Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki durva és rideg az...

Ha valaki durva és rideg az állatokkal, milyen ember lehet?

Figyelt kérdés

Van egy olyan mondás, ahogyan az állatokkal bánsz, megmutatkozik milyen ember vagy. Valami ilyesmit hallottam, nem tudom pontosan hogyan van ez. :)

A párom ki nem állhatja a kutyákat, más állatot nem tudom, de mindig belerúgna, elzavarja és leüvölti, takarodj hülye dög és hasonlók. Annyira sajnálom ezért az kutyusokat, mert a családban élő kutyákkal ilyen. Én nagyon állatbarát vagyok, még egy kis hörcsögöt is sajnálok, és ha látok elütve állatokat összeszorul a szívem.

Most a párom rossz ember lenne? Mert ahogy az állatokkal bánik kiábrándító, nagyon csúnya. És sok emberrel is így beszél, persze a háta mögött, főleg akik mások mint ő, vagy más nézetei vannak.


2010. ápr. 27. 07:57
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

15:37 - az Isten áldjon meg :)


Szép estét!

2010. ápr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Életem első nagy szerelmétől azért ridegültem el, tulajdonképpen még mielőtt egymásra találtunk volna, mert megtudtam, ha olyanja van, belerúg a kutyába. Itthon csak sírtam a csillogó szemű kutyusaimat simogatva és megígértem nekik, hogy ilyen embert nem hozok a családba. Nem is hoztam. Belepusztultam sok évre, de jó 10 év múlva megtaláltam azt a srácot, aki tudom, hogy soha nem bántaná őket, se engem. Előző párom is szerette az állatokat, de későn ismertem meg azt az arcát, amikor elszállt az agya. Az én kutyáimat sose bántotta, de volt hogy majdnem agyonütötte a hőn szeretett kutyáját, bár nem rá haragudott igazán - velem ugyanilyen volt, a szülei tették tönkre, de én voltam életveszélyben mellette. Amúgy a szüleit komolyan megverte.

De az élet nem fekete-fehér. Akkoriban sokat gondolkoztam azon, jól döntöttem-e, mert ezen a srácon semmi nem látszott 2 évig, nagyon vidám, kedvesnek tűnt. És szerette az állatokat. És akkor arra gondoltam, hogy én elüldöztem életem nagy szerelmét, mert belerúgott a kutyáb, de biztosan tudtam, hogy tőle mégse féltem volna úgy soha, mint ettől a "kedves" embertől. De lehet hogy tévedek, és ő ugyanúgy veri otthon az asszonyt.

És hogy tovább növeljem a zűrzavart: nagyapám se volt egy nagy állatszerető ember, volt hogy a macskáját sörétes puskával lődözte, mert jöttek az udvarlók hozzá - úgy menekítettem el a cicát ivartalanításra. Tudtommal nagyapót ez lehiggasztotta és többé nem bántotta, bár az udvarlók ivartalanítás után is jöttek a cicához:)))

És volt időszak, amikor az én hirtelen haragú nagyapám volt az egyetlen, akire számíthattam, mert lyukas volt a kerítés és szökött a kutyám és csirkét lopott, és a szomszéd már fenyegetőzött, akkor Nagyapó megcsinálta a kerítést és megmentette nekem kutyikat. Vagy amikor kiskutyák születtek, egyik nap arra jöttem haza, hogy 2 gyönyörű vadonatúj kutyaház várt az udvarban. Könnyekkel küszködve fordultam vissza a kapuból és azonnal elbicikliztem hozzá, hogy megköszönjem és jól megpuszilgassam. Mindig számíthattam rá, ha állatorvoshoz kellett menni kocsival. Pedig amúgy rohadt dögöknek hívta őket, és tényleg nem is szerette igazán, a saját kutyája betegségekor arra nem vette a fáradtságot, hogy állatorvost hívjon, pedig a kutyában ott rohadt el a kölyke:(

Nagyapó nem szerette a kutyákat, de engem szeretett és én is szerettem őt:(((

2010. ápr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
KEdves utolsó, írj egy regénty légy szíves
2010. ápr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

15:37

Felőlem utáljad amit akarsz csak ne bántsd! És ne is szólj róla rosszat!

Viszont ez nem vélemény hanem az igazság amit itt egyesek nem fogadnak el: a kutya és más állat nem tud utálni, gonosz lenni. Nem tehet arról ha rosszat tesz veled! Ezt kéne felfogni! Félhetsz a kutyától. Utálhatod de tudnod kell hogy ő nem szándékosan ilyen, nem akar neked rosszat, azért ilyen mert neki nem segített senki normálisan viselkedni. Ez nem vélemény ez etológia, biológia. De hogyha ezt tudod akkor az utálatod is teljesen felesleges lesz mert nincs aki viszonozza. :)

2010. ápr. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Á, nincs időm regényt írni...:DDD Régen akartam. De rájöttem, hogy én csak akkor írok, ha boldogtalan vagyok.

Inkább leszek boldog ember, mint írónő!

2010. máj. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!