Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki miután...

Van itt olyan aki miután saját lábra állt elköltözött és megszakított minden kapcsolatot a "családjával"? Ha igen, megbántad?

Figyelt kérdés
Eddig próbáltam küzdeni, alkalmazkodni, elviselni azt, ahogy a családom bánik velem, de be kell hogy lássam, mindig én leszek a fekete bárány itthon... Nagyon fájdalmas út vezetett idáig, de ma végül beláttam, hogy bármit teszek, bárhogy próbálkozom, sose leszek elég jó. A lényeg az, hogy eddig mindig éreztem egy kényszert, hogy mindenki boldog legyen, de ma valahogy ez így kialudt bennem.. Sokszor eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne ha nem keresném őket, valószínűleg anyámnak, meg a nagyszüleimnek rosszul esne, de most értem el addig a pontig, amikor már "pont lesz rom." (bocsánat a kifejezésért) Eddig szomorúság töltött el, ha rágondoltam, hiszen (eddig) szerettem őket, (vagyis próbáltam, hiszen a családomról van szó) és sose akartam, hogy miattam szomorú legyen bárki is, de most valahogy inkább felszabadultnak érzem magam tőle, és nem érdekel, hogy ki mennyit "szenvedne" (ha szenvedne) utánam, hiszen nekem is annyi fájdalmat okoztak... A dolgot nehezíti az, hogy apám meghalt, anyum azóta meg úgymond egyedül van, de azelőtt egy kedves szava nem volt hozzám. Most néha próbálkozik, de ahelyett, hogy összetartanánk, ellenem van. Egyedül apum volt a családba, akivel kiálltunk egymásért, amikor anyum családja savazott. (apum családjára nem lehetett számítani, ők nem is beszéltek egymással olyan rossz volt a viszony)

2016. dec. 25. 02:46
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Igen, 2,5 millió forint adósságot!
2016. dec. 27. 14:37
 12/18 anonim ***** válasza:
De ezt - gondolom - nem neked kell majd kifizetned, hanem anyukádéknak.
2016. dec. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
folyt.: de ha szert teszel ennyi pénzre, akkor akár te is kifizetheted, vagy részletekben.
2016. dec. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
de, mert az én nevemre került. 1 éve voltak ilyen behajtók, amiket a bank küldött, de mivel semmi nincs a nevemen, semmit se tudtak elvinni. Valamint azóta már voltunk bent, mivel ez egy örökölt adósság, itt már máshogy járnak el, mint rendes esetben.
2016. dec. 29. 00:35
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Tik is devizahitelesek lettetek? Akkor lehet, hogy azért van állandóan rossz kedve anyukádnak, és azért költik másra a te tanításodra kapott pénzt. Lehet, hogy elengedik azt az összeget?
2016. dec. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Örökséget úgy tudom vissza lehet utasítani.

Ez leginkább az adósságra szokott igaz lenni.

Érdemes lenne utánanézned!

Gondolj csak bele, hogy valaki felhalmoz 100millió adósságot, végrendelkezik a haragosára, az meg köteles kifizetni?

Nem hiszem!

[link]

[link]

2016. dec. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hát, ez a 2,5 milla egy kissé más megvilágitásba helyezi a dolgokat... anyukád elég nagy terhet cipel, veled együtt. Az örökséget nyilván nem lehetett visszautasitani, mert abban laktok... hát ebből "kiszállni", nem egyszerű ...
2016. dec. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én még most is benne vagyok sajnos.
2021. ápr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!