Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti felvállaljátok a konfliktus...

Ti felvállaljátok a konfliktusokat vagy inkább lenyelitek a békát?

Figyelt kérdés

Az én családom nagyon felszínes, csak az számít hogy a látszat meglegyen.

Testvérem folyamatosan kihasznál minket és ők semmit nem csinálnak szinte. Gondtalanul élnek, még bevásárolni is csak akkor járnak ha kedvük tartja. Manipulatívak és gonoszok. A legszebb az egészben hogy senkit nem zavar rajtam és a páromon kívül.

Én meg a család fekete bárányaként mindig tűrtem mert tudom hogy nem állnának mellém. Volt rá példa hogy a sógorom leri. Bancozott, mert neki nem tetszett hogy nem szakítottam a 4 éve tartó kapcsolatommal. Megfenyegetett hogy megoszt rólam intim dolgokat a neten (beszélgetéséket). A szüleim ott is csak szét tették a kezüket hogy hát ez van, nincs mit tenni.

Testvérem is nyíltan vállalja hogy kihasznál mindenkit, és még röhög is rajta de a többiek erre nem is reagálnak. Kezdem úgy érezni hogy megbolondulok.

Mások is a homokba dugják inkább a fejüket a tapasztalataim szerint. De én ezt nem bírom tovább.

Szerintetek vállaljam a konfliktust és legyek közellenség a családban?



2016. dec. 13. 12:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%
#3: De azért nyomor van, meg viktatúra ugye? Szánalmas...
2016. dec. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Azon dolgozom, hogy el tudjak költözni nyilván.

De míg nekik ingyen a fenekük alá toltak egy lakást, nekünk gyűjteni kell rá és keményen megdolgozunk mindenért.

Remélhetőleg jövő nyáron hitellel megvalósulhat az álmom.

Azért segítettünk mert normális családokban is szokás segíteni egymást. De azért ez már pofátlanság szerintem, mert egyoldalú és olyanokat csináltatnak meg másokkal amit ők is meg tudnának csak így kényelmesebb.

Igazságtalan ez az egész.

2016. dec. 13. 13:25
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsolat megszakít. Szülőkkel is mert nem védenek meg.
2016. dec. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
56%

"Azon dolgozom, hogy el tudjak költözni nyilván.

De míg nekik ingyen a fenekük alá toltak egy lakást, nekünk gyűjteni kell rá és keményen megdolgozunk mindenért."


Szerintem ez a fő gondod, az irigység.

Én azért furcsállom, hogy az egész család másképp látja a dolgokat mint te.

Nem lehet, hogy neked nincs igazad?

Mi a történetet csak a te tolmácsolásodban ismerjük, érdekes lenne meghallgatni az övékét is.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak, én minden sz@rért nem állok oda cirkuszolni, mert hiteltelenné válik az ilyen ember, még akkor is, amikor igaza van.

Viszont azoknál a dolgoknál, amiknek tétje van számomra, arról normál hangszínben, röviden és tömören elmondom a véleményem és ahhoz tartom magam a továbbiakban.

2016. dec. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nem akarsz nekik segíteni, mert nem bírod őket, úgy érzed, kihasználnak, akkor ne tedd. Vállald fel a konfliktust, mondd meg nekik, hogy miért nem. És ezek után meg ne foglalkozz azzal, ha szidnak. Nem érdekes. Ők (sem) szentek, mint ahogy leírtad. Ha a szüleid meg akarnak nekik segíteni, átviszik gyalog a kenyeret, akkor az az ő dolguk, majd ha teher, akkor megmondják vagy a hátuk mögött puffognak, de ezt nem neked kell megoldanod ezt a részét.
2016. dec. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
53%
Azt mondjuk nem értem, a sógorodnak hogy lehet a birtokában rólad intim dolog??
2016. dec. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nekem puffognak a szüleim is hogy fáradtak nem bírják, de csináljak, mert hát szegények...

Úgy hogy feltörte a facebookom lévén informatikus a szentem.

De látjátok még itt is a válaszolok negyede kb. arra gyanakszik hogy én vagyok a nem normális. Hiába írtam le hogy nyíltan felvállalják hogy kihasználnak másokat és röhögnek rajta.

Azért nem ad senki igazat a családból nekem, mert nekik az a lényeg hogy a látszat meglegyen hogy minden tök jó.

Ha én kinyitom a számat akkor én vagyok aki megbontja a rendet és én leszek a közellenség. Szerintem úgy beteg a családom hogy van. De még egy fél évet így is ki kell bírnom velük.

2016. dec. 13. 14:37
 18/19 anonim ***** válasza:

Informatikusként mondom, hogyha feltörte a facebook-od, akkor igen komoly szaktekintély kell hogy legyen. Ez esetben bőven jól keres. Sokkal valószínűbb, hogy beléptél náluk, vagy az otthoni gépeden, telefonodon nézett bele.


Egyébként hogy on legyek, le kell tojni. Tudod ki hagyná, hogy a csicskának nézzék? Ha a wc-ülőke úgy marad, vagy a kenyeres zacskó, na bumm, nem kell folyton szólni. De ez már más kategória. Egyszerűen nemet kell mondani, és megtanulnak magukról gondoskodni.

2016. dec. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyik rokonról van szó, és miben áll a konfliktus / kihasználás.

Akikkel napi kapcsolatom van, ott a kisebb konfliktusokat is felvállaljuk és megbeszéljük, mert ha bármelyikünk is "tűrne", akkor csak nőne a feszültség, és jobb egy 15 perces perpatvar, mint a hosszú távú fagyos légkör, ami idővel úgyis csak egyre rosszabb lesz:(

Távolabbi rokonok esetében inkább csak nem szoktam hagyni, hogy kihasználjanak, de udvariasan szoktam hárítani, de volt már olyan rokon, akinél viszont betelt a pohár, és kitálaltam neki, hogy mit nem vagyok hajlandó eltűrni tőle a továbbiakban - azóta megszakadt a kapcsolat:S

2016. dec. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!