Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudja Anya ezt...

Miért nem tudja Anya ezt elfogadni, miközben mindenért ő a hibás? 15/L

Figyelt kérdés

Vannak bizonyos ételek, kémiai vegyületek, amiket kizártam az életemből 13 éves koromban, örökre. Mint például a nátrium-glutamát és az aszpartám, ételek közül a liszt(kivéve a kukoricaliszt), cukor, vörös hús, olaj, stb.

Minden zsebpénzemet ételre költöm, mert nem eszem meg amit Anya főz.

De ennek ellenére(nincs rám gond, tényleg, nem próbálok senkit megtéríteni, úgy teszik tönkre az egészségüket ahogy akarják) mindennap hallgatnom kell, hogy mekkora egy idióta vagyok, pszichológushoz fognak vitetni, egyszer megunom és ételfüggő leszek.

De Anya ma úgy döntött, hogy enni fog abból amit én ennél, és mondta, hogy elkészíti ő. Zöldséges csirkemell. Fura, sárgás színe volt a húsnak, erre kiderült, hogy anya rakott rá kínai fűszerkeveréket. Elolvastam a zacskó hátulját, hát persze, hogy ott volt ízfokozóként a nátrium-glutamát.

Rendben, nem tudhatta, hiszti nélkül közöltem, hogy én ebből nem fogok enni. Fogta, és földhöz vágta a tányéromat, benne az étellel, hogy ő próbált együtt élni velem, de velem lehetetlen.

Jó, mondom akkor majd a következő lányának majd nem kéne tönkretenni a gyerekkorát azzal, hogy mindennap érezteti vele, hogy kövér. Mert 12 éves koromban az voltam, és miközben nasiztam feltette a szekrény tetejére az ételt, amikor odakullogtam boldogan a boltban egy csomag gumicukorral eldobta a világ másik végébe, hogy nem érdemlem meg mert dagadt vagyok, elsírta magát, hogy bezzeg amíg ő szabta meg babakoromban, hogy mit egyek, akkor milyen szép voltam. És a többi. Most pedig vékony vagyok, és ez idegesíti, vagy nem tudom. És mindennap szóba kerül, pedig én igyekszem nem foglalkozni a témával, mindennap kapom a lecseszést, hogy milyen hülye vagyok, és már komolyan ki sem merek menni a konyhába, mert kapnám megint a beszólásokat, hogy miért akarok egészségesen megdögleni..


2012. júl. 30. 21:32
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
75%
Az biztos hogy mindig a másik a hibás. CSaládterápia?
2012. júl. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 A kérdező kommentje:
Én többet nem beszélek pszichológussal, tavaly elküldtek egyhez és 1 alkalom után kitalálta, hogy anorexiás vagyok.
2012. júl. 30. 21:46
 3/68 anonim ***** válasza:
95%
Akkor valószínű sajnos anorexiás vagy:(
2012. júl. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 A kérdező kommentje:
1400 kalóriával naponta nem:D
2012. júl. 30. 21:51
 5/68 anonim ***** válasza:
83%
1400?? Az vagy, nyugi.
2012. júl. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
89%
Hogyan lenne az, ha ő azt mondja, hogy nem? Köztudott, hogy minden anorexiásnak van betegségtudata! Ja, és a mi az a pszichológus? Miért tudna többet, mint a kérdező? Csak mert ezt tanulta? Ugyan már...!
2012. júl. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
89%
Azért ebben nem csak anyukád a hibás, te is nagyon makacs vagy, ő próbált nyitni feléd, legalább akkor elfogadhattad volna a próbálkozást, így nem hiszem hogy többet fog.
2012. júl. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
91%

Azért akármennyire is hibázott anyud, elég tapló dolog visszautasítani a főztjét, amikor végre Neked akart kedvezni. Egy étkezéstől nem lett volna bajod, és elmondhattad volna, hogy ok, de legközelebb ilyen fűszert ne tegyél rá, mert olyan anyagot tartalmaz, amit nem eszel az egészséged érdekében. Így anyud se akadt volna ki. Sőt, segíthettél volna a főzésben, és akkor bele se kerül a fűszer. Megjegyzem, én a helyében nem földhöz vágtam volna, hanem a hajadra kenem a kaját.

22/l

2012. júl. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
47%
szerintem anyád direkt kente rá azt a kínai szrt..
2012. júl. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
68%

22:05

Ugye tudod, hogy butaségokat beszélsz?

A legtöbb anorexiás nem ismeri be, hogy az, sőt, kövérnek látják magukat.

Ettől függetlenül szerintem a kérdező nem anorexiás, hanem inkább Ortorexia nervosa-ra tippelek.

2012. júl. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!