Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti kimennétek 23 évesen...

Ti kimennétek 23 évesen külföldre au pairnek?

Figyelt kérdés
Kirúgtak az egyetemről és az életem kiüresedett. Úgy érzem sokaknak csak terhére vagyok, a napjaim egyre stresszesebbek és ez kihat mindenkire. Jó lenne felüdülni, újra összeszedni magam. Ezért gondoltam, hogy jelentkezem gyerekek mellé külföldre. Találtam egy helyet, fél évre kellene kimennem egy magyar családhoz. 3 hónap után jöhetnék haza látogatóba, aztán legközelebb ősszel. Az egyetemre újra jelentkeztem, úgyhogy reményeim szerint feltöltődve kezdenék bele. Félek, hogyha itt maradnék, csak még jobban leamortizálnám magam. Nem találnék munkát, nem lenne saját pénzem és másokra lennék utalva a saját butaságom miatt. Viszont ha kimegyek - ismerem magam - honvágyam lenne, és félek, hogy tönkre megy a kapcsolatom a barátommal. Hazajövetelkor lenne pénzem, rengeteg tapasztalatom, önállóbb lennék, és a német tanfolyammal (mert az is jár a kimenetellel) csak nyerhetek. Szóval egész nap ezen agyalok, láthatjátok is a dilemmázásom. Tapasztalatok? Tanácsok? Kérem aki ír, vegye komolyan, nekem ez tényleg nehéz.

2013. febr. 18. 20:18
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Nem próbáltam még de én is pár bőrönddel a honom alatt vágtam neki a világnak. Nncs veszteni valód ugyhogy remélem jol döntesz (jo utat)
2013. febr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
én voltam aupair. És a legfontosabb, amit megtanultam, h NE magyar családhoz menj, mert nem tanulod meg a nyelvet. Különben is nagy zsákbamacska, volt jó/rossz tapasztalatom, de ha nem i volt mindig egy leányálom, legalább azalatt is nyelvet tanultam és külföldön folytattam utána a tanulmányaimat
2013. febr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Én is magyar családnál voltam au-pair..de soha többé. Tényleg nem tanulsz így nyelveket. Még tanfolyamara sem lesz időd mert a magyar család természetesnek veszi hogy a nap 24 órájában a rendelkezésükre állsz. (mert szerintük hálásnak kéne lenned hogy adtak esélyt)


Viszont kimennék a helyedbe de keresnék egy nem magyar családot...

2013. febr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:

Ha fél év alatt emiatt tönkremennek a kapcsolatod, akkor annak eleve semmi jövöje sem volt, ennyit ki kellene birnia.


A másik meg, hogy azért 23 évesen három hónapot nem otthon tölteni azért nem kellene ekkora problémának lennie.


Már csak a személyiségfejlödésed miatt is jót tenne neked, ha elvállalnád, de tényleg semmi esetre se magyar családhoz menj, mert ott lehúznak és még nem is tanulsz semmit a nyelvböl.

2013. febr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Nem a nyelv miatt mennék ki. Két nyelvet beszélek, nem érzem úgy, hogy ez most döntő lenne. Más szempontokkal indultam neki az au-pairkedésnek. Beszéltem az anyukával, nagyon kedves volt, nevetős. Orvosként dolgoznak és az egyszem 11 éves kisfiúkra kellene vigyázni. Pontosabban kísérgetni ide-oda, plusz kipakolni a mosogatógépet ilyesmi. Elmondta, hogy pontosan mit vár el, hogy nagyon elfoglaltak és előfordul, hogy továbbképzésen vannak stb. Emiatt többet is fizet, mint a német családok általában. Emellett fizetné nekem a német tanfolyamot (németül nem tudok), bérletet és a biztosítást.
2013. febr. 18. 20:51
 6/37 anonim ***** válasza:
a magyar családok valóban nagyon lehúzósak mert úgy érzik h ők vkik mert külföldön vannak és legyél hálás amiért befogadtak. Eddig csak rosszat hallottam ilyenről. Nekem is szimpi volt a család és eddigi életem legrosszabb élménye amiket ott megcsináltak velem, az a lelki terror...nem is értem miért hagytam..mondanom sem kell h egy kis nyelvsuli semmi, a nyelvet nem tudtam megtanulni.
2013. febr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Elmondod röviden, hogy hogyan indult és mi volt a "terror"?
2013. febr. 18. 20:59
 8/37 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hátha bejön. Csak nagyon vigyázz magadra, annyi rém történetet hallani. Ne bíz idegenekbe kerüld a gyanús alakokat, és ne fogadj el idegenektől semmit. Légy inkább bizalmatlan és következetes mint sem egy újabb áldozat.
2013. febr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

Nővérem egy olasz családnál van, neki mázlija van, mert jófejeket fogott ki, lisztérzékeny, fizetik a kajáját, odafigyelnek, hogy mit hogy csinálnak, 3 gyerek van.

De nagyon lutri, a magyarokról meg tényleg csak rosszat hallani.

Meg remélem tudod, hogy ott nem fizetést, hanem kvázi zsebpénz kapsz.

Érdemesebb lenne egy német családhoz menni, és előtte nagyon sokat beszélni velük. Nem egy ismerősöm menekült el inkább, mert nem bírta tovább..

2013. febr. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

"Beszéltem az anyukával, nagyon kedves volt, nevetős."


A legtöbben elözetesn nagyon kedvesek, barátságosak, de ha már ott vagy, akkor egész mások lesznek.


"Orvosként dolgoznak és az egyszem 11 éves kisfiúkra kellene vigyázni. Pontosabban kísérgetni ide-oda, plusz kipakolni a mosogatógépet ilyesmi."


Magyarul - éjjel-nappal ott kell lenned, hogy ha elmennek, te vigyázz a gyerekre, egész nap úton vagy vele egyik helyröl a másikra. Meg nemcsak a mosogatógépet kell kipakolni, hanem ha már úgyis ráérsz, a konyhát kitakaritani, felmosni, mellesleg akkor már a szobákat is kiporszívózhatod.


"Elmondta, hogy pontosan mit vár el, hogy nagyon elfoglaltak és előfordul, hogy továbbképzésen vannak stb. Emiatt többet is fizet, mint a német családok általában."


Az, hogy mit mondott elvárásként, csak eléggé tájékoztató adat, egyre több minden jön majd hozzá - éppen mert nagyon elfoglaltak. Hogy többet fizet - elvileg igen, de sokkal többek kell dogoznod is, és ha nem lesznek megelégedve - amit biztosra vehetsz - akkor azért levonnak belöle, mivel nem csinálod rendesen, amit elvárnak.


"Emellett fizetné nekem a német tanfolyamot (németül nem tudok), bérletet és a biztosítást."


Ezeket kötelezö neki fizenie, de arra felkészülhetsz, hogy a tanfolyamra nem tudsz majd járni, mert "éppen akkor" mindig valami sürgös elfoglaltságod lesz.


Több ismerös volt elöször magyar családnál, hogy "könnyebb legyen megszokni" és minf megfogadta, hogy soha többé. A német családok egész mások voltak, nem használták ki annyira a lányokat, és a szabadidejüket is nyugodtan kivehették, nem kellett azt is végigdolgozniuk.

2013. febr. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!