Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » S. O. S Alkalmazkodni, de...

S. O. S Alkalmazkodni, de meddig? Ki a hibas? Tobbi lent.

Figyelt kérdés
ELnezest kerek mar az elejen az ekezetekert,de mobilrol irok es sietek is. Kerek mindenkit meg az elejen hogy segitsen egy jo tanacsal. A problema a kovetkezo. A Ferjemel kint elunk kulfoldon( Dublin) egy baratnom es a ferje segitett nekunk ki jutni ide.Ki vettek egy nagyobb hazat mire jovunk mi is hogy jobban elferjunk. TUdni kell hogy nekik 4 gyerekuk van( mar iskolasok mind) Segitettek minket penzel, munkat talaltak nekunk,szoval egy szavam se lehet rajuk,es halas is vagyok nekik ezert.DE mindezert nagyon megfizetek. Eleinte kedvesek voltak de ez ido utan megvaltozott. Nem sminkelhetek.mert mar jonnek a beszolasok hogy pasizni megyek, a hajam vagassam le mert a baratnomnek a haja rovid es nem rossz indulatbol mondom de irigy ha kibontott hajal jarok, az az elberletel mint kiderult atvernek mert sokkal kevesebb az alberlet mint ahogy mondtak es ebben 100% vagyok mert egyszer az ingatlanos itt jart mert kestek az alberlet kifizetesevel (amit mi idoben oda adtunk nekik,csak ok nem fizettek es az ingatlanosnek en nyitottam ajtot es mondta hogy a tegnap ki kellet volna fizetni az alberletet es akkor megmondta a pontos osszeget hat azt hittem ossze esek hogy ok vannak 6-on szoval a baratnom a ferje es a gyerekei ok foglalnak el 4 szobat es mi a ferjemel egy szobat es a haznak a felet mi fizessuk. De mi mint marhak szegyenunkbe elhallgatuk hogy tudjuk hogy at vagyunk verve mert hat ok segitettek minket kihozni ide es munkaval ugyebar.A tortenet itt koran sincs vege,a gyerekeikre mi vigyazunk amikor ok dolgoznak es ezt ugy kell erteni hogy amikor mi szabadok vagyunk akkor nen mehetunk sehova szinte mert egyikunk ithon kell maradjon a gyerekeivel es igy neg vasarolni se megyunk a ferjemel egyutt nem.hogy a varosba. EGyszer volt hogy szeretunk volna elmenni a ferjemel valahova, ezt tudni kell hogy a ferjemnek vannak itt baratai meg othonrol es az egyikuknek volt egy szombaton a szulinapja es meghivott minket is,es mi elore szoltunk egy hetel nekik hogy figyeljetek mar el szeretnenk mi is kettesbe menni egy haver szulinapjara, csinaljatok mar ugy hogy valamelyikotok maradjon most ithon a gyerekekel mert mi el szeretnenk menni,erre fel olyan mertekben meg lettunk alazva es olyat vagott a fejemhez a baratnom,hogy most vannak baratok? Miert nem segitettek ok kijonni nektek akkor? Ezt is benyeltem,ithon maradtunk nem mentunk sehova. Jott a fozes mert hat ezzel is baj van, miert fozok hust?? Ok is eszik a hust nem vegetarianusok de ok inkabb zoldsegeket esznek es ha en hust keszitek allandoan jonnek a beszolasok,hogy mar megent fozod ezt a"dogot"?? AKkor en ha foztem.valamit mindig meg kinaltam valamivel oket es a gyerekeket is bezzeg akkor nem volt baj a "doghus" es egyszer az egyik gyerek azt mondta az anyanak hogy az en foztomet jobban szereti mint az ovet( higyetek el meg en megszegyeltem magam mikor a gyerek ezt mondta az anyjanak) azota a gyerekeknek meg lett tiltva hogy egyenek a foztombol es hogy amikor mi vagyunk ithon veluk akkor ki se jojenek a konyhaba es meg van tiltva nekik hogy barmibol is egyenek amit en keszitettem. A szivem szakadt meg eruk hogy keszitettem rantott hust es szegenyek csak neztek de meg se mertek szolalni. A.masik problema az hogy allandoan van itt valaki nalluk barat, szomszed de mindek nem.zavar mert tenyleg hogy bevonulunk a szobankba es hagyuk oket nyugodtan beszelgetni. A napokba meg erkezett a batyam is ide Dublin-ba es a csomagjait elore kuldte es en vettem fel itt neki mert kozel fog lakni tollem 20km. A tegnap elott erkezett es a tegnap reggel a ferjem elment erte hogy hozza el hozzank mert nallam.voltak a csomagjai es hat had oleljem mar meg en is a batyamat akit nem lattam tobb honapja. Azt hozza kell tennem hogy nekik nem szoltam hogy jon a batyam is ide ki Dublinba mert ugy gondoltam hogy ha neki kulon szallasa van teljesen mas munkaja es 20km-re lakik majd tollem,nem kell hogy beszamoljak nekik. Erre fel meg megyek befele a furdobe es hallom hogy a baratnom mondja a ferjenek hogy remeli van hol aludnia mert ez itt nem.hajlektalan szallo. Reszkedtem az idegtol de mondom nem csinalom a fesztivalt hogy a batyam ne erezze magat rosszul, es meg mindig bennem van az is hogy ok segitettek ki jonni ide es munkat keresni,de mondjatok mar meg hogy meddig kell ezt elturnom? Minden tartozast mar nagyon reg megadtunk nekik szoval tartozunk nekik penzel. A gyerekeikre ingyen vigyazunk,es az alberlettel is at vagyunk verve rendesen. Ti mit csinalnatok a helyembe? TUdom hosszu lett nagyon de most legalabb ki irtam magambol mindent.
2016. nov. 2. 10:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%
Most komolyan?Ezt kérdezni kell?Költözzetek külön a férjeddel.Ennyi.
2016. nov. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
95%

Hat ez igy nagyon nem jo. Szerintem probaljatok meg veluk errol beszelni. Aztan az eredmenytol fuggoen majd megy tovabb a dolog. Nem tudom hogy megoldhato lenne e ,de ha tovabbra id ilyenek akkor koltozetek kulon.

Remelem hogy tudtam segiteni:)

Sok szerencset es kitartast!

2016. nov. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Elköltöznék :) Olyan érzésem van, hogy csak azért segítettek nektek hogy aztán ti legyetek ilyen háziszolgáik.
2016. nov. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Én rohadtul beszólnék nekik...hiaba segítettek de azért álljon már meg a menet.Amikor ezt a hajléktalanszállós dolgot meghallottam volna tuti h nálam eljött volna a pillanat,hogy elbeszélgessek velük.Köszönd meg nekik a segítséget de azért hülyének ne nézzenek már....Minnél előbb költözzetek el.
2016. nov. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Na de ezt hogy bírjátok? Miért nem költöztök el?
2016. nov. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek el. Nincs lánc a nyakatokon, ami odakötne hozzájuk...
2016. nov. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
En mar ott tartok hogy nem is akarom megbeszelni semmit. Olyan szinten meg undorodtam tolluk hogy reszketve sirok most is. A gond meg csak az hogy egy cegnel dolgozunk csak kulon valtasba. Igy amikor ok dolgoznak mi szabadok vagyunk es vigyazunk a gyerekeikre mert es a hazbol a labamat se tehetem szinte ki mert 12 oras muszakrol van szo. Amikor meg mi dolgozunk akkor meg ok szabadok. SZerintetek ha elkoltozunk es meglessz a perpatvar akkor a ceget erdekelni fogja ez a botrany ami koztunk van. 1 even keresztul csak nyeltem, es takaritottam, teritettem a gyerekeik utan es soha egy koszonomot nem kaptam. Olyan ez a szitu amikor valaki csak tur es tur de egy pillanatban elszakad a cerna es most olyan ideg allapotba vagyok hogy meg tudnak olyan szinten mondogatni nekik hogy abban nem volna koszonet.Feltem a munkat is mert nem akarok munka nelkul maradni. Gondoltam felmegyek az irodaba es elmondok mindent a fonokbek hogy mi elkoltozunk tolluk,persze nem szeretnem ki teregetni a szenyest elottuk hogy majd az egesz ceg rajtunk nevessen majd, de megkerdem kerek perec hogy ez hogy mi elkoltozunk tolluk mennyire befolyasolja a munka viszinyunkat a cegel. Szerintetek jo igy?
2016. nov. 2. 11:42
 8/25 A kérdező kommentje:
Boccs az irasert de reszket a kezem tenyleg.
2016. nov. 2. 11:43
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én szépen megköszönném nekik az eddigi segítséget és megmondanám nekik, hogy már biztos ők is várják, hogy a lakásban csak az ő családjuk legyen, meg ti is vágytok már a saját külön albérletre, így ti elmentek.


Persze ennek csak akkor van realitása, ha tényleg el tudtok költözni, mert arról nem írsz semmit, hogy a külön albérletet meg tudjátok-e fizetni.


Addig amíg ott laktok, nektek kell alkalmazkodni, de azért rendszeresen nem kell, hogy ingyen bébiszitter legyél.

2016. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül kell ebből perpatvart csinálni. Üljetek le velük és mondjátok meg, hogy nagyon szépen köszönitek, hogy segítettek elindulni, de most már úgy érzitek, meg tudtok állni a saját lábatokon, és szeretnétek külön költözni.

Nem kell felégetni mindent magatok után, pláne, hogy a munkahely is közös.

2016. nov. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!