Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet túlélni egy...

Hogyan lehet túlélni egy olyan családban, ahol mindenki utál mindenkit?

Figyelt kérdés
4-en vagyunk a családban és mindenki gyűlöli a másikat. Egyszerűen nem bírunk egymásra nézni és normálisan beszélni, csak a torkunkból szakadt 500 decibeles ordítással csúnya szavakat vágunk egymáshoz. Mindenki elkókad, ha hazajön az egyik családtag és nemhalt még meg.( ez az egy alól mondjuk én kivétel vagyok )Szüleim elváltak de csórók, így nem tudnak elköltözni és egymást ölik egész nap meg engem. A 6 éves kis-húgomra is kiterjed ez, ő is csak ordítani tud, agresszív, veri a szüleit, meg engem és antiszociálisan viselkedik. Én is nagyon agresszív vagyok és nekem is tönkrement már a szervezetem, műtöttek stressz miatt és épp hogy túléltem. Semmit nem hagynak nekünk, mindent ők erőltetnek ránk (pl nem választhatok magamnak diákmunkát vagy olyan iskolát, ahova járni akarok, ők mondják meg, hova menjek, semmi változtatás). Nagyon utálok felkelni és nap végére már csak a sírás megy, mert annyira megbántottuk egymást, hogy ennyit nem bírunk magunkra venni. Nem akarok elköltözni más szülőkhöz vagy gyámhatóságra menni de nem is akarok így élni. 18 évesen nem tudok elköltözni, hiszen nagyon szegények vagyunk + az is rátesz, hogy apám nem dolgozik (mert nem bírja már az életet ilyen családdal és hagy meghalni minket) és anyám is csak minimálbérért, így nincs anyagi hátterem. Szóval, hogyan éljek túl kérlek segítsetek.

2016. júl. 15. 16:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja amit rólam tudni kell, hogy 16 éves vagyok, csak azt elfelejtettem beírni és fiú
2016. júl. 15. 16:26
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos csak egy lehetőség van szerintem,mégpedig: Vársz 2 évet,és elhúzol koleszba,vagy bárhova.

Ezt a két évet próbáld meg úgy eltölteni,hogy minél kevesebbet vagy otthon (pl.tanulószoba,könyvtár,barátoknál alvás).

Remélem segíthettem :(

2016. júl. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nincsenek barátaim, kolesztől irtózok, rokonaim nem segítőkészek és utálnak minket
2016. júl. 15. 17:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért irtózól tőle de az is jobb, mint ez a légkör.
2016. júl. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerezz egy barátnőt,vagy egy embert aki szeret/szerethet úgy talán könnyebb kibírni.
2016. júl. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Látom itt nem csak a kishugoddal van baj, hanem az egész családdal. Az egyetlen amit javasolni tudok az a sport. Én valamilyen küzdősportot ajánlok, az levezeti a feszültséget. A box a legolcsóbb, oda sokan járnak találhatsz barátokat is. A szervezeted is helyrejönne a sportolástól. Ha erre sincs keret járj el futni és fegyencedzeni.
2016. aug. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!