Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is ki kéne rakni...

Szerintetek is ki kéne rakni a barátomat, akit már 2 hónapja mi tartunk el?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy az egyik gyerekkori barátomat kidobták otthonról (32 éves) és mivel nem tudott sehova menni befogadtuk a családba pár hónapra, amíg nem áll talpra.



Megállapodtunk abban, hogy keres magának munkát és leszokik a cigiről, illetve nem iszik alkoholt míg nálunk van. Ez így rendben is lenne, csak az a baj, hogy minden munkahelyéről 1-2 nap után eljött, arra hivatkozva, hogy nagyon megerőltető, esetleg bunkóba főnök, ez azért is kiábrándító, mert nem ugrálhat 10 osztállyal, szakma, nyelvtudás és munkatapasztalat nélkül. Ezt vidzont ő bem érti meg. Továbbá rendszeresen cigizik is, tegnap rajta kaptam, hogy a házban dohányzik és még neki állt feljebb, illetve rendszeresen előfordul, hogy részegen jön haza, amit a feleségem nem bír elviselni. Igaz alapból utálja a barátomat, mertegy buta, bunkó prolinak tartja. (Ami sajnos igaz is...) Csak azért tűrte meg eddig, mert ha mi nem fogadjuk be utcár került volna. Viszont mostmár meg akarunk tőle szabadulni, de enélkül, hogy hajléktalan legyen belőle. Sajnos a szülei nem fogadják vissza, elegük lett belőle.


A legutóbbi incidens alkalmával én is majdnem kidobtam. Ugyanis amikor elbeszélgettem vele arról, hogy nem ártana gyorsan állást keresni, azt mondta, hogy ráér, mondtam neki, hogy ez nem így van, mert nem akarjuk évekig eltartani. Erre ő azt mobdta, hogy milyen szemetek vagyunk, mert bőven van pénzük (feleségem fogorvos, én jogász) arra, hogy eltartsuk.

Ennél persze cifrább volt, de nincs kedvem részletezni.


Szerintetek szemétség lenne kirakni? Fiatalon nagyon jó barátok voltunk, de mostanra csak egy élősködők lett.


2016. dec. 9. 17:16
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

Felmerült bennem a kérdés, hogy miből vesz cigit, meg piát?

Alaphangon ez minimum 2ezerFt/nap.

Remélem nem lop meg benneteket!

2016. dec. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim válasza:
17%

Szabadulj meg tőle mielőtt teherbe ejti a feleséged.

Vagy már késő?

2016. dec. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

Amúgy az nem kérdés, hogy meg akarunk tőle szabadulni, csak eredetileg mivel senki nem fogadta be (az olyan barátai sem akikkel napi szinten találkozott) úgy döntöttünk, hogy amíg össze nem kapja magát maradhat, kap egy üres szobát és kaját, mást nem. Ez így is van. Csak leszögeztük, hogy lehetőleg karácsony előtt találjon munkát és albérletet. Ez úgy néz ki nem fog menni.

Most kap egy utolsó lehetőséget, tehát megpróbálja megszerezni a lentebb írt állást és elköltözhet egy albérletbe (pontosabban egy szobába a város másik végén). Azt kivennénk neki három hónapra és kapna 50 ezer forintot. Ha ez nem jó, jan. 1-én mehet amerre akar.

2016. dec. 9. 21:55
 34/41 anonim ***** válasza:
90%

Minden tiszteletem a párodé, mert elviseli a hiéna haverodat. Karácsonykor nem szívesen látnék vendégül egy ilyen barátot. Ez az egész helyzet teljesen tönkreteheti a párkapcsolatod.

Próbáld meg most az ünnepek előtt "lepasszolni" a srácot a szüleinek. Ha ez nem megy akkor marad az albérlet és a többet be nem engedés ahogy a többiek leírták.

Kedves kérdező, Te meg többet ne legyél palimadár!

2016. dec. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
75%
9: Ez nagyon jó!:)
2016. dec. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
85%
Ebből aztán nem csinálnék lelkiismereti problémát. Amennyit erre a semmirekellőre költöttetek, megkaphatta volna egy nehéz sorsú család, vagy egy beteg kisgyerek... de még egy kutyamenhelyen is jobb helye lett volna.
2016. dec. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
41%
Ez a viselkedés,amit a barátod csinál az nem más,mint elősködés.Téged és a feleségedet,pedig az orránál fogva vezet és jót röhög a markotokba.Ha nekem ilyen barátom lenne egy forintot nem adnék neki nem hogy a lakásba beengedném.Nagyon csúnyán megvezet benneteket és ti ezt bárgyún hagyjátok.
2016. dec. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

Legalább a feleségedet tiszteld meg azzal,hogy nem élsz vissza a jóindulatával.Nyilván nagyon zavarja őt is a helyzet,de nem szól még..Szerintem ne várd meg,hogy ő költözzön el hamarabb,mint a barátod.

Ha annyira el akarna költözni a barátod,akkor nem variálna és elvállalna bármilyen munkát.+ ez több a soknál,hogy a házatokban is rágyújt,holott kértétek,hogy ne tegye.Nem tisztel titeket,csak kihasznál..

Én kitenném a cuccaival együtt és megköszönném a feleségemnek,hogy eddig eltűrte miattam.

A barátnak meg nyugodtan megmondhatod,hogy nem az öletekbe hullott a pénzetek,hanem keményen tanultatok érte évekig és most is rendesen dolgoztok.

Ő se nem tanult,se nem dolgozik.Az ő hibája,hogy nincs pénze.Ez van.

2016. dec. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

Amúgy menni fog, jövő héten költözik, először húzta a száját a talált munkára és albira, de mondtam, hogy nincs választása vagy ez, vagy az utca.


A feleségem eltűri, mert ő is ismeri legalább annyi ideje mint én, fiatalon jóba voltak, csak miután ilyen lett a "barátom" megutálta.

2016. dec. 11. 11:26
 40/41 anonim ***** válasza:
kitenni és kész.
2016. dec. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!