Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti felvállaljátok a konfliktus...

Ti felvállaljátok a konfliktusokat vagy inkább lenyelitek a békát?

Figyelt kérdés

Az én családom nagyon felszínes, csak az számít hogy a látszat meglegyen.

Testvérem folyamatosan kihasznál minket és ők semmit nem csinálnak szinte. Gondtalanul élnek, még bevásárolni is csak akkor járnak ha kedvük tartja. Manipulatívak és gonoszok. A legszebb az egészben hogy senkit nem zavar rajtam és a páromon kívül.

Én meg a család fekete bárányaként mindig tűrtem mert tudom hogy nem állnának mellém. Volt rá példa hogy a sógorom leri. Bancozott, mert neki nem tetszett hogy nem szakítottam a 4 éve tartó kapcsolatommal. Megfenyegetett hogy megoszt rólam intim dolgokat a neten (beszélgetéséket). A szüleim ott is csak szét tették a kezüket hogy hát ez van, nincs mit tenni.

Testvérem is nyíltan vállalja hogy kihasznál mindenkit, és még röhög is rajta de a többiek erre nem is reagálnak. Kezdem úgy érezni hogy megbolondulok.

Mások is a homokba dugják inkább a fejüket a tapasztalataim szerint. De én ezt nem bírom tovább.

Szerintetek vállaljam a konfliktust és legyek közellenség a családban?



2016. dec. 13. 12:20
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja és mióta megszületett a gyerekük (az első unoka és dédunoka egyben!!!), azóta ezt is felhasználják. Persze ki ne segítene egy kisgyereknek? Vagy a szegény leterhelt anyukájának? Nekik alig van pénzük stb. Közben most vettek egy új 2. Tévét a kisbaba szobájába, több száz ezres számítógépet (volt csak már menőbb kellett), 50 ezres fülhallgatót, meg étteremben is voltak az elmúlt hónapban 3x is...
2016. dec. 13. 12:25
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vállalom fel ha érdekel annyira a dolog és van tétje. Amúgy nem érdekelnek az emberek. Engem a látszat abszolút nem érdekel, az sem hogy ki mit gondol rólam, azt teszem ami nekem jó és úgy élem az életem ahogy nekem jó. Senkinek nem akarok megfelelni.


Először is ne hagyd hogy kihasználjanak és ne élj a testvéreddel ha ennyire nem jó a kapcsolatotok.

2016. dec. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%

" Persze ki ne segítene egy kisgyereknek?+ Én, nem érdekelnek a gyerekek.

"Vagy a szegény leterhelt anyukájának?+ Én nem segítenék, ő szülte, ő vállalta.

"Nekik alig van pénzük stb. Közben most vettek egy új 2. Tévét a kisbaba szobájába, több száz ezres számítógépet (volt csak már menőbb kellett), 50 ezres fülhallgatót, meg étteremben is voltak az elmúlt hónapban 3x is..."


Ne turkálj a pénztárcájukban, arra költik a pénzt amire akarják. Havonta 3x étteremben? Naponta járok háromszor, arra való az étterem hogy ott együnk. Ennyire vágod hogy mikor hol esznek? beteges!

2016. dec. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Na tessék én vagyok a hülye megint. Erről beszélek.

Nem érdekelne mire költenek, ha közben nem anyámmal vitetnék az ingyen kenyeret magukhoz gyalog, miközben nekik kocsijuk is van.

Másokat küldenek bevásárolni, hogy ne kelljen megmodulniuk.

Vagy az idős beteg dédnagymamát is inkább áthívják hadd gyalogoljon, mintsem ők mennének kocsival hozzá.

De cserébe ők soha nem tesznek meg semmit, mert ők nem érnek rá, vagy nincs kedvük.

Elegem van abból hogy folyton szívességet kell nekik tenni.

Mikor vizsgaidőszakban nemet mondtam és besokalltam hogy más gyerekét pelenkázom és más lakását sikálom a saját dolgom helyett még én voltam az önző...

2016. dec. 13. 12:37
 5/19 anonim ***** válasza:
16%

Ne haragudj, de nem világos egészen a dolog: ezek szerint te IS ott élsz velük (meg a szüleiddel) egy lakásban?


Ebben az esetben a megoldás, hoyg sürgösen önállósodsz és elköltözöl egy saját lakásba/albérletbe a pároddal.


Ha meg külön élsz, akkor nem látogatod öket és akkor nem tudod, ki mit és hogyan csinál.

2016. dec. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ja és nem élek velük. Kaptak lakást is ingyen a sógorom gazdag szüleitől, úgyhogy hamar össze tudtak költözni.

Ennek ellenére tudom hogy hova járnak és mit vesznek ugyanis mesélik és szoktam náluk robotolni mint írtam.

Nem titkolják ezeket a dolgokat, hanem dicsekszenek vele. Én nem kémkedek utánuk.

2016. dec. 13. 12:45
 7/19 A kérdező kommentje:

Szüleimmel élek akik szintén nekik teljesítenek rabszolga munkákat. Úgyhogy még ha én nem is megyek hallom tőlük, plusz messengeren is zaklat ezekkel, hogy menjek át, segítsek ebben-abban, vigyázzak a gyerekre, vegyek ezt-azt stb.

Ha nem írok vissza akkor a szüleinken keresztül üzen.

2016. dec. 13. 12:47
 8/19 anonim ***** válasza:
33%
Akkor költözz el.
2016. dec. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Vállald, legyél közellenség, költözz el és alig járj haza.

Én átérzem, nálunk öcsémmel vannak így, jaj szegény hímestojás, közben olyan ocsmány dolgokat csinál...kizsigereli a szüleimet, lop tőlük, cselédként használja őket.


Nálam az vált be, hogy ignorálom- persze előtte elmondtam a véleményemet.

2016. dec. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 acelsziv ***** válasza:
100%

De mi a francért "robotolsz" nekik? És a többiek miért pucsítanak? Ha ilyen ostobák és élhetetlenek vagytok akkor meg is érdemlitek, hogy kihasználjanak titeket.

Micsoda család... Igen, vállald a konfliktust és aztán szakíts meg velük minden kapcsolatot ha kell.

2016. dec. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!