Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit választanátok: háztartá...

Ti mit választanátok: háztartásbelinek lenni,4-6 órás munkát keresni, takarítónőt fogadni?

Figyelt kérdés

Három gyerekünk van. A középsővel gondok vannak a suliban, a pszichológus szerint több figyelmet igényel, mint egy átlag gyerek.

Ti mit tennétek?

Férfiak, ti minek örülnétek, a feleségetek mit választana?


2012. máj. 14. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

(Mondjuk ha apuka segítene a háztartásban és a gyereknevelésben akkor több idő jutna a gyerekre.)

A három lehetőség közül és a takarítónőt választanám.

2012. máj. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
4 órás munkát választanék, de ha van rá keret, akkor inkább háztartásbeli. Nagyon látszik egy gyereken, hogy a szülei mennyit érnek rá foglalkozni vele.
2012. máj. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Én is a takarítónő mellett döntenék, illetve az is lényeges, hogy munkamegosztás köztetek kiegyensúlyozottan működjön. Mindketten vegyétek ki a részeteket a munka és a gyerekek nevelésével kapcsolatban is - amennyire lehetséges, egyenlő arányban.
2012. máj. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :-)


Az "előítélet" nem annyira... A férjem is foglalkozik a gyerekekkel. Van rájuk időnk, csak a középsővel többet kell foglalkozni, mint egy átlagos gyerekkel. Három gyerekre van időnk, ezért vállaltunk hármat. Négyet nem vállaltunk volna, de most mégis olyan, mintha négy lenne és ez időben nem fér bele.

2012. máj. 14. 22:17
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

Ha megoldható lenne, akkor azt választanám, hogy kevesebbet dolgozom, és a házimunka egy részét is átadom másnak (mondjuk takarítónőnek), így felszabadulna némi idő. Vagy ha egyszerre nem megy mindkettő, akkor ez attól is függ, hogy milyen alapból a munkaidő.

Mondjuk valamit mindenképp dolgoznék, ha máshogy nem, hát így, részmunkaidőben, mert különben meg én lennék az, akivel nem lehetne bírni :)

De az anyagi helyzeteteket te ismered, na meg azt is, hogy neked más téren mennyire fontos a munkád. Ha például egyáltalán nem is szereted csinálni, és megteheted, hogy ne dolgozz, akkor máshogy áll a helyzet. Szóval ezt én a saját szemszögemből választanám így.

2012. máj. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

nekem részidős munkám van, igaz még nincs apróság. így bírom a házimunkát, marad energiám másra is.

ha gyerekünk lesz, akkor a gyes után elkezdek 4 órázni, aztán megint 6ban dolgozni.

inkább dolgozz kevesebbet, legyél a gyerekkel, érdemes.

2012. máj. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Valamelyikünk kevesebb munkát vállalna (nálunk valszeg a párom lenne az, mert kötetlen a munkaideje).


A takarítónőt nem értem, hogy jön ide, ő foglalkozna a gyerekkel, vagy ezt akkor hogy?

2012. máj. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Többször elolvastam a kérdést, de akkor sem értem. Háztartásbelinek lenni, vagy 4-6 órában dolgozni, de hogy jön ide a takarítónő???
2012. máj. 15. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Kedves 2ik kifejtened bovebben? Ez azert erdekelne mert ismerek ellenpeldakat, nem is egyet: pl unokatesomeknal anyuka haztartasbeli, es megis mind a 3 gyerekbol senki sem lett, sem szakma, sem egyetem, sem semmi, sot az egyik munkanelkuli, es nem is akar dolgozni, sogornomeknel, nem tudjak megengedni, nyomorognak allandoan en segitem oket ki (de elegem van) ferjem nem is tudja, mert nagyon merges lenne, meg a gyerek pici h meg lehessen mondani, ferjem csaladja, egyedul ferjembol lett vki, tanar, a legidosebb tesoja meg normalis, van egy gyonyoru tehetsege, egyetemi vegzettsege, es peksegben kenyeret arul, a masik 2 testver komplett idiota. Ellenpelda: kolleganom, itt nincs gyes es o 6 honap utan visszajott dolgozni, fia mar felnott, felelossegteljes ferfi lett, epitesznek tanul, maganiskolaba jart, elit kornyeken.

De ugyanakkor teljes vacilalason megyek keresztul jomagam is es nap mint nap felteszem a kerdest, jarjon a kislanyom egy atlagos kornyeken egy atlagos iskolaba, es akkor meg tudjuk engedni h HTB legyek, vagy maradjak dolgozni, es akkor meg tudjuk engedni elit kornyeken, maganiskolat es evvel egyutt hatalmas lehetoseget adva neki a tovabbtanulasra. Itt magansulibol majdnem h biztositva van az egyetemi (elit) tovabbtanulas, kulfoldi tapasztalat etc... de mindez penz penz es penz, es ferjem tanari fizujabol nem futja.

En nagyon jol keresek, de sok melo, bar probalom 4 napra szoritani, es ejjel dolgozva, megoldani. Nekem nem takaritono, hanem anyu segit be a haztartasba. De meg igy sem tudom, h hogyan tovabb.

Utolso: takaritono gondolom ugy jon a kepben h marad teljes munkaidoben dolgozni, de felvesz takaritonot h ne o takaritson, hanem vki mas helyette es a takaritasi idejet a gyerekre forditana.

2012. máj. 15. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Takarítónő: ha ő megcsinálja a házimunkát, én (és a férjem) az erre szánt időt a gyerekekre tudjuk fordítani.
2012. máj. 15. 07:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!