Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a kiút számomra? A történe...

Mi a kiút számomra? A történetem röviden. 24év házasság után tavaly szeptemberben elváltam, , , viszont 1 házban élünk továbbra is, , mert egyiken semunkat. Tudjuk kifizetni a másikat, így a bíróság felosztotta a házunkat!

Figyelt kérdés

Időközben az exem munkanélküli lett,,,a jövedelme 28500ft mindössze,,a két lányunk nagykorú ugyan de még mindkettő tanul...én rokkantnyugdíjas vagyok 54000ft a havi jövedelmem,,,Nekem van 1 barátom aki 200km-re lakik tőlem,,havonta egyszer találkozunk 4 napra,,,Szeretnék megszabadulni attól,hogy együtt lakjak a volt férjemmel,,de nem látok semmi kiútat,,a házunkon van még 2700000ft kölcsön,,amit jó lenne kifizetni egybe,,de nem tudom megtenni,,hisz lassan az is problémát jelenthet,hogy a havi törlesztés fizetve legyen,,,eladni nem tudom,,mert egyik ok,,hogy 5-6milliót sem ér most nálunk a 14milliós házunk,,a másik pedig,,hogy ha el is adnám 5millioért abból ugye ki kellene fizetni a kölcsönt és akkor bizony nem igazán marad semmi,,,amiből 2lakást lehetne venni,,,

A barátomhoz sem tudok költözni,,mert a szüleivel él 1 kicsike házban,,az nem lenne jó megoldás,,,na és persze sajnos itthonra kell a nyugdíjam,,mert a rezsit egyszerűen nem tudnák miből fizetni,,,


Bocs,,hogy kissé hosszúra nyúlt a történetem,,


TUDTOK NEKEM VALAMI KIÚTAT AZ ÉLETBEN???


2010. ápr. 30. 12:49
1 2
 1/16 anonim válasza:
79%

Nos...

Szerintem ha sikerülne eladni a házat legkevesebb öt millióért, akkor úgye 1 millió forint körül marad neked.

Senkihez nem tudnál menni? Esetleg egy barához, vagy valahová... mindenesetre a hitel törlesztőrészlete már nem lesz gond, és talán azt az albérletre lehetne fordítani. Ha így ki tudna jönni, tök jó lenne, a férjed nélkül élhetsz a gyermekeiddel.

Ez csak egy lehetséges megoldás, mindenképp várjál még további válaszokra, hátha lesz jobb.

2010. ápr. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,,,én is gondoltam már erre,,csak sajnos én előrte gondolkodom és ha kiszémolom,,hogy az 1millio meddig elég albérletre akkor bizony megint sírva fakadok,,,,
2010. ápr. 30. 13:07
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem gondoltál még valami olcsóbb nyugdíjas otthonra? Hátha elég lenne a pénzed arra, és le lenne a gond a lakásról?
2010. ápr. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi,,de 44éves leszek,,,rokkantnyugdíjas és nem nyugdíjas,,
2010. ápr. 30. 13:10
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Akkor bocsi... Esetleg idős emberrel eltartási szerződés?
2010. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Semmi gond:)


Az eltartási szerződésre én is gondoltam,,nézem a hirdetéseket,,de egyelőre semmi,,na és ráadásul oda csak egyedül költözhetnék,,mi lenne a lányaimmal...

2010. ápr. 30. 13:18
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Jók a tippek, de nem gondoltok a volt férjre. Ő nem valószinü, hogy belemenne abba, hogy 5 millióért eladják a házat. Akkor ő utána hova menne? Ha reális áron nem tudjátok eladni a házat, akkor sajnos ki kell várni, még jobb értéke lesz.
2010. ápr. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%
Esetleg próbáld meg, hogy te adsz fel egyet! :) Vagy szoktak mondjuk kempingekbe vagy társasházakba vagy tanyára gondnokot keresni, oda költözhetnétek mindannyian, a párod is mehetne!
2010. ápr. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%
miért nem költözik inkább hozzátok a barátod? a te részedbe, segítene is, és ha van hozzá jogod, akkor miért ne? talán a férjed is elmegy akkor.
2010. ápr. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igy van az exem egyértelműen nem egyezne bele az eladásba,,,


Nincsenek munkalehetőségek a környékemen tehát nem jó ötlet hogy a barátom jöjjön ide,,,na és nem is tudom van aki tud úgy élni az új párjával,hogy ott az ex a másik szobában???

2010. ápr. 30. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!