Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek bunkóság lenne ez...

Szerintetek bunkóság lenne ez a részemről?

Figyelt kérdés
A férjemmel meg a kisbabánkkal külföldön élünk messze a családtól.Az ünnepekre megyünk haza és az ajándékokon/szuveníreken gondolkodon.Van 3 testvérem és az egyiknek nem vinnék semmi ajándékot mert alap járaton nem jó a kapcsolatunk és még a kisbabám születésekor sem volt képes gratulálni.A másik 2 testvéremnek természetesen vinnék kissebb ajándékokat. Én úgy érzem, hogy ez jogos a részemről.Szerintetek?
2016. nov. 9. 12:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%
Te döntesz!Igen? Nem ?
2016. nov. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
44%
Ezzel pont arra szintre ereszkednél le, ahol ő is van, és amit éppen büntetni akarsz...
2016. nov. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
41%

Külföldön éltek, alapból nem jó a kapcsolatotok, fogadjunk, hogy nem kûldtetek neki semmi értesitést, "megérkeztem" képeslapot, csak vártátok hogy elétek járuljon a földön csúszva a meghatottságtól...


De bárhogy is, neked és főleg a megajándékozottaknak lesz kínos, ha egyedül őt hagyod ki. És ha te ezt magadtól nem érzed, akkor nem felnőtt nő, családanya vagy, hanem egy buta tinike.

2016. nov. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%

Maga a felháborodás és az általa keltett negatív érzések jogosak, ám fejben dől el, ki miképpen kezeli azokat.


Nekem az a taktikám, hogy ilyen esetben csakazértis vennék/vinnék legalább valami apróságot, mert így a saját emberi méltóság nem csorbul, a saját emberséged megmarad.

Végülis ők voltak bunkók, nem te, így te maradhatsz az eredeti felállásnál, miszerint nem vagy bunkó, nem válsz reakcióképpen azzá.


Hidd el, nekik lesz kellemetlenebb a szitu, de még az is lehet, hogy ez fogja kilendíteni őket a flegmaságukból és rájönnek, hogy milyen kiváló ember vagy és még az sem kizárt, hogy bocsánatot kérnek.

Ellenben ha te viszonzod a bunkóságot, akkor nekik az igazolás lesz arra, hogy ők milyen fsazául viselkedtek és mennyire jogos is nekik ilyennek lenniük.

2016. nov. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem meg igenis bunkóság lenne, ha SEMMIT nem vinnél neki. Ezzel csak lesüllyedsz az ö szintjére, és ezzel magad járatod le.


Egy doboz csoki és/vagy valami ital nem kerül sokba, és éppen azt fejezi ki, hogy az illemet tudod, de nem akarsz gondolkodni azon, hogy neki mi lenne személyes ajándék.

2016. nov. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Őszintén mi mindig is utáltuk egymást.Mindig elhordott mindennek.kb letagadjuk egymást mert egy kicsi szeretet sincs bennünk egymás irányába.olyanok vagyunk mint 2 ellenség.ezért én úgy érzem, hogy még köszönni se köszönnék neki.de sajnos a családi kajákon egy asztalhoz kell leülnünk.
2016. nov. 9. 12:16
 7/22 anonim ***** válasza:
85%

Hogy jogos-e? Talán igen. Hogy méltóságteljes-e? Szerintem nem. Ne ereszkedj le a szintjére, nem érdemes. Meg különben is, hogy nézne ki, hogy mindenkinek átadod a neki szánt ajándékot, nekik meg nem adsz semmit? Én nem tudnék ezzel elszámolni, akármennyire is nagy a sértettségem.


Próbálj meg több lenni náluk, akkor is, ha ez most nagyon nem könnyű.

2016. nov. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%
Sokan tuti bunkóságnak tartanák, mert jaj, milyen helyzetbe hozod stb... én úgy lennék vele, hogy még egyszer átgondolnám, és ha az én lelkiismeretem teljesen tiszta, akkor én nem vinnék neki. Inkább a saját elveim után megyek.
2016. nov. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
Ezzel a többieket hoznád kínos helyzetbe. Nesze neked karácsony, meg szeretet, mikor az egyik azért érzi magát kirekesztve mert csak ő nem kapott ajándékot, a többiek meg azért, mert ők kaptak és átérzik a kirekesztett ember helyzetét.
2016. nov. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%
Elegánsabb lenne úgy hanyagolni, hogy őt nem látogatod meg, de neki is hagynál ajándékot szüleidnél.
2016. nov. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!