Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőttek! A ti családotokban...

Felnőttek! A ti családotokban a szülők pénzügyi helyzete tabutéma?

Figyelt kérdés

Tudjátok hogy mennyit keresnek a szüleitek,mire mennyi megy el?

Már felnőttem,de se gyerekként,se most nem tudom mennyi a bevételünk.

Azzal lettem elküldve,mikor megkérdeztem apámat a fizetéséről,hogy "Nem mondom meg". ...



2016. dec. 15. 19:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
94%
Furcsa hozzáállás, én is ismerek ilyet, de az illető másban is hasonlóan vélekedik, egy diktátor. Én nem gondolnám, hogy ez titok lenne, nálunk sosem volt ilyen. Mondjuk az én szüleim már nyugdíjasok, de tudom, mennyi a nyugdíjuk, nem titok. Nálunk sincs titok abban, hogy ki mennyit keres, bár az én lányomnak még nem sokat mond az összeg (8 éves).
2016. dec. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
94%
Én már nem élek a szüleimmel, anyám már meghalt pár éve. Gyerekkoromban semmit sem tudtam a pénzügyekről, hogy mennyi a bevételünk és kiadásunk.Tiniként sem.Nem tanultam meg a pénzt sem beosztani. Ha kaptam zsebpénzt, egyből hülyeségekre költöttem.Mára már szülő vagyok,és a lányomat már ovis kora óta beavatom, persze az ő szintjén, hogy legyen fogalma az életről, mire önálló lesz.
2016. dec. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudom pontosan de azt igen, hogy kettejüknek 1 millió felett van a bruttó bérük. Olyan 1 és másfél millió között a pontos sávot ezen belül nem tudom. Muszáj tudnom a helyzetünket, mert mi összetartunk és jó ha tudjuk ki mennyivel tudja a másikat körülbelül támogatni. Bár még alig vagyok felnőtt. 20/f
2016. dec. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Amig otthon laktam akkor nagyjabol tudtam mennyit keresnek a szuleim, de pl. azt hogy mennyi megtakaritasuk van arrol fogalmam nem volt es nincs a mai napig sem, de igazabol nem erdekel, az o dolguk. Amikor elkezdtem dolgozni akkor ok tudtam mennyi a fizetesem, de most mar nem tudjak, nem erdekli oket konkretan.


A lanyom 12 eves es nem tudja mennyit keresunk, meghozza azert nem mert nem szeretnem ha ez az ismerosi koreben beszedtema lenne. Majd ha kicsit idosebb lesz es jobban tisztaban lesz azzal hogy mit osztunk meg idegenekkel es mit nem es majd erdekelni fogja akkor elmondjuk majd neki, de ugy vettem eszre nem igazan foglalkoztatja a dolog.

2016. dec. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tabu,de most h én rendezem anyum kártyáját azaz én veszem le neki a pénzt,iletve netbankját is nézem tudom mennyit keresnek, a számlákkal is tisztában vagyok tudom mit mire mennyit költenek!
2016. dec. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem beszélünk róla sűrűn, de nagyságrendileg tudom,mennyi a bevételük. Illetve anyukám fizetése változó, azt gyakrabban megemlíti, hogy most épp mennyit kapott, nyilván nem forintra pontosan.

Azt is tudom nagyjából mennyi megtakarításuk van. Ők is tudják én mennyit keresek, kb.mennyi van a megtakarítási számlámon.

Gyerekként is koromnak megfelelően tisztában voltam vele, meddig ér a családi költségvetés.

Azt, hogy mire mennyit költenek, nem igazán szoktuk megbeszélni, csak ha valami nagyobb dolgot vesznek esetleg.

2016. dec. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt alapvetően mindig is tudtam, hogy mennyi a fizetésük, esetleg azt is, mikor mennyi támogatást kapnak utánunk, mennyi a megtakarításuk, de komolyabban sosem folytam bele.


Apám révén a "kiadások" folyton hangoztatva volta, egy rohadt alkoholista volt aki folyton a szemünkre hányta azt is ha 1000 Ft-ot ránk költött.

2016. dec. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
33%

"Már felnőttem,de se gyerekként,se most nem tudom mennyi a bevételünk. "


Nem igazán értem, miért kéne ezt neked tudni. Én se tűzöm ki rajzszöggel a falra a bérpapíromat...:-) Egyszer látta meg valamelyik gyerekem az SMS-t, amikor megjött a fizum, rögtön elkezdett kombinálni, hogy ha ilyen sokat keresek, akkor neki ez meg az kellene. Meglepő volt, nem így neveltem őket, de ha már benne voltunk, mondtam neki, hogy fogjon papírt, tollat, diktálok. Szépen leírta egyik oszlopba a bevételt, a másikba az állandó kiadásokat (rezsi, megtakarítások, biztosítások, lakáskasszák, kaja, egyebek), aztán megkérdeztem, szerinte utóbbiakból melyik rá eső dolog mellőzhető, mert akkor természetesen jut fölösleges marhaságokra is. Több szó nem esett az ügyről.

Egyébként úgy 13-14 éves korukban pontosan letisztáztuk, mit tudok biztosítani számukra az önálló életkezdéshez, több, választható opcióval (továbbtanulás+némi kezdőtőke vagy szakma+lakás), azt nem gondolom, hogy nekem, mint szülőnek beszámolási kötelezettségem van a jövedelmi viszonyaimról a gyerek felé. Tőlük se várom el, és én sem számolok be a saját szüleimnek.

2016. dec. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

27 évesen még otthon éle, pont azért, mert apu nem tudná fizetni a dolgait, albérletből pedig nem tudnám támogatni. Így igen, eléggé képben vagyok a helyzetével, én szedegettem össze múltkor az összes tartozását, készítettem rá tervet, hogy hogy kéne belőle kilábalni, stb. Anyuét a szakmájából adódóan sejtem, de külön él tőlünk, így azt maximum gyanítom, de nem tudom. Ha rákérdeznék a fizetésére, biztos elmondaná, de nem teszem, mert nem releváns számomra. Ha bajban lenne, úgyis nekem, nekünk jelezné.


Ők tudják nagyjából mennyit keresek, nem volt titok sosem, meg elég nagy az összeg, amit hazaadok, így alapból sejtenék, hogy nem minimálbéren vagyok. Tesókkal is hasonlóan vagyunk (külön élnek), sacc per kábé be tudjuk lőni a másik fizetését. ( A párjaink fizetéséről viszont halvány fogalmunk sincs)

2016. dec. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Anyám katasztrofálisan bánt a pénzzel, már nem él. Halála után derült ki, hogy milyen hajmeresztő kiadásokba verte magát. Több milliónyi ilyen-olyan hitel, kifizetetlen számla, felszólítás maradt utána. Ha időben tudtam volna róla, talán tehettem volna valamit, hogy megoldjam, de nem tudtam. A pénzt pl mindenféle ezüst gyűjthető pénzérmékre költötte.
2017. nov. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!