Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal párok, ahol még nincsen...

Fiatal párok, ahol még nincsen gyerek, hogy oldjátok meg a Karácsonyt?

Figyelt kérdés

Mi 9 éve vagyunk együtt a párommal,áprilisra várjuk az első babát.

Már jó ideje együtt is élünk.

Minden évben állandó konfliktus forrás,hogy hol hogyan töltjük a ünnepeket.

Sajnos,ma már megint összevesztem szüleimmel,idén úgy alakult,hogy 26-án tudunk csak hozzájuk menni.

Ti,hogy egyensúlyoztok?

Annyira rosszul élem meg minden évben ezeket a csatározásokat:(


2016. dec. 22. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

24 otthon kettesben

25 egyikünk szülei

26 másik szülők

(ezt évente váltogatjuk, hogy kihez megyünk előbb)

Ha valaki hisztizne, ahhoz nem mennénk. Szerencsére a családjaink értelmesek, nincs gond.

2016. dec. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Tanuld meg kérlek, hogy az ünnepeket kisbetűvel írjuk, hacsak nem azzal kezded a mondatot!
2016. dec. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Pont, ahogy az első. Annyi kivétellel, hogy nem feltétlenül évente cserélgetjük, hanem attól függően, hogy a szüleink épp merre mennek (nálunk sok a vidéki rokon, anyám az egyik napot náluk szokta tölteni, neki meg hozzájuk kell alkalmazkodnia)

De miután összeköltöztünk nekem még 2 évig olyan munkám volt, hogy karácsonykor is dolgoznom kellett. Na abból volt elég hiszti...

2016. dec. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell különösebben egyensúlyozni, egyik oldal se problémázik azon hogy mikor megyünk, meddig maradunk. Ha duzzogás lenne belőle, nem mennénk.

Amióta megvan a gyerek (nálunk is 9 év után), azt is megértik, ha nem megyünk. Pl. : idén a 16 hónapos mellől mi tartjuk a karácsonyi vacsorát. Két felvonásban ugyan, mert anyukámat és anyósomat a világ minden pénzéért sem engednén össze, de ennyi az össz macera.

2016. dec. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Amíg nem volt gyerek, 24-én hazamentünk az én szüleimhez, mert ők jobban ragaszkodtak hozzá, mint anyósomék. 25-én meg mentünk hozzájuk. Mióta megszületett az első gyerek 24-e otthon szűk család, egyik nap anyámék, másik nap anyósomék. Senkit nem érdekel, hova megyünk először, novemberben elkezdünk egyeztetni, hogy a rengeteg tesó meg rokon meg házastárs közül ki mikor ér rá. Eddig még sose volt probléma.
2016. dec. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%
Nekem fontos volt, hogy 24-ét a szüleimmel töltsem, ebből nem adnék alább. Mondtam a barátomnak, hogy ha akar jöjjön, ha akar, akkor menjen mindenki saját családhoz, és majd 25-én együtt kettesben leszünk. De akart jönni, úgyhogy 24-e nálunk, 25-e náluk. Viszont nem bírom ha valaki követelőzik meg dirigál. Azért fontos nekem a szenteste a szüleimmel, mert szeretek ott lenni. Ha a szüleim besértődnének ilyeneken, akkor csak azért sem mennék, és duzzogjanak magukban.
2016. dec. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%

És 25-én leszünk az ő családjával.


utolsó voltam

2016. dec. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Most míg nincsen gyerek úgy ünneplünk, hogy 24.-én anyósnál ebéd, a szüleimnél meg vacsora. Mindkét szülő kb fél órára lakik, úgyhogy megoldható.

Lassan téma a gyerek, úgyhogy már volt szó róla a szülőkkel, hogy szoktassák magukat a gondolathoz, hogy a 24.-ét mindenki otthon tölti és majd a 25-26-ot szépen felosztjuk, hogy ki hova megy.

2016. dec. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kovpet ***** válasza:
82%

"Sajnos,ma már megint összevesztem szüleimmel,idén úgy alakult,hogy 26-án tudunk csak hozzájuk menni. "


Miért nem jó neki a dec 26? Van programjuk, vagy csak hiszti, hogy nem 25?


Ha csak hiszti, akkor:


Kedves szüleim! Sajnos csak december 26-án tudunk menni hozzátok. Ha az nem felel meg, akkor a következő alkalmas időpont december 32-e lesz. Kérem a fentiek tudomásul vételét, üdvözlettel: Szerető fiatok/lányotok

2016. dec. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy az elsőnél.

Vagyis idén nem,mert hugoméknál picibaba van,igy nálunk karácsonyozunk mert ők nem mennének anyámékhoz olyan messze,igy 24 kettesben,25 jönnek anyósék,26 anyámék hugomék. (Akkor már anyósékhoz se mi megyük az éven,egyszer ők is kibirják hogy ök jönnek)

2016. dec. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!