Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetési kérdés, akik mostanáb...

Temetési kérdés, akik mostanában temettek, hogy működik?

Figyelt kérdés

Anyut baleset érte, idős is már,nem tudjuk még mi lesz, válságos az állapota.

A temetéssel kapcsolatos ügyintézés érdekelne.Idősek otthonában lakik, de jelenleg kórházban van.

Milyen tennivalók vannak ilyenkor?Jobb felkészülni...:(

Létezik még olyan, hogy hamvasztás után szétszórni a hamvakat?mert ezt szerette volna mindig..:(


2016. márc. 31. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
GOOGLE,keresel egy közeli céget vagy az otthon ajánl egyet és onnantól kezdve csak fizetned kell.
2016. márc. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Ha bekövetkezik.

Megrendeled valamelyik cégnél a hamvasztást. Ők elszállítják a kórházból a földi maradványokat. Elviszik a hamvasztóba, és visszaadják a hamvakat egy urnában.

Az urnát kiválasztod a hamvasztás előtt, amikor megbízod a temetkezési céget. Ott kitöltesz papírokat a halotti bizonyítvánnyal.

Kb 100.000Ft minimum.

A kórház is kérhet napi tárolási díjat, ha x nap után viszi el a temetkezési cég hamvasztásra.


Az urnával pedig vagy mész egy temetőbe, ahol ha kérsz szertartást, akkor ahhoz is kell időpontot egyeztetni.


Az egész akár 500e Ft is lehet. Elszállítás, hamvasztás, szertartás, pap, temetés stb.

A sírhelyet meg kell váltani X évre előre.

Ilyesmi szokott lenni.

2016. márc. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem morbid,de hagyjuk.

Koszonom az " értelmes" válaszokat.

Googlezni en is tudok,személyes tapasztalatokra lettem volna kíváncsi,azért irtam,hogy

Aki már temettetett....

Hülye beszologatasokra,még végképp nincs türelmem,úgyhogy inkább hagyjuk.

2016. márc. 31. 13:42
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó,bocsi a te válaszod még nem volt ott,mikor irtam.

Neked koszonom.

A hamvak szetszorasa vajon engedelyezett vajon?

2016. márc. 31. 13:44
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó,bocsi a te válaszod még nem volt ott,mikor irtam.

Neked koszonom.

A hamvak szetszorasa vajon engedelyezett ?

2016. márc. 31. 13:46
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Lehet szórni, szervezett keretek közt, "szép" szertartás.


Ha egyéni igénye lenne szórásra, pl a kertben, kedvenc hely, azt is lehet, de nem szabad.


Én mamám a kerben szeretett volna pihenni, de nem szabad otthon szórni. Igy kikertük a hamvakat, és családi körben elszórtuk a kertjében, ahogy kérte.

2016. márc. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Én mont február végén vesztettem el a apumat. Hamvasztottuk és szórásos temetése volt.

Halál után a kórház kegyeleti részlegén kell megkapni a hozzáratrozónak a halottszemle jegyzőkönyvét 3 példányban. (boncolási jegyzőköny jóval később készül el, de erre nem kell várni)

A kórház kér tárolási díjat, ami 8-napig 6.350 Ft ezen felül talán napi 450 Ft-al növekszik az összeg.

A halottszemle jk-val a kezedben kell keresned egy temetkezési vállalkozót. Ott egyszerre mindent el tudsz intézni ha megbízod őket, nem kell külön sehova sem menni, kivéve akor ha nem abban a városban szeretnéd a hamvak elszórását ahol a nagyi elhunyt.

Ha másik városban szeretnéd akkor kell egy temetői befogadó nyilatkozat, a nyilatkozat ellenéban adja ki a temetkezési vállalkozó neked urnában a hamvakat, és te intézkedsz arról hogy akiválasztott temetőbe kerüljenek. Egyébként temető szóróparcellában szokták elszórni a hamvakat.

2016. márc. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az utolso egesz jol leirta a dolgokat.

Ha veletlen bekovetkezne (remeljuk, hogy jo soka lesz) akkor, ha korhazban hal meg, a korhaz pathologiai osztalyan kapja meg a csalad a halottvizsgalati bizonyitvanyt, amivel lehet intezni a hamvasztast, szorast, anyakonyvezest. ( Ha valaki otthon hal meg es korhazba szallitjak(az ugyeletes orvos mondja meg aki kimegy), ugyanigy van

ha az ugyeletes orvos nem rendel el boncolast akkor a lakasrol a szallito ceg a sajat hutohazaba viszi. (ilyenkor a korhazi hutes dij helyett szallitasi dij van- meg cegfuggo de par dolgot meg ilyenkor ki kell sajnos fizetni)

A korhazakban egyenkent valtozo a hutesi dij osszege, van ahol annyi amennyit az elozo irt, de van ahol 29 ezer)

nem akarok regenyt irni, szoval ha Pesten szeretne valaki szorast es temetkezesi irodaba szeretne menni intezni a dolgokat, akkor altalaban a korhazbol valo halottvizsgalati bizonyitvanytol kezdve mindent elinteznek. A csaladnak mar csak a szorasra kell kimennie.

Bocsanat telefonrol irtam es nem latom egyszerre a teljes szoveget, remelem ertelmesen irtam.

Ha esetleg lenne kerdes akkor szivesen valaszolok.


Jobbulast kivanok az anyukajanak!

2016. ápr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!