Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem úgy, hogy kinevetn...

Miért érzem úgy, hogy kinevetnek a női család tagok és megszégyenítenek? 12/F

Figyelt kérdés

A szüleim, nagyszüleim, unokatestvérem gyakran elnevetik magukat egy kijelentésemen. Nem csak egy fura kérdésen vagy hülyeségemen, hanem bármin. Kicsit gondolkodva rajta, lehet nem én vagyok nevetséges, csak azt várják, hogy teljesen komoly, okos kijelentéseket tegyek. Lehet azt várják, hogy folyamatosan, természetes beszélgessek, ha van saját véleményem mondjom meg nyiltan és egyenesen. Anyukám nevetve mondja, hogy "Te aztán nem szoktál a szavambavágni." Én tudom, hogy poénkodik ((én magam nem nevetek rajta)) de egyáltalán nem lényeg, hogy a szavába vágjak.

Úgy érzem, azt mondanám neki valami hogy. "Haggyál már ezzel a baromsággal!" (ezen már megijedne és azt mondaná, hogy "Miért beszélek ilyen csúnyán?")

Ez ilyen ördögi körforgás. Minél inkább nevetnek, kuncognak vagy nagy szemekkel néznek, úgy érzem, hogy nem akarok megszólalni. Átgondolom 5x, hogy nem hangzik-e furán egyáltalán, amit mondok.

Azt is megértem, ha a megszólalásom halk benyögésnek hangzik, ez lehet vicces, vagy nagymamám (aki nem tipikus nagyi, matektanár és inkább kemény, nyilt jellemű) elkezd még jobban nevetni azon is hogy most az unokáján nevet. Én próbálom megérteni, hogy a nők igy nevetnek, nevetnhetnek a saját nevetésükön is - de én csak összezavarva érzem magam, hogy "Mi a fenén nevetnek?". Rosszabb esetben meg megszégyenítve, megalázva érzem magam.

Legyek olyan hogy "menjé már ennén! elmész a fenébe! ne röhögjél már! "

Miért ne hagyjam a nőknek, hogy beleszólás nélkül elmondják, amit akarnak? Miért látnak szűkszavúnak? Ha azt mondják rám "Te nem beszélsz sokat." vagy "Nahát megszólaltál." úgy érzem, hogy csúnyán leszólnám őket. Egyáltalán nem ez a megoldás. Vagy hogy legyen náluk okosabb véleményem? A nővérem is 5 évvel idősebb nálam és elég okos is. Az is baj, hogy ilyenkor ideges leszek, azért is akarok hirtelen durván rájuk szólni vagy kiabálni.



2016. nov. 6. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt kihagytad hogy milyen megszolalasaidkor erzed ezt. Irj konkret peldat.
2016. nov. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Például "Kerestem a kulcscsomómat, aztán végül anya találta meg." Ennyi. Erre hirtelen nagymamám mondja hogy "Bravó!"

Jó, ők is mondták (nagymamám meg nővérem) hogy főleg az ő beszólásán nevettek, de akkor is minimum zavarban éreztem magam.

2016. nov. 6. 14:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem feleslegesen porogsz ilyeneken...
2016. nov. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hogyha beszélgetünk valamiről, akkor ők főleg arról, hogy az 1. emeleti mari néni unokatestvérének keresztlánya elment a xyz-ba, ami nem érdekel. Nem azért, mert nem érdekelnek mások, csak nem ismerem őket (ezt is most csak kitaláltam, de értitek).


Valami másról pl. a tegnap esti filmről előbb tudok beszélgetni, ez meg nem érdekel:D

2016. nov. 6. 14:17
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jo hat ez ilyen, majd hozzaszoksz, amig szegeny nagymamam elt, nalunk is ezek mentek es amikor annyi idos voltam mint te, en se ertettem. De rajottem hogy ket fulem van, egyiken be, masikon ki.
2016. nov. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nah, ilyen beszélgetésekbe én sem veszek részt, egyszerűen nincs mit hozzátennem, általában nem is ismerem, akiről szó van....
2016. nov. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Feleslegesen érzékenykedsz. Ha durván visszaszólsz, na akkor meg bunkónak tartanak, és igazuk is lesz. Egyszerűen nem érted, miről van szó, de ezek nem durva poénok, amiket mondanak. Nyugi, majd hozzászoksz, idővel felfogod, miről beszélnek, aztán tudni fogod, mire mit reagálj.
2016. nov. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Itt sztem nem nő vs. fiú a dolog lényege, hanem felnőtt vs. gyerek. Sajnos sok felnőtt nem tudja, hogyan kell egy gyerekkel, főleg egy kiskamasszal beszélni. Két hibába esnek bele:

1. úgy kezelik, mint egy kisbabát

2. elvárják, hogy velük legyen egy szinten tapasztalatban, tudásban - ami már azért is lehetetlen, mert a kérdező pl. 12 évet élt, a nagyi meg 60-at vagy 70-et.

Ill. sok ember mániásan akar "vicces" lenni, hogy az ő viccein szórakozzanak a társaságban, és sajnos a legjobb alany erre egy gyerek.


Én lány vagyok, de megkaptam ezeket a dolgokat... sőt még mindig megkapom, mert ha összejövünk egy társaságban rokonokkal, még mindig öcsém meg én vagyunk a legfiatalabbak (ill. fogalmazzunk úgy, hogy vannak már kisebb gyerkőcök a rokonságban, de ők még nincsenek olyan korban, hogy el lehessen őket vinni egy egész estés traccspartira). Még most, 27 évesen is az van, hogy senki nem beszél éppen, elkezdek mesélni egy sztorit, eljutok kb. a 3. szóig, mindenki belepofázik... és amikor már látványosan sóhajtozom meg megkérdezem, hogy befejezhetem-e, akkor ártatlanul néznek, hogy "Jaj, te kis méregzsák!"... mintha én lennék bunkó, és nem azok, akik a szavamba vágnak.


De ugye ez 12-15 éves korom között még rosszabb volt. Teljesség igénye nélkül, amit kaptam:

- megkérdezik a véleményem egy komolyabb témáról, elmondom (szépen, választékosan fogalmazva), akkor kiröhögnek, hogy jaj, de még mennyire nem is tudod... ennek kb. olyan fílingje van, mint ha direkt arra menne ki a játék, hogy vihoghassanak egyet azon, hogy jaj, a gyerek még éretlen és nem ismeri a témát. Ha tényleg kíváncsiak a véleményemre, akkor kérdezzenek olyan témát, amit biztosan ismerek.

-de még ha sulis témában kérdeznek, akkor is ellentmondtak nekem meg röhögcséltek... pedig a saját sulimat jobban ismerem, mint ők. A legdurvább az volt, hogy az egyik, nekem távolabbi rokon magyartanár és OSZTÁLYFŐNÖK volt, és annyira nem gondolt bele abba, hogy egy-egy diáknak milyen élmény az iskola... pl. hogy azon már vihogtak, meg "jaj, tuti csak túlzol" meg "tipikus diák vagy", ha meg mertem említeni, hogy egy tanár rossz vagy igazságtalan.

- az is jellemző volt, hogy alapvetően csak a suliról akartak kérdezni, ha másra rátereltem a témát (jó tanuló voltam, de egy idő után baromi unalmas a "na ugye jól tanulsz, hogy megy a tanulás, 12 évesen ugye már tudod, melyik egyetemre akarsz menni"), legyintettek, vihogtak vagy a szemüket forgatták (főleg ha a kedvenc énekeseimről, színészeimről beszéltem... mintha ők nem rajongtak volna senkiért tinikorukban) aztán megint vissza a sulira

- az is jellemző, hogy a szülők a saját gyerekeiken vihognak egy ilyen társaságban, és egymást túllicitálják, hogy "alig segít vmit otthon a gyerekem" meg "11ig alszik hétvégenként", amikor a fele sem igaz... de a többi szülő meg adja alájuk a lovat, és nevetgél rajta


Ez sajnos egy csomó embernél így megy. Megváltoztatni nem tudod őket. Csak elkönyveled, hogy hülyék, esetleg forgatod a szemed, aztán leszarod a hülye beszólásaikat, kuncogásukat.

2016. nov. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez a családtagjaid szegénységi bizonyítványa. Nyilván elfelejtették, hogy ők is voltak gyerekek, ők is másképp látták a világot. Teljesen természetes, hogy nem tudsz valamit, még a felnőtt emberrel is megesik. Belőlük hiányzik az alázat, hogy beismerjék ők se mindentudók. Az pedig, hogy kinevetnek őket minősíti. Az ő feladatuk lenne, hogy segítsenek.

Tartsa benned a lelket az, hogy egyszer majd úgy is felnősz és akár okosabb is leszel, mint ők.

2016. nov. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok okos se, vagy nem tudom. Iskolában is 2 3 4es vagyok, csak az irodalom meg az angol nyelv megy. Irodalom órán folyton kihív a tanárnő, hogy olvassam fel a versemet, mert mindig tetszik neki. Az osztály azt hiszem strébernek tart. A csomó elméletet meg nem értem. Pl azt kell tanulnom, hogy a síkidomot úgy forgatjuk, hogy minden pontját elforgatjuk. Nekem ez elég egyértelmű, most mit tanultam ebből? Általában nem tudok arra figyelni amit magyaráznak, a tanárok is néha elképesztő hülyeségekről vagy mellekés dolgokról beszélnek esetleg még, hogy "Ez a mai fiatalság olyan szedett-vedett, folyton a telefonjukat nézik." "Régen a fiúk rohantak a lányok után, ma meg a lányok:D" Az igazgató/informatika tanár elképesztően okos dolgokat mond, az igazgató-helyettesnő megint csak felesleges dolgokon rágódik néha-néha.

Az osztályban van összesen 8 fiú, 2 vagy 3 mindig cukkol vagy csúfol (na jó, csak alsóban, most csak cikiznek). A lányok között van, aki érdekel, de az 5 méteres körzetükben már feszengek, kivéve azokkal akik barátok (ebből egy az unokatestvérem).

2016. nov. 26. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!