Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Konzervatív családban éltek?...

Konzervatív családban éltek? Mennyire?

Figyelt kérdés

Meg van szabva,hogy

-Ki mire költse a pénzét?

-Ki mikor megy aludni?

-Ki mit csinál napközben?

-Ki hogyan öltözködik?

stb.

Minden szempont érdekelne,továbbá az is,hogy ez szerintetek jó e vagy sem,ha igen miért,ha nem akkor miért nem?



2016. dec. 3. 18:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
27%

"Mi nem vagyunk konzervativok (nem jarunk templomba, nincs bajunk a melegekkel, kulfoldiekkel, stb) liberalis elveket vallunk,..."

Főleg egy ilyen komment után örülök, hogy nem libsi családom van. Ebből is látszik, hogy pont ti vagytok azok, akik gyűlölködnek, általánosítanak. Mi vallásosak vagyunk. Járunk templomba. DE nem utáljuk a külföldieket. Sőt sok külföldi rokonunk, barátunk van. A melegeket sem utáljuk, ameddig nem reklámozzák a másságukat, különösen gyerekek előtt. Ha attól rasszista vagyok, hogy kisebb rokonaimat óvom és az én gyomrom is felfordul férfiként a szoknyás, sminkes, körömcipős, csókolózó férfiak látványától, akkor vállalom. A gyengébbek kedvéért nincs bajom azokkal, akik nem reklámozzák és olyan helyen csinálják ezeket, ahová ez való : otthon, melegbárban.

2016. dec. 4. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
86%
Egyáltalán ne, szerencsére. Igaz, a "libsizés" itt is megjelent, de hozzá lehet szokni.
2016. dec. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem nem konzervatívnak, hanem parancsolgatásnak tűnik. Nem zezktől leszünk jobbak, ez olyan katonaság inkább.
2016. dec. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
41%

"Ebből is látszik, hogy pont ti vagytok azok, akik gyűlölködnek, általánosítanak. "


sajnalom ha magadra vetted, gondolom megvan az alapja.


Azert az tagadhatatlan hogy a konzervativok es a xenofobok halmazai kozott eleg nagy a atfedes.

2016. dec. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen helyzetű emberekre vagy főleg kíváncsi. A kérdésből az jön le nekem, hogy gyerekeknek/tiniknek szól a kérdés, akik a szüleikkel élnek, bár tudom, hogy sok olyan család is van, ahol felnőtt emberek uralkodnak egymáson.

Általában nem szabták meg a szüleim, hogy mire költsem a pénzem. Néha, ha nagyobb értékben volt,(karácsony, szülinap) és tényleg valami orbitális baromságot akartam venni, akkor azt nem engedték, de helyette mutattak mást ami szerintük "értelmesebb" de nekem is tetszik. Így lett pl hullámos papagájom beszélő Barbie helyett, azóta is örülök neki. De ilyet csak akkor csináltak, ha tudták, hogy én magam sem használnám az adott játékot. Pl. barbizni sosem szerettem, csak akkor valamiért bekattant, hogy az kell. Ők meg tudták, hogy öt percig örülnék neki, oszt annyi. Ellenben a műanyag állat figurákat imádtam, és arra engedték, hogy szórjam a pénzem, mert tényleg sokat játszottam velük. Ez úgy 10-11 éves kromig volt, utána már soha nem szóltak bele, hogy mire költök. Kivétel mikor tini koromban jött a cigi meg az alkohol, de persze ezekkel pont nem a pénz pazarlás volt a legfőbb problémájuk.

Az alvás is csak egészen gyerek koromban volt megszabva, kb amíg nem tudtam olvasni. Utána rájöttek, hogy úgyis olvasok zseblápmával a takaró alatt. Néha ha anyám felkelt valami miatt éjszaka és látta, hogy még ég nálam a lámpa, bejött rosszallóan, hogy nem igaz, hogy még nam alszok, de aztán kiment és békén hagyott.

Alsós koromban viszonylag komolyan vették a tanulást, néha kikérdztek, megnézték a házimat. De ha ezek megvoltak, akkor nem szóltak bele. Ha valami hülye sorozatot akartam nézni, akkor persze igen, de csak az elv miatt, hogy ne butítsam magam ilyenekkel. Tini koromban is nap közben mehettem ahova akartam, ott inkább azon voltak a balhék, hogy éjszaka mikor kell haza jönnöm.

Az öltözködésembe soha nem szóltak bele. A rocker korszakom volt a "legdurvább", de nem zavarta őket. Anyám néha élt építő kritikával, de ez inkább stílus tanácsadás volt, és nem szabály, hogy márpedig ezt veszed fel. Vagy megfogadtam, vagy nem. A piercinget, tetkót viszont határozottan tiltották, amiért azóta is hálás vagyok. Nem tudom, hogy ha ribisen akartam volna kinézni, abba mennyire szóltak volna bele.

Összességében szerintem a szüleim megtaláltak egy arany középutat. Vannak ismerőseim akiket sokkal szabadabban fogtak, és vannak akiket sokkal keményebben. Én szerintem a legtöbb dolgot úgy fogom csinálni, mint a szüleim.

2016. dec. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
40%
Hááát..Mondjuk azt igen.Mivel még kiskorú vagyok természetesen vannak szabályok.De van 3 amit MINDIG (kivéve ünnepek) be kell tartani:20.30-as fekvés,mindig foglaljam el magam vmivel tanulás után ( Lehetőleg nem elektronikai eszközzel),segíteni amiben tudok.Az öltözködésről annyit,hogy nincs:miniszokna,derék fölé húzott nadrág, rövid pólót csak úgy hordhatok hogyha veszek alá valamit:) Sztem ez a normális.Kellemes Karácsonyt😘🎄
2016. dec. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
47%

Apum nagyon szereti ha mindenki azt csinálja, amit mond. Közepesen konzervatív. Időnként idegesítő, de vannak jó oldalai is.

18/L

2016. dec. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Csak "hülyeségre" nem költhetünk pénzt

Én lassan 17 vagyok, öcsém 13 mindketten van hogy 11-ig fenn vagyunk hétköznapokon is, amikor kisebbek voltunk nyilván már 9kor elküldtek aludni de mostmár nem érdekli őket szerintem

Annyi van kikötve hogy tanuljunk max egy órát de azon kívűl amit szeretnénk

Én magam miatt öltözködök viszonylag visszafogodtan de biztos nem örülnének a "kirívó" ruháknak


Szerintem a mi családunk nagyon liberális és én ennek nagyn örülök, a szüleim minden döntésemet támogatták, mégha hülyeség is volt, elég szabadon neveltek minket. Igyekszem majd én is ezt tovább vinni

2020. márc. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!