Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek bunkóság volt ez...

Szerintetek bunkóság volt ez a részemről?

Figyelt kérdés
Lehet, nem jó a kategória, de itt válaszolnak a legtöbben...szóval a gond: van egy lakótársam, egy srác, kb. fél éve lakom itt. Pont amikor ideköltöztem, jöttem össze a párommal, aki heti kb. 3x itt laszik ( de ez változó, volt, hogy két hétig nem jött a szakdogája miatt stb.) Eddig a lakótársamnak ezzel nem volt gondja, sőt, nagyon jól kijöttek, a párom segít amiben tud, mosogat, hoz fogyóeszközöket, amiért itt van ( WC papaír, mosogatószer, felmosófej ilyesmik)Most egy hete feljött a lakótársam anyja takarítani, mert a fia nem éppen a rendszeretetéről ismert. Akkor a srác egyrészt rám kente azt, hogy én nem takarítok sosem, ami nem igaz, kettőnk közül messze én takarítok a legtöbbe,t néha csodálkoztam is, hogy lehet vki ilyne igénytelen. meg a párom anyja észrevette a pároma,t aki éppen akkor itt aludt, és mituán én elmegyke munkána, ő néha tovább itt marad, hogy ne kelljen korán kelnie, később meg odaadja nekem a kulcsot. Én rákérdeztem a lakótársnál, hogy van-e vmi gond, mert olyna fezsült ahangulat, és erre elekzdte mondani, hogy sokat itt van a párom. De igazából össze-vissza bezsélt, mert egyszer azt hozta, fel, hogy 3000 Ft-tal több lett a vízszámla, aztán azt mondta, hogy nem a rezsi érdekli, mert pár ezres tételről bezsélünk. Aután felhánytorgatta, hogy a párom itt mosogat, ezzel vizet hazsnálva, aztán később azt hoztam fel, hogy a párom nem mosogat (ami nem igaz, sokszor utána is elmosott, ha már itt volt)Meg ilyeneket mondott, hogy tenpa leraktuk a táskáját a székről az ülőgarnitúrára ( két szék van, vacsorázni akatunk) és hogy ez milyne dolog. Szóval megértem azt, hogy ha azavrja a párom őt, de akkor eddig miért nem mondta? nekem nagyon úgy tűnik, hogy az anyja beszélte tele a fejét. De ha gond volt, akkor miért nem mondta? Mert én kérdeztem tőle, hogy volt-r változás a rezsiben, de sosem mondott semmit. Meg ha azt nézzük, a párom k.b több WC papaírt vett, mint ő, és ha mident összeadunk, amit vett nekünk, akkor kijön bőven a 3000 ft. Szerintetek tényleg bunkók voltunk/voltam (mert végülis én mondtam neki, hogy maradjon pl. nyugodtan reggel) De plédául exemnél sem volt gond soha a lkaótársaival, ha én ott aludtam vagy ott maradtam,miuzán ő elment, és mivel ő sem szólt, ezért nem is gondoltam gondak. Am ez az első albim, mióta elköltöztem ottohnról.
2014. ápr. 28. 21:49
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nem a párom anyja volt itt, hanem a lakótársamé, elnézést, elírtam.
2014. ápr. 28. 21:50
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
szerintem nem voltál bunkó.
2014. ápr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor, hogy tisztán lássak. Van egy lakás amit ketten béreltek, és felesbe mennek a költségek. Vagyis te fizeted a felét, és a lakótársad a másik felét? Jól mondom?

A barátod a heti 7 napból 3 napot ott van a lakásban veled.

Tudod ez már majdnem olyan mintha ő is ott lakna. Így bár a lakótársad nem igazán fogalmazta jól meg a mondandóját, de a lényeg, hogy tényleg sokat van ott a párod. Talán 3 felé kéne osztani a költségeket, így fair lenne.

2014. ápr. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem voltál bunkó. Inkább keress egy normális lakótársat, aki igényes a környezetére, a mostanit meg dobd ki a fenébe. Majd anyuci befogadja.
2014. ápr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem voltál bunkó.A lakótársadnak nincs élete, hogy ilyesmikkel foglalkozik.
2014. ápr. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
0%
Szerintem se voltál bunkó. :)
2014. ápr. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szóval: nem ketten béreljük a lakást, őneki vették a szülei és kiadja az egyik szobát. Tehát lényegében ő a főbérlőm.
2014. ápr. 28. 23:44
 8/14 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, viszonylag sokat van itt a párom, de ő kollégista még, oda nem lehet mennin És ő is igyekezett nem zavarni, tényleg vett sok mindent a háztartásba és msot őt is bántja, hogy kb. élősködőnek lett nevezve ill. hogy azt is megjegyezte a lakótársam, hogy néha ott marad, miután elmentem reggel.
2014. ápr. 28. 23:46
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellene beszélnetek, hogy mennyit tölthet ott a párod. Tudod, az ember sokszor azért nem mondja ki amit gondol vagy ami bántja, mert igazából magával az emberkével nem akar haragot, és reméli magától is rájön, hogy túlzásokba esett. Nálad is ez van. Akárhogy is nézzük kicsit sok időt tölt ott a párod. A lakótársad amikor kiadta neked a szobát, feltételezem, hogy 1 emberre számított. Azt, hogy néha-néha ott alszik a barátod az még nem gond. De heti 3 alkalom az még nekem is sok lenne. Ilyen téren túllőttél a célon, szerintem.
2014. ápr. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az, hogy te elmész suliba vagy dolgozni, és a barátod ott marad a lakásban ahol elvileg nem kéne , hogy ott legyen.. ez bizony eléggé pofátlanság..
2014. ápr. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!