Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek az Édesanyja, Édesapja...

Akinek az Édesanyja, Édesapja idő előtt (53évesen) lett özvegy, újraházasodtak?

Figyelt kérdés

Milyen a kapcsolatotok az uj párjukkal?

Volt valami konfliktus?



2016. dec. 4. 12:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Édesanyám 40 évesen lett özvegy, nem hogy nem házasodott újra, de még kapcsolata sem volt azóta. 24 éve.
2016. dec. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az új kapcsolat a kérdés.

Édesapám 9hónapja hunyt el és anya néha viccelődik ezzel.

Engem iszonyatosan zavar. De remélem ha be is következik, csak azután, hogy elköltöztem .

2016. dec. 4. 12:08
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Apám újra nősült anyám halála után nem sokkal. Mi már felnőttek vagyunk (2 gyerek) és eleinte még örültünk is, hogy nem lesz magányos az öreg, és végre megtalálta a boldogságát. De sajnos hamar kiderült, hogy rosszul választott, az új feleség egy részeg, rosszindulatú, pénzéhes r***nc. Ma ott tartanak, hogy a nő teljesen kiforgatta apámat a vagyonából,elérte, hogy a saját házát neki adja, és most ő az egyedüli tulajdonos. Apám meg ma sír, hogy a szemétláda minden nap elmondja neki részegek, hogy csak azért nem dobja ki az utcára, mert kell a nyugdíja, és arra vár, hogy meghaljon mert akkor jár neki az özvegyi nyugdíj. Na szerinted??
2016. dec. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ti nem örököltetek anyukad utan a ház felet?
2016. dec. 4. 12:35
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Anyámnak is volt egy lakása, és apámnak is háza amit még ő épített. Annak idején anyám és apám amikor összeházasodtak úgy egyeztek meg, hogy mindenkinek megmarad a maga tulajdona amit úgyis a gyerekek fognak örökölni. Elvoltak így, nem is volt gond vele. Anyám lakását meg is örököltük. Sőt apám egyik ötlete az volt, hogy anya lakása legyen az enyém (mert én azt jobban szerettem) az apu háza legyen a bátyámé. A bátyámmal meg is beszéltük, hogy ha eljön az apu öröksége is, akkor utána rögtön ki-ki lemond a másik javáról. Vagyis a bátyám lemond anyu által örökölt lakásról az én javamra így az teljesen az enyém lesz, és én meg lemondok az apu házáról a bátyám javára ami teljesen az övé lesz. De apám mindent oda adott annak a szemétnek. Nem az örökség, mert az minket nem érdekel, mert ott a másik lakás, csak az, hogy nyugdíjas korára hajléktalan lett az apám minden nap azért retteg , hogy a nő ne dobja ki az utcára. Mi meg tehetetlennek vagyunk, mert hiába mondjuk hagyja el, váljon, az csak egy ház. Költözzön hozzám, vagy a bátyámhoz, és azt a pár évet ami van még neki, élje nyugisan, békésen le. De apám az ostobasága ellenére ragaszkodik a házához ami már nem az övé.
2016. dec. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De miert iratta ra?
2016. dec. 4. 13:16
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Azért egy jó ügyvéd nem ártana.

Gondolom "ajándékozás" jogcímen ment az átírás, nem hiszem, hogy adásvételit írtak volna és adóztak volna egy nemlétező pénz után.

Az ajándék pedig visszakövetelhető méltatlanná válás esetén.

Itt pedig az van!

Én nem hagynám a helyetekben, elvégre a bátyád reménybeli otthonáról van szó és ez manapság nem két fillér, valamint annak lehetőségéről, hogy apátok az utcára kerül.

Tessék szépen utánajárni!

2016. dec. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Bocs' a válaszom az 5-nek szólt!
2016. dec. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hogy miért íratta rá? Fogalmunk sincs. Én csak arra tudok gondolni, hogy apám teljesen a hatása alatt állt, és az öregkori butulás következményei is lehet.Nevezhetjük öregkori szenilisnek is. Voltunk ügyvédnél. Az ügyvéd szerint már semmit nem tudunk tenni, mert mi túl későn tudtuk meg az egész helyzetet. Mire mi megtudtuk eltelt 5 év. Végig titkolták, és mi nekünk álmainkba se jutott volna eszünkbe, hogy az az alak így kihasználja az öreget. Azért sem tudunk semmit sem tenni, mert apám önszántából írta alá az iratokat közjegyző előtt. Elválni még nem váltak el, mert írtam, hogy a nyugdíjára azért szüksége van, mert ő egész életében nem dolgozott, és jó ha kap 30 ezer forintot. De apám nyugdíja a legmagasabb. 76 éves emberről beszélünk egyébként.
2016. dec. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem a szüleimnél, de a nagyszüleimnél volt ilyen. Nagypapám a negyvenes évei végén járt, amikor a nagymamám meghalt. Pár évre rá (kb. 3-4) összejött egy új nővel, aki szintén özvegy volt és hamarosan hozzá költözött a nő. Ekkor már anyukám nem élt otthon és eleinte nem is örült az újonnan kialakult helyzetnek, de aztán szép lassan megkedvelte a papám új párját, aki később a felesége is lett. Én már úgy ismertem meg kisgyerek koromban, hogy ő a mamám. Tényleg úgy is viselkedett velem, mintha a saját unokája lennék (pedig volt neki amúgy is több). És ez a mai napig fennáll, pedig már 80 felett járnak.
2016. dec. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!