Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza lenne a barátnőm apjának...

Igaza lenne a barátnőm apjának, hogy csakis az én hibám, hogy mostanában alig látják egymást?

Figyelt kérdés
A barátnőmet az apja nevelte fel, miután az anyja lelépett, amit beismerek, hogy baromi nehéz lehet. Minden tiszteletem az apjáé, hogy felnevelt egyedül egy gyereket, de szerintem az már nem volt annyira helyén való, hogy 16 évesen tulajdonképpen lepasszolta. Lett nője, odaköltözött hozzá, és az a család valahogy már fontosabb volt, a barátnőmet meg nem látták szívesen, szóval hozzám költözött. Én is még csak 20 éves voltam, akkor kezdtem dolgozni, alig volt pénzünk. De mindig azt mondta, hogy ő majd küld minden hónapban, és segít minket. Aztán szépen lassan ezek a pénzek is elmaradtak, és nekünk meg kellett állni a saját lábunkon. Persze azért azt elvárta, hogy mindig látogassuk meg. Elég messze lakik amúgy, drága a benzin, meg a busz is. Mostanában elég keveset megyünk, és szerinte én vagyok a hibás, én vagyok az aki elvette tőle a pici lányát...
2016. nov. 24. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
15%

Ez tipikusan olyan sztori, amit különböző nézőpontokból egész másként lehet értékelni. Te így látod. Én úgy, hogy a lányt nem passzolta le senki, ő döntött úgy, hogy hozzád költözik. Az apja nem cirkuszolt ezen, holott sértve érezhette magát, hogy az ő választását, boldogságát miért nem tudja tolerálni a kicsi lánya, akit felnevelt. Továbbra is eltartotta, amíg csak rászorult, most pedig arra sem érdemesíti a gyerek, hogy havonta egyszer odadugja a képét.

Nem rád kéne haragudnia, mert ez mind a lány döntése, kivéve, ha tényleg ennyire befolyásolod. Pl. bemagyarázod neki, hogy le lett passzolva annak idején.

2016. nov. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Simán megmondhatod barátnőd apjának, hogy nincs túl sok pénzetek, ezért utazásokon is spóroltok.

Ha annyira fontos neki a lánya, akkor kb. ilyeneket válaszolna: "Gyertek gyakrabban, fizetem az utazási költségeiteket, sőt még hazafele is kaptok egy nagy táska élelmiszert", vagy "Jó, akkor én jövök hozzátok, hogy ebből még kiadásotok se legyen meghívlak Titeket ebédre étterembe", vagy wellness hétvégére...

2016. nov. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
ó, de jó...Akkor ha nyugdíjas leszek, és haza akarnak jönni a gyerekeim látogatóba, elvárhatom, hogy vigyenek étterembe vagy wellnesshétvégére? Ha én megyek a hívásukra, ki kell, hogy fizessék az útiköltségemet, és felpakolnak minden földi jóval hazainduláskor?:-)
2016. nov. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen más élethelyzet az ha olyan 25 feletti fiatal pár látogatja meg szüleit, akik gondos iskoláztatás után már szépen keresnek, és az, ha olyan fiatalok, akik korán önállósodásra kényszerültek, és nem túl képzetten kevés pénzünkből éppen hogy megélnek.
2016. nov. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!