Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Már reménytelennek...

Mit tegyek? Már reménytelennek érzem a helyzetet.

Figyelt kérdés
Mit tegyek ha alig bírok itthon lenni. Nemcsak a szüleimmel van a gond de a testvéreim is rendesen szívják a vérem. A családból szerencsére nem bántalmaz fizikailag senki de mentálisan úgy bántalmaznak mintha fizetnének nekik érte. De komolyan, rendesen nem telik el úgy nap, hogy ne sírnám duzzatra a szemem. Ma is rendesen összevesztem a szüleimmel pedig csak le akartam velük ülni, hogy normális ember módjára megbeszéljük a konfliktusokat és, hogy kompromisszumot kössünk. Én ugyanis teljes mértékben hajlandó lennék arra. Nem vagyok rossz gyerek. Mindent megcsinálok a ház körül ha megkérek de soha annyit se mondanak, hogy köszönöm...csak a hibát keresik a munkámban, hogy mit tudnának leszólni. Naszóval a tanulás az ami nálam kicsit necces. Megértem amikor arra panaszkodnak viszont az tényleg rosszul esik mikor tudják jól hogy tanulási rendellenességem van és nekem tízszer olyan nehéz megtanulnom két mondatot mint egy átlagos velem eggyidősnek. Minden nap szóbajön, hogy tanulhatnék jobban. Amire én törekszem is ugyanis minden nap hosszú órákig ülök a könyv és füzethalmazok fölött de sajnos nem sok arad meg a rendellenességem miatt. Aztán gye jön az, hogy én soha nem tanulok semmit az ég világon soha. A lényeg, hogy mivel nem vernek meg semmi a gyámügyhöz nem mehetek. Elszökni meg nem akarok (bár azért gondoltam rá) mert abból rosszabb sülhet ki. Megbeszélni a dolgokat pedig hááát.... csak ugy kb 6-7 éve próbálkozom de semmi erdmény. Ne értsetek félre azért hálás vagyok hogy eltartanak de ha szabad élnem ezzel a szóval ebben a lelki terrorban kicsit nehéz élni. Amiket leírtam abból nem biztos hogy kiderül milyen rossz ahelyzetem de próbálkoztam normális szöveget összeírni. De sajnos a rendellenességem miatt a megfogalmazás is necces. A helyesírási hibákért előre is elnézést kérek. Szóval ha valakinek van valami jó tanácsa mit tegyek azt megköszönném ha leírná. 16/L

2016. nov. 29. 21:22
 1/10 anonim válasza:
38%
Tanulási rendellenesség, ja... nálunk ezeket csak lustáknak hívták.
2016. nov. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8%

Akkor siess tescoban varnak dolgozni.

Aki nem tanul biorobot lesz belole

2016. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Tuti olyan szüleid vannak mint az első 2 kommentelő. Az ő gyereküket is előre sajnálom....

Nem tudsz mit tenni mint hogy 2 évig még lenyeled ezeket aztán pedig elköltözöl. 16 évesen pedig még kutya kötelessége eltartani téged. Max elmesélheted valakinek pl nagyszülő akivel jóban vagy.

2016. nov. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Oszinten mire vittek a lusta emberek ???
2016. nov. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok lusta mert tényleg rendesen tanuloksőt még többet is mint egy átlag 16 éves mert nekem több erőfeszítésre van szügségem, hogy megjegyezzem a tananagot se egyszerűen iszonyatosan hátráltat ez a tanulási nehézség és gyakran idegölő tud lenni, hogy 2 mondatot negyed órája próbálok megjegyezni és nem megy bele a fejembe. Olyankor próbálok lehiggadni, pár perc szünetet tartani esetleg inni egy kis vizet de utánna se sokkal jobb a helyzet.
2016. nov. 29. 23:00
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Poén hogy amit ti nem ismertek az a másiknak sem betegség. Ha a ti gyereketek lenne ilyen akkor is ezt mondanátok? Szégyen.
2016. nov. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod, ne írd le, mi ez a rendellenesség, de miért nem próbálsz javítanu rajta, akár orvosi/logopédus stb. segítségével? Az egyetemen többet kell majd tanulnod a középsulihoz képest, úgyhogy magadnak tennél szívességet (vagyis, ha vannak tovább tanulási terveid egyáltalàn). Mást nem tudsz tenni sajnos, mint hogy dolgozni kezdesz, és olyan melót keresel, ahol a fizetésed fedezi legalább egy szoba bérleti árát, és lelépsz otthonról 18 évesen.


Megértelek, mert nálunk a tesóm olyan, mint a te szüleid, és már ez is bőven elég.


23N

2016. nov. 30. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%

Dehogy megy egyetemre ..

Mar most panaszkodik nem birja

Aki igy all hozza az egyetemre be se kerul

2016. nov. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen gondotam rá, hogy esetleg tovább tanulok de szüleim folyton le akarna beszélni róla. Azt mondják ilyen tanulási nehézséggel esélyem sincs. Anyám folyton azzal gúnyolg, hogy csoda ha egyántalán sikerül leéretségiznie egy ilyen buta libának mint én. Mert amúgy erőszeretettel buta libáz mikor ideges. Logopédushoz járok, heti kétszer. A rendellenességemet nem nevezték meg mikor vizsgálaton voltunk annyit mondtak, hogy az agyam csak rövid idelyig képes tárolni az információt de van olyan is, hogy egyántalán nem. Gondolom a memóriámmal lehet valami nemtudom de diszkalkuliát is észleltek nálam ami miatt fel is vagyok mentve matekból ami nem volt rossz ötlet mert azóta eggyesről hármas-négyesre ugrottam. Nemtudo hogy.
2016. nov. 30. 16:35
 10/10 anonim válasza:
Azóta változott valami?
2020. júl. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!