Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek akkor, ha az...

Mit tennétek akkor, ha az édesanyátok így viselkedne? Infóért katt.

Figyelt kérdés

6 évesen vesztettem el az apukámat (most 16éves vagyok). Édesanyámnak új barátja van már több éve, és állandóan nála alszik, mindig vele van, teljesen megváltozott. Sosem takarít vagy pakol, még az ő szobáját is mi takarítjuk a testvéremmel, sokszor nem is főz...Azt mondja, hogy az a mi dolgunk, és neki itt nincsenek kötelességei, megse akart minket szülni stb. Engem és a testvéremet sehova nem hajlandó elvinni kocsival, de a barátját ide-oda furikázza futóversenyekre Ausztriába stb. Ha ezeket a szemére hányjuk, akkor azt mondja féltékenyek vagyunk a barátjára. Állandóan arról beszél, hogy én nem csinálok semmit itthon, holott ő az, aki nem csinál semmit.

Segítsetek! Ti mit csinálnátok ???


2010. ápr. 28. 16:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

szerintem is nyugodtan segíthetsz anyukádnak, hiszen ő az, aki 16 éven át nevelt, s nap mint nap foglalkozott veled, gondozott, és mindent megtett érted.

egy anya is élheti a saját életét, pláne mikor már 16 éves a nagylánya.

2010. ápr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha valóban elhanyagol benneteket, akkor elsőként a családsegítő és gyermekvédelmi szolgálat az illetékes az ügyetekben (ezt illene tudnia az osztályfőnöködnek is). A gyámügy már egy magasabb szintű szerv, amire súlyosabb probléma esetén van szükség.


Testvéred hány éves? Idősebb vagy fiatalabb nálad?

2010. ápr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ne vegyél be mérget arra amit a kérdező mond ;)
2010. ápr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

végülis, ha belegondolok én is nagyon nehezen viseltem tinédzserként, hogy anyámnak is van élete, s nemcsak a gyerekével foglalkozik. és én is úgy éreztem hogy elhanyagol. de így visszagondolva az egészre, ha anyagilag támogat egy anya, s ha bajod van ott van neked, megteszi amit kell.


tinédzserként felnőttnek érezzük magunkat, de mégis elvárjuk, hogy gyerekként kezeljenek, s kinyalják a fenekünket.


ebben a korban már nem kell a "cselédednek" lennie. inkább te segíthetsz neki. te egyre többet bírsz, ő pedig egyre kevesebbet. szép lassan fordul a kocka...

2010. ápr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
szerintem has idáig nem kattant be anyátoknak a család összefogása akkor már nem is fog. kész csoda, hogy normálisan felnevelkedtek masgatoktól. ez már igy is marad .fel a fejjel. ti valószinü okultok a dolgokból és egy boldog családot fogtok alapitani. mionden jót.
2010. ápr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Hát a barátom anyukája pont ilyen. Alkoholista, nem lakik itthon, pedig van egy 16 éves gyereke, akit akkor 12 évesen egyedül hagyott itthon a nagyobbik 14 éves testvérével. Most ráadásul munkanélküli lett... király.
2010. ápr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!