy, hogy hibázik-e valaki, vagy szándékosan árt.


A szándék a döntő a tettben! Érdekes, erről mintha nem szólna a Biblia, az ennek ellentmondó soroknál mindenesetre nem szokta megjegyezni a Biblia (amit Jézus kora óta újra és újra bizonyítottan átírnak, és önkényesen kivágnak részeket, ami utóbbiakat aztán apokrifnek bélyegeznek önkényesen a presztízs személyek).

2016. nov. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Ez egy Gyönyörű ,megfogalmazott válasz volt! Köszönöm! Igen valóban sok minden nincs pontosítva, de én legbelül érzem, hogy mindennek van értelme, valamilyen formában,úgy értem oka,mindennek van,mindig is volt, és lesz is! Az ember maga az okozó! Maga az ok keltő! Nem akar"ok" :) bele menni, a bibliás dolgokba, mert nem csak onnét való, de az okkultizmus, az "ok" keltés alapja volt, mint az "Énok" könyvében is, "Én-ok", igazából 2 szóból áll!Ez szín tiszta magyar szó! Akár hogy nézzük is, minden nézőpont kérdése! És minden nézőpont, Relatív! Legyen benne, egy kis tudomány is... ;)
2016. nov. 11. 01:11
 16/27 A kérdező kommentje:
Miről feltételezed,hogy oktalanul öl? olyan nincs, kivéve, ha agy károsult, és nem tudja,mit tesz..
2016. nov. 11. 01:13
 17/27 A kérdező kommentje:
az ind"ok" is egy ok fajta..., minden okkal létezik, annak is van oka, ha leesik valami, egy másik dolog okozza, de mindig van ok,mindenhol,mindenre, és mindig is lesz!!
2016. nov. 11. 01:16
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

"én vagy-ok, ind-ok"


Kérdező, mit akarsz ezekkel a véletlen nyelvi egybeesésekkel?

Már egy másik kérdésedben is írtál róla.

Ez csak a magyarban van így, semmi köze ahhoz, amiről beszélünk.

Ez egy erőltetett magyarázat, de úgy látom, ragaszkodsz hozzá.

Mi-ért?

2016. nov. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező gondolatával azt látom gondnak, hogy nem a helyén kezeli a dolgokat. Amikor megfogalmaztam, hogy van olyan gyilkos, aki okkal, van, aki ok nélkül öl, a kérdező elfelejti azonos szférában vizsgálni az indokot.


Hiszen a miértnek is van miértje, ergo különböző szintű rétegei vannak az okoknak.


Tehát a két fajta gyilkos esete azért nem azonos -épp erre hívtam fel a figyelmet, hogy nem egyforma súlyú a tettük-, azért nem azonos, mert bár te kereshetsz olyan "miért-szintet", ahol már hasonlóság van a másik ember ugyanazon tettének miértjével, de ez önkényes módja volna az összehasonlításuknak.


Mi hát a reális összehasonlítás? Az, hogy azonos mélységben veted össze a miérteket. Ha pl te , mondjuk, elnevezed egyéni szándéknak, hogy X személy szándékosan gyilkol, akkor reális összehasonlítást úgy fogsz tudni elérni, ha a másik, Y gyilkos nem szándékosságával hasonlítod össze, amennyiben utóbbi szándék ("miért") is ugyanazon személyi "szféra-szinten" van.


Bár pontosabb a fenti meghatározásom, mint amit most fogok írni, de kevésbé átlátható, mint a következő leegyszerűsített analógia lesz; itt remélhetőleg meg fogod látni, kérdező, hol csúsztatsz, immár nem először (és talán nem tudatosan) :


Az egyik növény 100 méteres tengerszint feletti magasságú talajban gyökerezett, a másik meg a közeli dombon, 120 méteren. Kérdező, te nagyjából azt teszed, mint aki képzeletben húznak ezen növényekről készült fotón vízszintes magasság-sávokat, és azt mondanád:

van olyan szint-sáv, melyre az egyik növénynek a a felső gyökérrésze esik, de ugyanarra a másik növény szárának felezőpontja, és ebből azt a töves következtetés vonnád le, hogy az egyiknek a szára közepén kezdődik a gyökere...


Vagy úgy is szemléltethetném a logikai hibádat, hogy mint ha azt mondanád: mindkét növény ugyanazon része (pl a gyökere alja) azonos magasságba esik (holott eltérő magasságba esik, hiszen nem azonos magasságú talajszinten nőttek ki).

2016. nov. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

KORRIGÁLOK:

*töves következtetés -> tÉves következtetésT


Persze a helyzetet tovább bonyolíthatja, ha pl az egyik növény gyökere annyival hosszabb, mint amennyivel magasabb tengerszint feletti magasságban gyökerezik, hiszen akkor azonos szinten lesz a gyökerük alja.


Ezért fontos körültekintő, és tiszta logikával összehasonlítani dolgokat. Nem ráerőltetve valamiféle saját maggyőződést, mert akkor kilóg a lóláb.


Én ellenben objektivitásra törekszem, imádom elemezni azt is, ha hibáztam. Tehát én nem úgy okfejtek, mint a többség, akik először felvetnek egy megoldást (ami számukra szimpatikus ,vagy érdekelt megoldás), majd rámagyarázna k valamit (ami ennél fogva nyilvánvalóan tartalmazni fog logikai bakit, önellentmondást).


Hanem úgy indulok neki a saját gondolkodásomnak, hogy engem nem érdekel, mi lesz az eredmény, de az igen, hogy hitelesen, érzelmileg és érdekektől függetlenül tegyem - és így egyre és egyre ki tudom szűrni és csökkenteni a hibákat a gondolkodásomból.

2016. nov. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!