Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti így kimennétek külföldre...

Ti így kimennétek külföldre egy évre?

Figyelt kérdés

Van egy lehetőségem, édesapukám külföldön èl és ha pár éven belül kimennék hozzá közel egy évre akkor megkapnám utána a zöldkártyát.

Ezt jövő nyár után tervezem kb szeptemberben kimenni.

Tanulhatnám az angol nyelvet, és besegíthetnék neki a munkàjában amit nem kevés pénzel jutalmazna.


Egy dolog viszon vissza tart.

A családommal, leginkább édesanyámmal nagyon megromlott az utóbbi évben a kapcsolatom (bár eddig sem volt fényes), nagyszüleimhez egy ideje jobban kötődök de egy évet ha nagyon muszály meglennék nélkülük.


Viszont dédimamámhoz nagyon kötődök, ő a lelki támaszom baba korom óta velem van a bajban is. Imádjuk egymást. De sajnos már idős szegény és nem is örvend már olyan nagy egészségnek 😔

Őt nem szeretném itt hagyni mert még ki tudja meddig lehetek Vele. :(


Természetesen nem mondja hogy ne menjek, de rossz lenne őt itt hagyni. Pláne ha ne adj Isten pont az alatt az idő alatt történne vele valami..



Ti mit tennétek a helyemben? Kockáztatnátok és kimennétek?



(Ezt most gondoljátok el azzal a személlyel akit a világon a legjobban szerettek.)


17l



2016. dec. 21. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Őszintén?

Dédid nem fog sokáig élni. Maradj vele amíg él, és utána menj ki. A másik ország megfog várni, de a dédid utolsó szép éveit sosem fogod tudni pótolni. Sosem fogod magadnak megbocsájtani ha 1 évre kimész, és pont amikor kint vagy, ő akkor hal meg.

2016. dec. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Ez egy olyan lehetőség, amely nem sokaknak adatik meg, valószínűleg az egész hátralévő életedre hatással lesz. Mielőtt lezárul a lehetőség, jó lenne élni vele. A döntés a tied.
2016. dec. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Én nem lennék rá képes. Én is kimentem külföldre, aztán 3 hónapra rá meghalt a nagyapám, pedig még csak annyira idős sem volt. De még most is évek után fáj, hogy még csak a temetésén sem tudtam ott lenni.
2016. dec. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Kimennék. Csak 1 évről van szó, azt pedig senki nem tudja megjósolni meddig él a dédid, nem érdemes ebből kiindulni. Fiatal vagy, építened kell az életedet és ezt a dédid is nagyon jól tudja.
2016. dec. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Természetesen mennék.
2016. dec. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 gömbicica ***** válasza:
73%

17 éves vagy! a világ 20 évesen is remélhetőleg még állni fog.

nem maradsz le semmiről, ha idehaza maradsz.

én, a világon legjobban szeretett embert sosem hagynám magára, főleg, hogy tudom, hogy milyen sokat jelentek neki, lelki támaszom volt mindenkor és beteges is :(

igaz nem tudjuk dédi milyen idős, Placid atya most 100 éves, számtalan ember megér ilyen kort. De sosem lehet tudni. Egy betegség gyorsan képes legyürni az embert.


ha tudod, hogy fájdalmat okozol neki,az elválás fájdalma lehet, képes őt elvinni!!!


Sosem felejtem el az alábbiakat.

ÉN nagyon régen voltam már gyerek. Abban az időben a banán szinte elérhetetlen volt! Nagymamámat mindig kináltam, ha sikerült venni. Ő azt mondta mindig!!!, hogy nem szereti.

Halálos ágyán mit gondoltok mit kért???? BANÁNT!!!


sose fogom elfelejteni.


Viszont még ma sem értem mit szerettem azon a vackon? MOst kilószámra vehetném, sose nyulok érte a zöldségesbe :( átgondolom hogy hullazölden szedték, minden xarral érlelték, és én meg megeszem :( pfujjjj. nemá, hogy ez egészséges legyen!!!


hát ilyenek vagyunk mi emberek. én maradnék. még akkor is, ha Ő azt mondja, nyugodtan menjek.

2016. dec. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én mennék. Kár lenne arra várni, hogy ha már nem él akkor megyek, mivel benne van a pakliban, hogy még 10-20 évet leél. HA elmész, még mindig hazajöhetsz időközönként, mondjuk nem tudom hol van az a külföld, de két-három hetente csak haza tudsz jönni. Ha a mamával történik valami, egészségromlás stb, akkor fogod magad és hazaköltözöl.

A külföldön szerzett nyelvismeret egész életedet meghatározza majd, olyan lehetőségeket teremt amikre esélytelen lennél nélküle. Ne hagyd veszni ezt. Meg fog várni a mama.

2016. dec. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a felnőttek világában. Felnőttként sokszor kerül döntéskényszerbe az ember. Sokszor olyanba, mint ez is, ahol mindegy, hogy a kutyaszar melyik végébe harapsz bele, így is úgy is szar lesz a szád íze.

Az egyetlen dolog, amiért azt mondom, ne menj, az az, hogy hazátlanná válsz. Egy év alatt nem találsz még otthonra odakint, de pont megszokod a kinti világot, a merőben más mentalitást, és idegesíteni fog az itthoni légkör, ha hazakényszerülsz.

2016. dec. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt éltem át. Kijöttem. Dédi papam meghalt utána. Ha hosszas idő alatt nem találkozol szeretteiddel kevésbé fog fájni az elvesztése. Ha épp lefoglalod magad,kint külföldön es bármi is történik, nincs az hogy a lelked évekig fog fájni. Igaz nem tagadom igy sem jobb,de ha kevésbé tartod a kapcsolatot hosszabb éveken keresztül ,meglátod a különbséget. Nekem volt 2 kutyám az egyiknek végig néztem a halálát . A másikat oda kellett adnom a szomszédunknak mikor kijöttem ide. Ugyanúgy 2 évig neveltem mindkettelyuket. Az első kutyám elvesztése sokkal jobban fajt ..mert több időt töltöttem vele es láttam a halálát . A másikat nem láttam...csak egyszer kaptam a hírt ...
2016. dec. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!