Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztanya leszek hamarosan....

Keresztanya leszek hamarosan. Milyen ajándékot lenne érdemes vennem a keresztlányomnak és milyen szokások vannak még ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Például a keresztelőruháját nekem kell megvennem? A lelki részével tisztában vagyok a keresztszülőségnek és örömmel is vállalom, de ezek a szokásbeli kérdések még hiányosak nálam:) A kislány a napokban fog megszületni és 2-3 hónapon belül lesz a keresztelő.
2010. máj. 1. 10:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2010. máj. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Általában arany nyakláncot, vagy fülbevalót, szóval valami aranyat szoktak adni. De már hallottam olyanról is, hogy a keresztszülő vette meg a keresztelőruhát...
2010. máj. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A keresztelő általában meg szokták venni.Kislánynak ékszert, leginkább fülbevalót.Kisfiúnak nem tudom..
2010. máj. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
*ruhát
2010. máj. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A férjem bátyjáéknak és nekünk 3 hónap különbséggel születik babánk, keresztbe vállaltuk a keresztszülőséget egymás gyerekeinek. A mi babánk született először, és a sógorom-sógornőm nem szégyellte megkérdezni, hogy milyen ajándékot szeretnénk, amiről majd később is ők jutnak a kicsi eszébe.


A keresztelőruhát én veszem meg a fiamnak, a saját ízlésem szerint. :-)

2010. máj. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mikor megszületik, hatalmas plüss figut, a keresztelőre ruhát, aranyat! Utánna minden szüli, névnap, karácsony stb! Jó babázást!
2010. máj. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért fontos, hogy én hány éves vagyok, de nem titok, 31:)


Arra gondoltam én is, hogy az anyukával (legjobb barátnőm) együtt választanánk ki a keresztelőruhát, hogy az ő ízlése legyen és úgy veszem meg én.


Plüssfigurát (nagyon nagyot) már a babaszoba berendezésekor kapott, szóval ez már megvan:)

Nagyon elkényeztetős keresztanya leszek, az biztos, szegény szülők...:) Jöhetnek még tippek és az eddigieket is köszönöm. Az nem baj, hogy utána minden szülinapra, karácsonyra, húsvétra venni kell, nagyon szeretek ajándékozni, ha kevesebb pénzem van, akkor kreatívkodok, egy gyereknek az sokszor még jobb ajándék is.

2010. máj. 1. 10:58
 8/15 anonim ***** válasza:
Keresztelőruhát kellet vennem, arany fülbevalót vettem
2010. máj. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

én a keresztfiamnak babaruhákat kiscipellöket is vettem a plüsállatok és a keresztelöruha mellett is..

ékszert nem ajánlom mert picikorukban elég mozgékonyak és bármi megtörténhet ..

kislánynak természetesen a fülbevalót ajánlom..kisfiuknak általában karláncot szoktak adni..ha belegondolsz hogy bármikor belekaphat már nem is olyan jó ötlet..

most a keresztfiamnak motort vettem..igaz idösebb már 6éves :)

2010. máj. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen, az ékszerrel nekem is ez a gondom. Abból biztos olyat vennék, amit kicsit később hordhat majd, legalábbis én biztos nem lövetném ki a fülét kisbabakorban és a kisfiú babára sem adnék karláncot sem. De ez a szülők dolga, én még babavállalás előtt vagyok, az enyémnél majd én döntök, itt a szülők:)

Ruhákat, játékot kapott már most is, pedig még meg sem született:))

2010. máj. 1. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!