Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktatnátok rá a...

Hogyan szoktatnátok rá a házimunkára?

Figyelt kérdés

Egy pár évig itthon voltam, nyilvánvalóan én láttam el a háztartást.

A férjem néha-néha felsöpört, vagy éppen bepakolt a mosogatógépbe, ha nagytakarítottam, szorgoskodott ő is, de sosem vártam el tőle, hogy komolyan, ne adj' Isten egyedül takarítson.

Most végre visszaállok dolgozni, rögtön három műszakba, míg ő állandó délelőttös. Én leszek jobban leterhelve.

Szeretném minimum fele-fele arányban végezni a házimunkát (főzni pl. csak én tudok), de ő annyira frászt kap a ténytől, hogy inkább könyörög, hogy maradjak háztartásbeli :D

Persze ez nem így működik.

Szerintetek hogyan érdemes rászoktatni, hogy magától megtalálja a tennivalót a lakásban? Eddig akárhányszor kimaradtam egy pár napra, elszabadult itthon a pokol, vágni lehetett a mocskot, neki meg persze megfelel úgy is.


2016. dec. 12. 12:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Abba,hogy magától megtalálja a munkát nem bíznék.Minden nap bízz rá valamit.Egyszer csak megszokja.
2016. dec. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%

HA ilyen gyerekes, akkor kezeld is úgy! Írd ki minden napra, hogy mi a feladata, kérd számon, és ellenőrizd le!

Pl. hétfő: felseprés, felmosás, vacsora után elmosogatás. Kedd: betenni a ruhákat a mosógépbe, kiteregetni, bevásárolni.


Dedós megoldás, de nagy választási lehetőséged nem lesz.


Arra készülj fel, hogy most hónapokig nem teszed le az ostort (képletesen szólva), mert a férjed ha teheti, akkor ellinkeli, és várja, hogy majd te megcsinálod. Ha egyszer-kétszer bejön a számítása, akkor onnantól egyre kevesebbet vállal magára, és a végén mire észbe kapsz, te csinálsz mindent, ő meg pihenget munka után.

2016. dec. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
Öhm, nem azért mondom, de miért mentél feleségül egy gyerekhez? :/ Az eszem megáll attól, hogy egy elvileg felnőtt emebrnek semmi igénye nincs a tisztaságra és úgy kell nógatni, mint valami dedóst. Ez hogy nem taszító másnak?
2016. dec. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

Kérdezd meg, mi az, amit szívesebben csinálna, és mi az amit egyáltalán nem.

Nálunk szívesen kiporszívóz, felseper, felmos. Nagyobb edényeket, amiket nem pakolok be a mosogatógépbe, elmossa. Ha kell, alkalmanként megfőz.

Nem mos, száraz ruhát nem hajtogat, csempéket is én pucolom. De amikor veszélyeztetett terhes voltam, és kötelezően feküdnöm kellett, mindent megcsinált.

2016. dec. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Elöször is ülj le vele elbeszégetni, hogy a háztartás KÖZÖS terület, ebbe neki is be kell szállnia, nem "segíteni", hanem egy részt átvállalni.


Másodszor egyezzetek meg közösen, hoyg mi a te munkád, és mi az övé: ahogy írtad, fözni csak te tudsz, akkor ez egyértelmüen a te részed, de akkor neki kellene takarítani (aditt esetben pontos listával, hogy melyik nap mit - és hogyan - kell elvégezni).


Ez persze egy ideig rengeteg kitartást követel töled, mert neked nem szabad "megszánni" és elvégezni helyette, ki kell böjtölni a rendetlenséget, amíg végre ö is elvégzi.


Ha abszout nem hajlandó erre, akkor közöld vele, hogy ha nem tesz semmit otthon, akkor hívsz egy takarítónöt, de akkor az az ö költsége, valamiröl NEKI kell lemondani (az idönkénti sör, haverokkal eljárás, vagy egyéb, ami csak neki pozitív)

2016. dec. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
12%

Miért érzem úgy, hogy a családi tűzhelyes kérdés után ez csak trollkodás?


"e ő annyira frászt kap a ténytől, hogy inkább könyörög, hogy maradjak háztartásbeli :D "

2016. dec. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%
Ha ennyire nem kell a te fizetésed a háztartásba, akkor miért mindjárt 3 műszakba mész dolgozni?
2016. dec. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%

Ha egyáltalán nem csinálja és ez a jövőben sem változik, akkor néha hívnék egy takarítót.

Gondolom, jól keres, ha azt akarja, h maradj otthon és ne dolgozz. Kettőtök keresetéből csak kijön egy takarítónő, legalább heti egyszer.

2016. dec. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, valószínűleg készítek egy beosztást az első időkre :)

Nem rossz ötlet, hogy mindenki azt tegye, amit szívesebben megcsinál... de akkor a vécé kire marad? :D


A férjem személyi higiéniájával nincsen probléma, kupisnak pedig azért kupis, mert megszokta, hogy mindent én suvickolok itthon. Ettől nem tartom gyerekesnek, mindenki utálhat valamit megcsinálni, nála az éppen a takarítás.

Nógatni eddig nem kellett, mert háztartásbeliként önként vállaltam a feladatot, egyébként pedig mint írtam, eddig is besegített. Valószínűleg ezután sem kell, a kérdésem arra irányult, hogy mi lehet a mindenki számára kényelmes megoldás.

Mindkettőnknek problémás lesz, neki a takarítást kell megszoknia, én pedig az első időkben, míg átállok a munkára, valószínűleg minden szempontból használhatatlan leszek.


Valóban, nagyon jól keres, ezért is maradtam itthon eddig, így nyugodtan koncentrálhattam a művészi hobbijaimra. A szakmám technikusi, de mivel nagy űr tátong a szakmai tapasztalataim helyén, most a szamárlétra alján kezdek.

Nem kellene dolgoznom, és nem is várja el, de éppen egy nagyobb összeget gyűtjünk, és sokkal előbb össze fog jönni, ha nem csak széttárt karokkal várom, hogy apránként hazahozza, miközben az én fizetésem teljes egészében félre lehetne tenni.

Egyébként sem árt, ha valamit én is fel tudok mutatni, ha esetleg rászorulnánk az én munkámra is.


A takarítónőt ő is bőszen ajánlgatja, de ugyanezen okokból én kihagynám a buliból :)

Ha nagyon nem akar összejönni az a takarítás, akkor is csak hetente egyszer engedném, mert neki is meg kell szoknia, hogy rendet tart maga körül.

Ha velem bármi történik, akkor ne legyen már ennyire tehetetlen.

2016. dec. 12. 13:21
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

Nem szoktatnod kell, nem a gyereked, nem a háziállatod.


Kommunikáció.

Kedves Géza! Beszélni szeretnék veled. Teljes állásban fogok dolgozni, sőt, rosszabb munkarendben, mint te. Már csak ezért sem akarom továbbra is ezt a cselédtempót folytatni. Ketten élünk, a háztartás a kettőnké, így ketten, felesben kell ellátnunk azt. Nem, nem foglak idomítani és listát írni, mert annál több eszed van, és nem aláználak meg vele. Azonban el kell osztanunk a heti feladatokat.

1, Aki olvasni tud, főzni is.

2, Hetente egyszer port le kell törölni, porszívózni.

3, Vizes helyiségeket szintén ki kell takarítani.

4, Mosni, teregetni, vasalni kell.

5, Bevásárolni, főzni.

6, Számlákat fizetni.


Mivel én sem ilyen génekkel születtem, ahogy senki, így te is képes vagy ezeket ellátni. Most pedig beszéljük meg, hogy ki, mikor, mit fog elvégezni a KÖZÖS háztartásunkban, szigorúan FELESBEN.

2016. dec. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!