Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ez bunkóság volt...

Zzerg kérdése:

Szerintetek ez bunkóság volt a részemről?

Figyelt kérdés
Most költöztünk a családdal új lakásba és van egy kolléganőm aki mindenkiről szeret tudni mindent aztán kibeszélni és én pont ezért nem szeretem és ha tehetem nem is beszélek vele. Erre ma reggel azzal indított, hogy elkezdett faggatni a költözködésről mint egy inkvizítor én meg a 3. kérdés után megmondtam neki, hogy nem akarok magánjellegű dolgokról beszélni ő meg rávágta, hogy bocsi és kirohant.

#pletykálás #személyeskedés #faggatózó kollégák
2016. ápr. 4. 10:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Teljesen korrekt voltál.
2016. ápr. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Mivel nem kedveled ezt az embert és nem is akarsz vele beszélgetni, nem baj, hogy ezt mondtad, kétségkívül udvariatlan módon közölted, lehet, hogy simán csak kedvesen érdeklődött felőled, de ha te nem akarsz vele beszélni sem, akkor nem nagy baj, hogy elzavartad. A munkahelyen azért híre mehet, hogy bunkó vagy, emiatt valószínűleg én ezt a beszólást így nem vállaltam volna be.
2016. ápr. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg csak azért faggatott, hogy legyen mit elpletykálni rólad a többieknek... jól tetted, hogy időben meghúztad a határokat. Az ilyenek később -merő jóindulatnak álcázva- még arra is rákérdeznek, hogy heteroszexuális vagy-e, meg hogy egészséges-e a székleted, aztán a kapott információkkal körbeszaladják az egész céget és boldogan híresztelik.
2016. ápr. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2-es: Hidd el, tudom, hogy nem jóindulatból és kedvességből érdeklődött. Egy kétszínű aljas kígyó, aki mások magánéletén szeret élvezkedni.


3-as: Pontosan, ezt szokta csinálni, ahol dolgozom egy elválasztó fal van és azon át szoktam hallani, hogy adja tovább a többieknek a frissen szerzett pletykatémát. Arra még nem kérdezett rá tőlem, hogy hetero vagyok-e vagy egyéb, de a portás csaj bepasizott és ő meg szintén bepöccent mikor nekiállt az új pasijáról faggatózni.

2016. ápr. 4. 11:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan azt tetted, amit ebben a szituban tenni kell.

Hogy kibeszél, attól nem kell tartani, mert mások is szenvednek tőle, csak nem olyan jellemek, mint te!


Ez egy ismert emberi hiba, ezzel kell élni. Képzeld el a családját, otthon mi lehet...


szóval okos voltál!

2016. ápr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Talán igen.

Ha nem vársz a harmadik kérdésig, ezt írnám: egyáltalán nem!

2016. ápr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%
2-es vagyok. Egy költözés (általában) nem annyira privát téma, hogy különösebben lehetne rajta élvezkedni egy pletykafészeknek. Nem a nemi identitásodról, vagy az új csajodról, pasidról érdeklődött, de nem is arról, hogy melyik a kedvenc pózod. az ilyen átlag kérdésekre,amit feltett a munkatársad, egyszerűen válaszolni szoktunk általában. Te meg elzavartad, oké, nincs ezzel gond. A kérdésedre a válaszom: igen, nem voltál udvarias. De nem értem miért zavar ez téged, utálod a csajt, ezt jelezted is felé, nem akkora gond ez.
2016. ápr. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

# 7

Nekem olyan ismerőseim is vannak, akik néha mások párkapcsolatáról kiosszák negatív hangnemben, hogy mikor mit mondott, és elkezdik a maguk módján értelmezni, irreleváns értelmezéseket adni ezeknek, ami elég zavaró, mert nincs közük hozzá, és nem érthetik mindazt, amit olyan fontoskodóan elemeznek.

Miért kellene elmenniük a "kedvenc pózig"? Én még a közeli barátaimtól is rossz néven vennék egy ilyen kérdést, nem hogy a kollégámtól...

Mi értelme félreértelmezni a kérdést? Ha egyszer már azon a ponton áll, hogy kiismerte őt, és tudja, hogy mit miért kérdez, akkor miért kellene belemagyarázni, hogy "nem tudhatja, hogy kedvességből kérdezte-e", miközben igen, tudhatja. Vannak akik tényleg ilyenen képesek élvezkedni, ami elég ellenszenves.

Bár valóban nem muszáj adni a véleményükre, aki meg szintén látja, hogy milyenek, az nem fog bunkónak tartani emiatt. Az én környezetemben sem szokás mindent kiteregetni az életünkről olyannak, aki nincs közeli viszonynak.

Ha más oldalról nézzük, akkor az ő részéről is nem helyénvaló reakció a sértődött "bocsizás", hiszen csak annyit mondták, hogy nem akarsz erről beszélni, ezzel semmi olyant nem állítottál, ami a bántására utalt volna, egy szóval sem mondtad még, hogy "tapintatlan vagy, ne kérdezősködj", csak ő értelmezte így.

2016. ápr. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
viszonyban*, az elírásokért bocs!:)
2016. ápr. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kezdjük ott, hogy egy iskolában dolgozom és 2 embernek beszéltem a költözésről, a közvetlen főnökömnek, aki az igazgató és a másik az igazgatóhelyettes, szóval ez a kolléga elvileg nem is tudhatott volna róla és amikor nekem szegezte a kérdéseket, már ezen meglepődtem, hogy ezt bizalmas infóként közöltem a vezetőséggel, de ezek szerint ők meg továbbították. Mióta itt dolgozom, nem kerültem közeli/baráti viszonyba vele, hogy bensőséges dolgokról kérdezzen. Másik dolog meg, olyan stílusban kezdett hozzá, mintha valami inkvizíciós kihallgatáson lennék. "Sikerült elköltöznötök? Hova költöztetek? Ez is szoclakás? Hány szobás lakás?" Nem is tud rólam semmit, akkor ez is már milyen kérdés volt, hogy szoclakás?? :DD nem vagyunk olyan rossz helyzetben szerencsére, hogy szoclakásba menjünk, de ezt is honnan vette, ha nem ismer és miért is foglalkozik azzal, hogy költözködtem?
2016. ápr. 7. 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!