Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mit kezdjek ezzel, hogy...

Mégis mit kezdjek ezzel, hogy anya nem képes elfogadni ezt?

Figyelt kérdés

21 vagyok, egyetemre kezdtem járni, kolesz. Párom valószínűleg jövőre akar beköltözni városba, itt albit szeretne elsőként magának. Logikusan akkor ha szeretném mehetnék hozzá.

Elég hosszú ideje együtt vagyunk. Anya nem nagyon kedveli, ennek oka: távkapcsolatban élünk, emiatt elég sok vitánk volt a kapcsolat elején; volt már arról szó hogy szétmenjünk, de igazából az csak a távolság miatt volt. Emiatt anya gondolta lelkileg tönkretesz engem, azóta úgy van vele hogy hagyjam el.

Napokban kijelentettem anyának, hogy csak hétvégére jönnék haza (hiún azt gondoltam, belenyugszik hogy már én is kirepülök - nővérem elköltözött de 2 hetente hazajár mert édesanya hazatessékeli)

Azt hiszem, hogy sokan lehurrognak amiért anyuci szoknyája alá bújnék, de azt érzem, hogy totál rám telepszik és bármilyen döntésembe bele akar szólni. Magyarán, érzem hogy befolyásol. Ez valamilyen szinten bánt, mert szeretnék szépen lassan önállósodni is, de gátol ebben. Igen, hazajárok, kaját ad, de saját pénzből veszem magamnak a szükséges dolgokat.

Egy viccnek érzem a helyzetet, de az a legrosszabb az egészben ha őszintén beszélgetek vele, ő mindig csak a sajátját hajtja, mert ő sokkal tapasztaltabb. Ha komolyan érzem hogy hibáznék, azt belátnám - jövök a párkapcsolatommal ami mindent túlélt és ugyanúgy szeretjük egymást, de már szeretnénk haladni mi is az életben.


2016. nov. 5. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Bocs, de ha koleszos vagy, akkor milyen gyakran jársz haza? Mert normál esetben max. hétvégén, vagy még ritkábban.


De azért annyiban lehet igaza, hogy ha eddig távkapcsolatban voltatok, akkor nem biztos, hogy együtt tudtok élni.


A helyedben legalább fél évig még megtartanám a koleszban a helyemet, és ha kiderül, hogy müködik az együttélés, csak akkor költöznék hivatalosan is ki.

2016. nov. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Csütörtökön nincsenek óráim.

Nem kiköltözni, ő költözik ide ahol én tanulok :)

2016. nov. 5. 16:06
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

"volt már arról szó hogy szétmenjünk,"

Ezért nem kell drámakirálynőt játszani és minden kis vitát szétkürtölni. A környezet csak azt látja, hogy te szenvedsz, sírsz, rosszul vagy ebben a kapcsolatban. Nyilván őket nem győzi meg az, ami téged igen: a viták és szakîtások utáni békülős szex.

2016. nov. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Hát, ha tudod magadnak fizetni az albérletet, semmi akadálya.
2016. nov. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Az első válaszoló szerintem úgy értette, hogy ha oda is költözöl majd a barátod albérletébe, ne mondd fel rögön a kolit, hanem hagyj magadnak egy "menekülési lehetőséget", ahová vissza tudsz menni. Annak idején én is így csináltam, csak az összeköltözés után fél évvel mondtam fel a kolit.

A függetlenedésben pedig tartsd meg a fokozatosságot.

1. hónapban az egyik héten ne menj haza csütörtökön, csak pénteken

2. hónapban kettő héten menj haza csütörtökön, kettő héten pénteken

... és így tovább, ha már ezt megszokta anyukád, akkor jöhet egy-egy kihagyott hétvége, és szépen lassan be fog állni a dolog.

2016. nov. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Az mondjuk érthető, hogy szeretnél leválni végre, DE...


"Igen, hazajárok, kaját ad, de saját pénzből veszem magamnak a szükséges dolgokat. "


Egészen pontosan akkor mit is veszel te magadnak? És mennyi pénzből gazdálkodsz?


1.) Az albérlet nincs ingyen+kaució, etc.

Tudod te mennyibe kerül egy albérlet? És + rezsiköltségek?


Ezeket te otthon mind megspórolod, azaz nem fizetsz érte. Te ezeket ki tudnád fizetni egyedül?


Mert így egy kicsit szánalmasra sikeredett, hogy el akarsz költözni meg önállósodni akarsz ez ok is, csakhogy egyáltalán nem vagy képes fenntartani magadat....

Magyarul anyukádtól és a lakhatástól és egyéb költségektől függsz.

Márpedig aki nem tud a saját lábán megállni, az még valójában nem felnőtt és hiába múlt el 21 éves, akkor se felnőtt inkább Pán Péter.

2016. nov. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves Pán Péter,


Van Elég félretett pénzem, illetve nyáron is dolgoztam. Most első félévbe még nem, de második félévbe keresek diákmunkát. :)

Hogy mire van szükségem? Ha mondjuk elfogyott a kaja? Vagy például a ruhák. Nem költök felesleges dolgokra pénzt.

2016. nov. 5. 16:30
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Akkor, ha meg tudod keresni a havi 80-100 ezret az albira és az eltartásodra, akkor mire vársz? Költözzetek össze.
2016. nov. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

"Van Elég félretett pénzem" Mennyi ez a félretett pénz?


"Most első félévbe még nem, de második félévbe keresek diákmunkát. :) " De találsz is? Mennyiért? Tudod majd iskola mellett csinálni?


"Ha mondjuk elfogyott a kaja? Vagy például a ruhák. " Az rendben, hogy elfogyott, de az mégsem 1 havi adagra való kajapénz.

Egyszóval: Mennyi bevételt tudsz havonta beinvesztálni, és mennyire lesz szükséged? Ezen kell elgondolkodni. Ha két elképzelés egálban van, akkor szerintem költözhetsz.

2016. nov. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!